Hradec Králové vyhrál základní část první ligy

Hokejisté Hradce Králové vyhráli základní část první ligy. Vstup do vyřazovacích bojů z první pozice jim definitivně zajistila středeční výhra v prodloužení na ledě Prostějova. Druhé Ústí nad Labem tak po vítězství v Chomutově dokázalo jen stáhnout ztrátu na dva body.

Hradec se tak utká ve čtvrtfinále se Sarezou Ostrava, loňský šampión druhé nejvyšší soutěže z Ústí narazí na Jihlavu, Mladá Boleslav vyzve Třebíč a Chomutov změří síly s Kometou Brno.

Prostějovští Jestřábi ve středu pokračovali v dobrých výkonech ze závěru sezóny. S vítězem základní části první hokejové ligy Hradcem Králové sehráli více než vyrovnané utkání a nakonec podlehli až v prodloužení, když vítězný gól hostů padl 16 vteřin po zahájení nastaveného času v přesilovce čtyř proti třem.

Chomutov se už ve druhé minutě dostal díky Charouskovi do vedení. S přispěním podpory publika pak měli domácí hokejisté převahu, ale gól z ní nevytěžili. Ústí toho využilo a na přelomu druhé a třetí třetiny zápas otočilo. V 39. minutě, kdy chomutovský tlak vrcholil, hosté ujeli a Micka z voleje vyrovnal. Za dalších 23 vteřin Ficenc podruhé rozvlnil síť za do té doby bezchybným Podolkou. Třetí branku vstřelil 35 sekund po zahájení poslední třetiny Grof.

Výsledky - 52. kolo:
Chomutov - Ústí nad Labem 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky: 2. Charousek - 39. Micka, 40. Ficenc, 41. Grof. Rozhodčí: Kubeš - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:6, navíc Přeučil (Ústí) 10 min. Diváci: 2340.
Havířov - Beroun 6:2 (1:1, 1:0, 4:1)
Branky: 10. a 53. Zdeněk, 33. Galvas, 45. Vavruša, 49. Rozum, 58. Seman - 16. Jech, 46. Mrňa. Rozhodčí: Hradil - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. Diváci: 720.
Havlíčkův Brod - Jihlava 7:2 (3:0, 2:1, 2:1)
Branky: 4. a 33. Šulc, 20. a 40. Třetina, 46. a 52. Borovanský, 14. Jonáš - 21. Bakus, 60. Tkáč. Rozhodčí: Trombík - Kašík, Poliba. Vyloučení: 8:11. Využití: 4:0. Diváci: 3200.
Kometa Brno - Kadaň 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 1. a 48. R. Hruška, 57. Černý. Rozhodčí: Šír - Machálek, Škach. Vyloučení: 9:9, navíc Suchánek (Kadaň) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3049.
Mladá Boleslav - Olomouc 6:0 (2:0, 0:0, 4:0)
Branky: 9. a 46. Paroulek, 8. Výborný, 42. Král, 52. Rozsíval, 55. Šindel. Rozhodčí: Svoboda - Čížek, Padevět. Vyloučení: 5:8, navíc Ministr a Žigardy (oba Olomouc) 10 min. Bez využití.
Prostějov - Hradec Králové 2:3 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 14. Duba, 48. Vymazal - 4. Koudelka, 26. Pazdera, 61. Diviš. Rozhodčí: Hodek - Bryška, Novák. Vyloučení: 10:11 navíc Suchý 10 min., Kukla 5 min. a do konce utkání - Volráb 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 1100.
Třebíč - Sareza Ostrava 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Branky: 4. Látal, 12. Čech, 21. Balán, 21. Zahradník - 2. a 23. Galačák, 51. Valušiak. Rozhodčí: Jebavý, Bejček, M. Svoboda. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:2. Diváci: 1600.