Přerov - Ústí n. Labem 5:2Přerov vyhrál a drží se na druhém místě první ligy

Hokejisté Přerova porazili v 19. kole první ligy doma Ústí nad Labem 5:2 a drží se na druhém místě o bod před třetími Litoměřicemi, které zvítězily v Havířově 2:1. Vedoucí Motor České Budějovice bude domácí duel s Benátkami nad Jizerou dohrávat ve čtvrtek a může náskok v čele navýšit opět na devět bodů.

Přerov počtvrté za sebou naplno bodoval a domácí fanoušky potěšil pošesté v řadě. Slovan naopak vyšel počtvrté za sebou naprázdno. Hattrickem zazářil Jakub Navrátil a tři asistence si připsal Martin Weinhold.

Zubr vedl v čase 12:05 už 3:0, když v páté minutě otevřel skóre Jaroslav Moučka a potom se prosadil dvakrát Navrátil. Na konci první třetiny sice snížil v přesilové hře Jan Havel, ale po brance Zdeňka Čápa dovršil ve 33. minutě hattrick Navrátil a zvýšil na 5:1. Skóre už jen zkorigoval Daniel Kružík.

Duel v Havířově měl smutnou předehru. Aktéři uctili minutou ticha smrt fanouška domácího klubu, který po sobotním utkání s Frýdkem-Místkem utrpěl zranění mimo stadion, zřejmě po konfliktu s ochrankou, a později zemřel v nemocnici.

Litoměřice si do poloviny utkání vypracovaly dvoubrankový náskok. Ve 14. minutě otevřel skóre Markus Korpiakoski a potom v přesilové hře skóroval zkušený kanonýr Peter Jánský. V závěrečném dějství už jen zkorigoval výsledek Ondřej Kachyňa a Stadion oslavil třetí výhru za sebou.

Pátou domácí výhru v řadě si připsal Chomutov, který zdolal v severočeském derby Kadaň 4:0. Piráti nad celkem, s kterým před svým letošním sestupem z extraligy spolupracovali, po první třetině vedli díky dvěma brankám Petra Stloukala a gólu Marka Tomici už 3:0. V závěru ještě dovršil výsledek Lukáš Klíma. Brankář Dominik Pavlát si díky 20 úspěšným zákrokům připsal čtvrté čisté konto v sezoně.

Slavia vyhrála v Jihlavě 2:1 v prodloužení a zaznamenala páté vítězství z posledních šesti duelů. V čase 61:31 rozhodl Daniel Vrdlovec. Potřetí v řadě bodoval naplno Vsetín, který doma zdolal Prostějov 3:2. Jestřábi prohráli pošesté za sebou a z toho podruhé pod novým trenérem Ladislavem Lubinou, který nahradil Jiřího Vykoukala.

Ani v desátém utkání venku po postupu z druhé ligy nebodoval nováček Sokolov, který prohrál ve Frýdku-Místku 3:5.

19. kolo první hokejové Chance ligy
Vsetín - Prostějov 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
Branky: 3. Martin Procházka, 22. Kucharczyk, 26. Holomek - 22. Žálčík, 28. Husa. Rozhodčí: Wagner, Pilný - Hanzlík, Zedník. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 2580.
Chomutov - Kadaň 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
Branky: 6. a 19. Stloukal, 15. Tomica, 59. L. Klíma. Rozhodčí: Valenta, Hucl - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 7:9, navíc Llewellyn 5 min. a do konce utkání - Kůs 10 min., Foltýn 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 2011.
Jihlava - Slavia Praha 1:2 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 29. Poletín - 40. Všetečka, 62. Vrdlovec. Rozhodčí: Fiala, Koziol - Roupec, Hranoš. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:1. Diváci: 1508.
Havířov - Litoměřice 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 47. Kachyňa - 14. Korkiakoski, 30. Jánský. Rozhodčí: Obadal, Vrba - Novák, Lukš. Vyloučení: 5:3, navíc Marcel (Litoměřice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1007.
Frýdek-Místek - Sokolov 5:3 (2:1, 2:0, 1:2)
Branky: 32. a 50. Przybyla, 5. Tomi, 17. Martynek, 39. Haman - 16. M. Zadražil, 43. Bečvář, 52. Osmík. Rozhodčí: R. Čech, Cabák - Komínek, Kráľ. Vyloučení: 8:5. Využití: 2:1. Diváci: 1008.
Přerov - Ústí nad Labem 5:2 (3:1, 2:1, 0:0)
Branky: 8., 13. a 33. Navrátil, 5. Moučka, 31. Čáp - 19. J. Havel, 39. Kružík. Rozhodčí: Dědek, Kašík - Gančarčík, Kleprlík. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 1604.