Prostějov - Kadaň 3:6Havířov zlomil neúspěšnou sérii s hokejisty Přerova

Hokejisté Havířova porazili v nadstavbové části první ligy 3:1 Přerov, kterému v předchozích čtyřech zápasech podlehli. Vítězný gól dal v 51. minutě útočník Jakub Doktor. Přerov promarnil šanci vystřídat na druhém místě Litoměřice, které mají stejně bodů, ale utkání k dobru. V boji o předkolo překvapila poslední Kadaň, která zvítězila 6:3 v Prostějově a ukončila více než rok trvající čekání na vítězství na ledě soupeře.

Kadaň zvítězila 6:3 v Prostějově a na stadionu soupeře uspěla po dlouhých 397 dnech.

Havířov se po druhé výhře za sebou dostal z posledního místa skupiny o pořadí v play off, na které klesla Slavia. Pražané podlehli 3:5 Vsetínu a utrpěli třetí porážku v řadě.

Slávisté dobře začali a po trefě Marka Ryzáka ze 14. minuty vedli 1:0. Prostřední dějství však patřilo aktivnějším hostům, kteří třemi góly během šesti minut utkání otočili. Skóroval i obránce Jiří Drtina, jenž značnou část kariéry strávil právě v dresu sešívaných. Domácí se ale nevzdali a ještě do konce třetiny vyrovnali, nakonec ovšem stejně zůstali bez bodů.

V závěrečné třetině totiž skórovali už pouze vsetínští David Březina s Vlastimilem Dostálkem a jejich tým zvítězil potřetí za sebou.

V boji o předkolo překvapila poslední Kadaň, která zvítězila 6:3 v Prostějově a na stadionu soupeře uspěla po dlouhých 397 dnech. V Třebíči vyhrál nečekaně Sokolov, který zvítězil 4:3 v prodloužení díky trefě Matěje Zadražila z 65. minuty.

Jediný úspěch domácích dnes zaznamenaly Benátky nad Jizerou, které přetlačily Ústí nad Labem 5:4 v prodloužení, které ukončil blafák veterána Radka Dudy.

3. kolo nadstavby první hokejové Chance ligy:
O pořadí v play off:
Slavia Praha - Vsetín 3:5 (1:0, 2:3, 0:2)
Branky: 14. Ryzák, 32. Vampola, 35. Furch - 23. Rehuš, 24. D. Tůma, 29. J. Drtina, 41. Březina, 60. Dostálek. Rozhodčí: Valenta, Hucl - Flegl, Doležal. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 1525.
Přerov - Havířov 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 26. F. Dvořák - 35. Nepokoj, 51. Doktor, 59. Werbik. Rozhodčí: Čech, Vrba - Měkýš, Axman. Vyloučení: 5:3, navíc Radek Číp (Přerov) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1322.
Prostějov - Kadaň 3:6 (1:2, 1:1, 1:3)
Branky: 16. a 33. Žálčík, 55. Krejčiřík - 5. Žolobov, 20. Zabloudil, 36. Morong, 41. Chlouba, 52. D. Zeman, 58. Kůs. Rozhodčí: Kopeček, Cabák - Hanzlík, Kleprlík. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 488.
Benátky nad Jizerou - Ústí nad Labem 5:4 v prodl. (3:1, 1:1, 0:2 - 1:0)
Branky: 15. a 22. Najman, 9. D. Špaček, 11. Kunst, 63. R. Duda - 2., 42. a 56. Tůma, 33. Vildumetz. Rozhodčí: Ondráček, Skopal - Beneš, Štofa. Vyloučení: 5:7. Využití: 3:2. Diváci: 305.
Třebíč - Sokolov 3:4 v prodl. (0:1, 2:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 31. a 31. Vodný, 44. Psota - 3. a 22. Vrána, 45. Kverka, 65. M. Zadražil. Rozhodčí: Doležal, Čáp - Král, Kotlík. Vyloučení: 2:7, navíc Patrik Kadeřávek (Sokolov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 1057