Hokejisté Hradce Králové stáhli náskok Ústí na pět bodů

Hokejisté Hradce Králové využili zaváhání vedoucího Ústí nad Labem a stáhli jeho náskok v čele tabulky první ligy na pět bodů. Východočeši ve 42. kole porazili 3:1 Mladou Boleslav, lídr soutěže ztratil dva body po domácí porážce 2:3 po nájezdech s Jihlavou.

V první třetině byli oba brankáři Zikmund i jihlavský Řehoř pozorní. Až 35 sekund před první sirénou přivedl Ústí do vedení v oslabení Janků. Na konci 22. minuty zvýšil náskok domácích Houdek. V polovině zápasu snížil po pohledné kombinaci Hanzal a šanci na vyrovnání nevyužil vzápětí Fiedler.

V úvodu třetí třetiny zlikvidoval Řehoř únik domácího Janků a na začátku 48. minuty útočník Dukly Čachotský pohotovou střelou vyrovnal. Dukla se závěrečnému náporu Severočechů ubránila a v prodloužení byla blízko vítězství, ale puk skončil po Bakusově střele na tyčce ústecké branky. Hrdinou se tak stal Čachotský, jenž proměnil v třetí sérii rozhodující samostatný nájezd.

V utkání o čelo tabulky nejprve ukázal mladoboleslavský Richard Král své zkušenosti, když v 11. minutě zavezl zkušeně puk za branku a vybídl ke skórování volného Sedláka. Ale pak už stříleli branky pouze domácí hokejisté.

V závěru první třetiny nejprve Šeda využil zaváhání mladoboleslavských hráčů na modré čáře, posunul puk na Haluzu a ten překonal Altrichtra. Půl minuty před koncem první třetiny se pak trefil domácí kapitán Roubík. V závěru druhé třetiny si domácí Vondráček v přesilovce vychutnal Altrichtra a zvýšil na 3:1. V poslední části žádná branka nepadla.

Výsledky - 42. kolo:
Hradec Králové - Mladá Boleslav 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Branky: 18. Haluza, 20. Roubík, 37. Vondráček - 11. Sedlák. Rozhodčí: Smeták - Čížek, Křivský. Vyloučení: 11:17, navíc Sedlák (M. Boleslav) 10 min. Využití 2:1. Diváci: 2652.
Beroun - Chomutov 2:5 (1:2, 0:0, 1:3)
Branky: 4. J. Novotný, 46. Vlček - 2. a 55. Kostourek, 7. Mikšovic, 53. Polodna, 57. Chatrnúch. Rozhodčí: Šír - R. Prchal, T. Prchal. Vyloučení: 7:12, navíc Heřman - Bombic, Revay všichni 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 660.
Ústí nad Labem - Jihlava 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 20. Janků, 22. Houdek - 31. Hanzal, 48. a rozhodující sam. nájezd Čachotský. Rozhodčí: Froněk - Hauser, J. Šerý. Vyloučení: 9:8, navíc Klobouček (Ústí) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 2670.
Havířov - Kometa Brno 1:5 (0:1,1:3,0:1)
Branky: 24. Dresler - 36., 60. Mikel, 9. Černý, 21. Hruška, 39. Mikšan. Rozhodčí: Kočí - Barteček, Koliba. Vyloučení: 7:10, navíc Galvas (Havířov) 10 minut. Využití: 1:2. Diváci: 884.
Kadaň - Třebíč 3:4 (2:1, 1:1, 0:2)
Branky: 13. a 23. Veverka, 4. Derfler - 14. Laš, 38. Dolníček, 44. Čech, 48. Mertl. Rozhodčí: Nečas, M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0: V oslabení: 1:0. Diváci: 260.
Havlíčkův Brod - Prostějov 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 31. Šulc, 43. Varga, 58. Kreuzer - 14. Duba. Rozhodčí: Šindler - Kiš, Špringer. Vyloučení: 8:13, navíc Procházka 5 min. a do konce, Čermák (oba Havl. Brod) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 750.
Olomouc - Sareza Ostrava 3:4 (1:0, 0:2, 2:2)
Branky: 13. Smejkal, 43. Kříž, 50. Bordowski - 22. Palík, 34. Holuša, 42. Ovšák, 45. Bokroš. Rozhodčí: Hodek - Bryška, J. Novák. Vyloučení: 8:9, navíc Smejkal 10 min. a Šafařík (oba Olomouc) do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 350.