Hokejisté Chomutova a Ústí nad Labem jsou v semifinále první ligy

Hokejisté Chomutova a Ústí nad Labem postoupili do semifinále první ligy. Ve čtvrtfinálových sériích jim k tomu stačil minimální počet čtyř zápasů, po nichž Chomutov vyřadil brněnskou Kometu a Ústečtí Lvi přešli přes Jihlavu. Mladé Boleslavi chybí po výhře 4:1 v Třebíči k postupu jedno vítězství, naopak v sérii ostravské Sarezy s vítězem základní části Hradcem Králové se bude hrát určitě i šestý zápas.

Jihlava nedala ústeckému brankáři Přikrylovi ani gól. Po rychlé kombinaci otevřel skóre Liščák, a když o chvíli později Rytnauer ve vlastním oslabení ani nadvakrát nevyužil sólo, udeřilo znovu na druhé straně: Klimt proměnil při přečíslení Martincovu přihrávku v druhý gól. Definitivní pojistku na postup pak dal Antoš 17 sekund před druhou sirénou. "Nečekal jsem, že to skončí 4:0, můj tip byl jiný, ale jsem rád. Rozhodlo už to, že jsme vyhráli oba zápasy doma," řekl ústecký trenér Vladimír Evan.

Ani hokejistům brněnské Komety se nepodařilo zdolat Chomutov, sezona pro ně skončila po dnešní porážce 2:4. Hosté se v třetí třetině dostali do dvoubrankového trháku díky Haškovi a následně nešťastné teči brněnského obránce Lhotského. Pak ale snížil v přesilovce Moskal a domácí v posledních třech minutách mocně finišovali v dvojnásobné převaze. Gól však nedali, naopak postup Chomutova zpečetil trefou do prázdné brány Šíp.

Po čtvrteční porážce v prodloužení dnes zvítězila Mladá Boleslav v Třebíči 4:1, i když favorizovaní Středočeši prohráli úvodní třetinu a vyrovnali až krátce před polovinou zápasu. V závěrečném dějství však potom hosté dokonale využili toho, že soupeři začaly docházet síly; dvakrát se trefil Šindel.

Ostrava si po čtvrteční výhře 4:2 připravila v druhém domácím utkání pro Hradec pořádnou nadílku. Sareza vsadila na drtivý úvod a v první třetině nastřílela vítězi základní části čtyři branky, zatímco Hradec dokázal kontrovat jen jednou. V dalších třetinách pak Ostravané přidali ještě tři góly a vyrovnali stav série na 2:2. Hrdinou utkání se stal domácí kapitán Šebesta, který vedle úvodního gólu zaznamenal ještě čtyři asistence.

Jihlava - Ústí n. L. 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Branky: 7. Liščák, 12. Klimt, 40. Antoš. Rozhodčí: Bolina - Kis, Špringl. Vyloučení 8:7. Bez využití. Diváci: 2330.
Konečný stav série: 0:4.
Kometa Brno - Chomutov 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
Branky: 33. Vyhlídal, 51. Moskal - 44. a 47. Hašek, 23. Polodna, 60. Šíp. Rozhodčí: Smeták - R. Prchal, T. Prchal. Vyloučení: 7:9, navíc Mikel (Kometa) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 6867.
Třebíč - Mladá Boleslav 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Branky: 4. Dolníček - 42. a 60. Šindel, 26. Eiselt, 58. Gulaši. Rozhodčí: Fraňo - Rozlílek, Hauser. Vyloučení: 11:9. Využití: 0:1. Diváci: 2100.
Stav série: 1:3.
Ostrava - Hradec Králové 7:2 (4:1, 1:1, 2:0)
Branky: 4. Šebesta, 9. Svačina, 15. Ovšák, 17. Boháč, 23. Rimmel, 41. Hubáček, 55. Bokroš - 13. Vondráček, 37. Šinágl. Rozhodčí: Blecha - Machálek, Škach. Vyloučení: 9:7. Využití: 2:2. Diváci: 1158.
Stav série: 2:2.