Oslava se nekoná, Kladno opět bez Jágra poprvé padlo. Jihlava vyhrála. Vsetín ovládl nájezdy, Jihočeši otočili

lik, vapSport.cz

Postupová oslava se nekoná. Kladno opět bez Jaromíra Jágra nedosáhlo na čtvrté vítězství ve čtvrtfinále Chance ligy, Přerovu podlehlo 1:2, na zápasy vede 3:1. Semifinále zatím nemá jisté nikdo. Litoměřice podlehly 3:6 Jihlavě, která tak zvýšila své vedení na utkání na 3:1 stejně jako České Budějovice, které vyhrály 4:3 v Havířově, a Vsetín, který zdolal Protějov 4:3 po nájezdech. Série na čtyři vítězné zápasy pokračují v pátek.

Jaromír Jágr v civilním oblečení na střídačce Kladna, do utkání v Přerově opět nenastoupil.

Ve všech sériích zatím mají navrch favorité. Jediné Kladno ale už dnes mohlo slavit postup. Zatímco však ve třetím utkání nadělilo Přerovu osm gólů, dnes dalo jediný.

Sedmačtyřicetiletý Jágr po odehrání prvních šesti duelů v sezoně zůstal stejně jako v úterý i v dalším vystoupení v Přerově jen v civilu po boku trenérů na lavičce. Ve vyprodané hale před třemi tisící fanoušky se poprvé v sérii radoval Zubr. Do vedení se dostali domácí po 131 sekundách, kdy využil přesilovou hru ve třetí minuty Jakub Navrátil.

Útočník Kladna Jaromír Jágr (druhý zprava) stojí v civilním oblečení na střídačce, do utkání v Přerově nenastoupil.

V osmé minutě vyrovnal rovněž v početní výhodě Tomáš Plekanec. Hvězda Rytířů si polepšila v čele produktivity play off na osm bodů za dvě branky a šest asistencí. Vítězné branky se dočkali domácí v čase 51:25 při vyloučení Andreho Lakose, po průniku Marka Sikory rozhodl čtyřicetiletý útočník Tomáš Sýkora.

Jihlava sice v Litoměřicích prohrávala rychle 0:2 a potom i 2:3, ale třemi góly ve druhé třetiny rozhodla. Stadion měl dvoubrankový náskok už v čase 3:18, když se v přesilových hrách prosadili Otakar Šik a Peter Jánský.

Za 23 sekund snížil Juraj Bezúch a v 19. minutě favorit srovnal krok díky Tomáš Jiránkovi. Za 13 vteřin však vrátil domácím vedení Vadim Ščegolkov. Druhé dějství ovládla Dukla a díky gólům Vlastimila Dostálka, Michala Hlinky a Lukáše Klímy otočila na 5:3. V závěru ještě pečetil výsledek Josef Skořepa.

Březina v nájezdech dovršil hattrick

Prostějov po úterní domácí výhře 4:3 v prodloužení vedl od 13. minuty, kdy využil početní výhodu Marek Račuk. Náskok držel až do poloviny druhé části, kdy se prosadil při hře čtyř proti čtyřem David Březina, který ve 33. minutě svou druhou brankou v utkání i otočil stav.

V 38. minutě díky Vítovi Jonákovi slavili Valaši vedení už 3:1, ale v poslední minutě druhého dějství góly během 14 sekund smazali ztrátu David Dvořáček, který proměnil přesilovku, a Jan Starý. Souboj už potřetí za sebou dospěl do prodloužení a na rozdíl od úterka slavili hosté. V nájezdech si připsal vítěznou branku Březina a dovršil tak hattrick.

České Budějovice po úterní výhře v Havířově 2:1 vedly od 13. minutě, kdy zužitkoval přesilovkou hru Jakub Babka. Na konci úvodní části ale vyrovnal Radek Veselý a ve 24. minutě otočil stav Tomáš Gřeš.

Před polovinou utkaní upravil na 2:2 v početní výhodě Zdeněk Doležal, ale za 100 sekund vrátil Havířovu náskok také v přesilovce Lukáš Bednář. Motor otočil duel v závěrečném dějství, kdy se nejdříve trefil podruhé v utkání Babka a v čase 54:21 rozhodl Lukáš Endál.

Čtvrtfinále play off první hokejové ligy - 4. zápasy:
Prostějov - Vsetín 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 2:3, 0:0 - 0:0)
Branky: 13. Račuk, 40. Dvořáček, 40. Starý - 30., 33. a rozhodující sam. nájezd Březina, 38. Jonák. Rozhodčí: R. Čech, M. Sýkora - Štofa, Beneš. Vyloučení: 5:8, navíc Hořanský (Vsetín) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 3521. Stav série: 1:3.
Havířov - Motor České Budějovice 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
Branky: 18. R. Veselý, 24. Gřeš, 31. L. Bednář - 13. a 52. Babka, 29. Z. Doležal, 55. Endál. Rozhodčí: Souček, Micka - Lukš, J. Novák. Vyloučení: 9:9, navíc M. Heřman (České Budějovice) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 2883. Stav série: 1:3.
Přerov - Kladno 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 3. Navrátil, 52. T. Sýkora - 8. Plekanec. Rozhodčí: J. Doležal, Obadal - Poruba, Maštalíř. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. Diváci: 3000 (vyprodáno). Stav série: 1:3.
Litoměřice - Jihlava 3:6 (3:2, 0:3, 0:1)
Branky: 2. Šik, 4. Jánský z tr. střílení, 19. Ščegolkov - 4. Bezúch, 19. Jiránek, 22. Dostálek, 26. M. Hlinka, 35. L. Klíma, 58. Skořepa. Rozhodčí: Dědek, Kostourek - Otáhal, Polonyi. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 1700. Stav série: 1:3.