Prostějov - Č. Budějovice 0:5České Budějovice vládnou první lize už o šest bodů

Hokejisté Motoru České Budějovice vyhráli v 15. kole první ligy v Prostějově vysoko 5:0 a zvýšili svůj náskok v čele tabulky před druhou Porubou na šest bodů. Ostravský klub podlehl ve Frýdku-Místku 1:5. Neuspěly ani třetí Litoměřice, které prohrály ve Vsetíně 2:4.

Fanoušci Českých Budějovic.

České Budějovice naplno bodovaly popáté za sebou. V Prostějově vedly už v šesté minutě 2:0 díky gólům Ivana Lytvynova a Lukáše Endála. Na konci druhé části pojistil náskok Motoru Zdeněk Doležal a v závěrečném dějství dovršili debakl Jestřábů Václav Karabáček a Jiří Šimánek. Díky 27 úspěšným zákroků udržel první čisté konto v sezoně Milan Klouček.

Poruba prohrála třetí z posledních čtyř duelů. Ve Frýdku-Místku měla po dvou třetinách už čtyřgólové manko, když za domácí skórovali Rostislav Martynek, Filip Haman, Ondřej Hrachovský v přesilové hře a Lukáš Motloch. Ve 43. minutě snížil Marek Špaček, ale za domácí se trefil ještě Petr Eret. Frýdek-Místek zabral po čtyřech utkáních bez bodu.

Litoměřice vyšly naprázdno po čtyřech zápasech. Vsetín dostal do vedení v polovině úvodní třetiny útočník Sebastian Gorčík, posila z Karlových Varů. Ve 23. minutě zvýšil Vlastimil Dostálek a na snížení Davida Vitoucha odpověděli ještě v druhé části Lukáš Volf a Antonín Pechanec. V závěru už jen zkorigoval výsledek Peter Jánský.

Jihlava po sérii čtyř porážek vyhrála potřetí v řadě a radovala se z výsledku 4:2 v derby celků z Vysočiny v Třebíči. Před 3765 fanoušky sice otevřeli skóre v deváté minutě domácí díky Martinu Štovíčkovi, ale ve druhé třetině otočili stav Jan Holý v početní výhodě, Jiří Fronk a Josef Skořepa. Po 73 vteřinách závěrečného dějství pro Horáckou Slavii vykřesal naději Lukáš Nedvídek, Lukáš Anděl ale v 50. minutě upravil na 4:2 pro Duklu.

Čtvrtou výhru z uplynulých pěti zápasů si připsal Chomutov, který vyhrál v Havířově 3:2. Třetí vítězství v sezoně oslavil nováček Sokolov, který zdolal Přerov 4:3 po samostatných nájezdech. Rozhodl o tom v páté sérii rozstřelu Lubomír Kovařík. Baník mohl vyhrát už v základní hrací době, ale Matouš Kratochvil vyrovnal na 3:3 v přesilové hře v čase 59:59.

Sokolov se vzdálil na rozdíl šesti bodů od poslední Kadaně, která podlehla doma Slavii 2:5 a stále čeká na první vítězství.

15. kolo první hokejové Chance ligy:
Prostějov - Motor České Budějovice 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Branky: 2. Lytvynov, 6. Endál, 38. Z. Doležal, 42. Karabáček, 48. Šimánek. Rozhodčí: Dědek, Fiala - Zedník, Kleprlík. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 1310.
Havířov - Chomutov 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Branky: 30. L. Rutar, 59. R. Veselý - 21. Pitule, 36. Seemann, 48. Llewellyn. Rozhodčí: Cabák, Maršálek - Gančarčík, Komínek. Vyloučení: 2:11. Využití: 1:0. Diváci: 1483.
Kadaň - Slavia Praha 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Branky: 24. Zabloudil, 55. Wágner - 14. a 40. Šteiner, 12. Šmerha, 22. J. Doležal, 44. Vampola. Rozhodčí: Souček, Čáp - Flegl, Tichý. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:1. Diváci: 420.
Sokolov - Přerov 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 5. J. Vrána, 28. Kverka, 45. A. Rulík, rozhodující sam. nájezd Kovařík - 31. Š. Kratochvil, 47. R. Pšurný, 60. M. Kratochvil. Rozhodčí: Zubzanda, Valenta - Kokrment, Horažďovský. Vyloučení: 5:6, navíc Prindiš (Sokolov) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 745.
Vsetín - Litoměřice 4:2 (1:0, 3:1, 0:1)
Branky: 10. Gorčík, 23. Dostálek, 28. L. Volf, 32. Pechanec - 27. Vitouch, 59. Jánský. Rozhodčí: R. Čech, J. Doležal - Štofa, Beneš. Vyloučení: 8:7. Bez využití. Diváci: 2920.
Třebíč - Jihlava 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)
Branky: 9. Šťovíček, 42. Nedvídek - 23. J. Holý, 25. Fronk, 35. Skořepa, 50. L. Anděl. Rozhodčí: Barek, Pilný - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 3765.
Frýdek-Místek - Poruba 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Branky: 10. Martynek, 18. Haman, 39. Hrachovský, 39. Motloch, 48. Eret - 43. M. Špaček. Rozhodčí: Obadal, Kašík - Lukš, Hanzlík. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 1274.