Jihlava dostala v první lize dvanáct gólů

Událostí 36. kola první hokejové ligy byl debakl kdysi slavné Dukly Jihlava 3:12 v Chomutově. Na druhé místo tabulky se posunul Hradec Králové díky vítězství 6:3 v Havlíčkově Brodě a má ztrátu devět bodů na Ústí nad Labem. Lídři v sobotu vyhráli 4:3 v Havířově, jejich náskok však může v dohrávce 22. ledna mírně stáhnout Mladá Boleslav.

Chomutov nad tradičním rivalem z Vysočiny po dvou minutách vedl 2:0 a fanoušky vyvolávaný desátý gól dal Hašek už ve 47. minutě. Třemi góly se blýskl nováček v chomutovském dresu Jan Stehlík.

V Dukle se dvakrát střídali brankáři - Řehoř šel na lavičku už po 122 sekundách hry, ale ani jeho nástupce Suchan si nevedl lépe, a tak po dvou třetinách opět přenechal místo v bráně Řehořovi. Chomutov potvrdil, že se mu v této sezoně proti Jihlavě střelecky daří, ve třech zápasech jí dal 28 gólů.

Havířovu se proti favorizovanému Ústí povedl nástup a už ve 4. minutě dokázal díky Mikšanovi využít přesilovou hru. Hosté byli v úvodu zaskočeni a Havířov z úspěšného začátku těžil celou první třetinu, ve které měl převahu. Druhou branku přidal tentokrát ve vlastním oslabení Fadrný. Od druhé části hosté začali hrát důsledněji a napadali domácí rozehrávku už v zárodku. Jejich snaha vedla k otočení skóre. Ve druhé třetině se trefili Pazourek, Micka a Vítek a hosté vedli. Domácí sice ještě dokázali vyrovnat po gólu Žáka, bitvu však rozuzlil v 52. minutě Slížek.

První hokejová liga - 36. kolo:
Kometa Brno - Sareza Ostrava 7:1 (3:1, 3:0, 1:0)
Branky: 13. Sojčík, 14. Barus, 15. Lhotský, 25. Staněk, 37. Appel, 38. Hodek, 53. Černý - 19. Šebesta. Rozhodčí: Wütherle - Bejček, Svoboda. Vyloučení: 9:7, navíc Gelačák 10 min., Ovšák do konce utkání, Glas 10 min. a do konce utkání. Využití 2:0. Diváci: 5445.
Prostějov - Olomouc 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 4. Sedlák, 33. Říha - 2. Smejkal. Rozhodčí: Blecha - Guth, Rittich. Vyloučení: 13:9, navíc Vlček 5 min. a do konce utkání, Švrček (oba Olomouc) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 4000.
Chomutov - Jihlava 12:3 (4:1, 4:1, 4:1)
Branky: 2., 47. a 54. Stehlík, 12. a 37. Jíra, 30. a 36. Vaněček, 3. Boušek, 15. Malinský, 40. Nosek, 47. Hašek, 48. Mikšovic - 6. a 24. Bakus, 53. Kaňkovský. Rozhodčí: Bolina - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 6:7. Využití: 4:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1700.
Beroun - Kadaň 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 19. Pavel, 46. L. Vlček, 62. Hudíček - 12. Kašpárek, 60. Hlusička. Rozhodčí: Fraňo - Čížek, Padevět. Vyloučení: 7:8, navíc J. Kameš - Staněk oba 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 700.
Havlíčkův Brod - Hradec Králové 3:6 (1:2, 1:2, 1:2)
Branky: 12. a 36. Čermák, 57. Jonáš - 25., 30. a 59. Vondráček, 11. a 44. Šebek, 17. Šeda. Rozhodčí: Kočí - Barteček, Koliba. Vyloučení: 8:9, navíc Kubeš (H. Brod) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 1600.
Havířov - Ústí nad Labem 3:4 (2:0,1:3,1:1)
Branky: 4. Mikšan, 16. Fadrný, 39. Žák - 23. Vítek, 28. Pazourek, 33. Micka, 52. Slížek. Rozhodčí: Šír - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1334.