Ústí n. Labem - Č. Budějovice 1:8Motor deklasoval neškodné Ústí a vládne první lize, Lubinovi premiéra nevyšla

Hokejisté vedoucího Motoru České Budějovice vyhráli v 18. kole první ligy v Ústí nad Labem vysoko 8:1 a drží devítibodový náskok před druhým Přerovem, který zvítězil na ledě poslední Kadaně 2:1. Na lavičce Prostějova si odbyl premiéru kouč Ladislav Lubina a jeho tým doma podlehl Porubě 3:4 v prodloužení.

Lubinovi premiéra na lavičce Prostějova nevyšla (archivní foto)

České Budějovice už poosmé za sebou naplno bodovaly. Sice v Ústí nad Labem prohrávaly, když přesně po čtyřech minutách hry proměnil trestné střílení Jan Havel, ještě v první třetině ale otočili stav Roman Přikryl a Jan Veselý.

V druhé části hosté předvedli pětigólovou smršť. Dvě přesilovky využil Veselý, který dovršil hattrick a s 12 góly se v čele tabulky střelců dotáhl na Romana Pšurného z Přerova. Trefili se také Vít Christov, Jiří Šimánek a Jakub Babka. V 53. minutě dovršil výsledek ve vlastním oslabení Ivan Lytvynov. Slovan potřetí za sebou nebodoval.

Přerov vydřel výhru

Přerov vedl v Kadani po úvodním dějství 2:0. V 17. minutě v přesilové hře otevřel skóre Tomáš Sýkora a za 68 sekund se prosadil Jiří Krisl. Před polovinou utkání snížil František Wágner. Favorit se musel strachovat o výsledek až do konce, ale nakonec udržel šestou výhru z posledních sedmi zápasů a potřetí za sebou dosáhl na plný bodový zisk.

Ze třetího na čtvrté místo klesla Poruba, která ztratila bod v Prostějově. Jestřábi, které po rezignaci Jiřího Vykoukala vedl nový kouč Lubina, prohráli počtvrté za sebou. O vítězství hostů rozhodl v čase 62:57 druhou brankou v utkání Marek Špaček.

Litoměřice přestřílely Slavii

Před Porubu se dostaly o skóre Litoměřice, které doma zdolaly Slavii 6:4. Stadion vyhrál šestý z posledních sedmi zápasů. Třemi body k tomu pomohli obránce Patrik Marcel (2+1) a útočníci Martin Kadlec (1+2) a Vojtěch Střondala. Pražané neuspěli po čtyřech výhrách v řadě.

Jihlava vyhrála v Benátkách nad Jizerou 3:1 a oslavila páté vítězství z posledních šesti duelů. Domácí prohráli počtvrté za sebou. Vsetín zvítězil na ledě nováčka Sokolova 6:2 a shodně třemi body za dvě branky a jednu asistenci k tomu přispěli Vlastimil Dostálek a David Tůma.

Havířov zdolal Frýdek-Místek, podruhé za sebou doma uspěl a připsal si teprve druhou výhru z uplynulých šesti duelů. Frýdek-Místek potvrdil, že se mu mimo jeho led nedaří, a prohrál venku poosmé za sebou. Sérii pěti zápasů bez bodu ukončila Třebíč, která vyhrála nad Chomutovem 3:1.

18. kolo Chance ligy:
Ústí nad Labem - Motor České Budějovice 1:8 (1:2, 0:5, 0:1)
Branky: 4. J. Havel z tr. střílení - 16., 28. a 40. J. Veselý, 11. R. Přikryl, 27. Christov, 30. Šimánek, 33. Babka, 54. Lytvynov. Rozhodčí: Pavlovič, Micka - Bosák, Hejl. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 725.
Sokolov - Vsetín 2:6 (0:1, 2:3, 0:2)
Branky: 29. T. Rohan, 33. Osmík - 8. a 53. Dostálek, 28. a 55. D. Tůma, 25. Kucharczyk, 31. Martin Procházka. Rozhodčí: Grech, Hucl - Flegl, Belko. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 936.
Benátky nad Jizerou - Jihlava 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 34. R. Duda - 10. D. Kolář, 32. J. Holý, 60. Pekr. Rozhodčí: Jechoutek, Veselý - Axman, Podrazil. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Diváci: 303.
Kadaň - Přerov 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky: 29. Wágner - 17. T. Sýkora, 18. Krisl. Rozhodčí: Kostourek, Jaroš - Štofa, Beneš. Vyloučení: 6:2, navíc Číp (Přerov) 10 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 363.
Havířov - Frýdek-Místek 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Branky: 1. F. Seman, 29. R. Veselý, 32. Kotala, 46. Starý - 52. Klimša, 56. Tomi. Rozhodčí: Pilný, Vrba - Měkýš, Pechánek. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:2. Diváci: 1671.
Prostějov - Poruba 3:4 v prodl. (0:1, 2:0, 1:2 - 0:1)
Branky: 24. Žálčík, 27. L. Krejčík, 57. M. Novotný - 45. a 63. M. Špaček, 11. Gřeš, 44. Sikora. Rozhodčí: Kopeček, Barek - Bartek, Gančarčík. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 789.
Litoměřice - Slavia Praha 6:4 (1:2, 3:1, 2:1)
Branky: 5. a 45. Marcel, 27. M. Havelka, 28. M. Kadlec, 33. M. Beran, 41. J. Jícha - 4. a 41. Kuťák, 7. Barák, 21. Šmerha. Rozhodčí: Zubzanda, M. Petružálek - Tvrdík, Ševic. Vyloučení: 6:6, navíc A. Beran (Litoměřice) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1596.
Třebíč - Chomutov 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 35. T. Havránek, 43. Tadeáš Král, 54. Ferda - 40. F. Suchý. Rozhodčí: Kašík, J. Ondráček - Kráľ, Bohuněk. Vyloučení: 4:5, navíc Nedbal (Třebíč) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1034.