Hokejisté Jihlavy podlehli na úvod první ligy ostravské Sareze

JIHLAVA

Hokejisté Dukly Jihlava ve středu podlehli v úvodním kole první ligy ostravské Sareze 2:6. Úvodní buly vhodil mezi kapitány obou týmů prezident Václav Klaus, Dukla pak už ve čtvrté minutě vedla 2:1, poté ale stříleli už jen hosté.

Na Pavelkův úvodní gól sice bleskově odpověděli domácí Ježek a Kuchyňa, ale Ostravané do přestávky vyrovnali a v druhé třetině pak stačilo Pavelkovi pouhých pět sekund k tomu, aby Sareza v 25. minutě využila dvojnásobnou přesilovku. Pak už hosté vedení nepustili, po chybě brankáře Řehoře naopak ve vlastním oslabení zvýšil propagační střelou Gelačák.

Do branky Jihlavy pak zamířil švýcarský gólman Kaspar Zgraggen, ale ani ten už domácí tým nezachránil. V posledním dějství i on dvakrát inkasoval z hole Boháče, který tak stanovil konečné skóre na 6:2. Domácí zahodili i ty největší šance, sami před brankářem neuspěli Martin Krupka s Čachotským.

Havlíčkův Brod porazil Most 5:3

Domácí se už v třetí minutě dostali do vedení, když se do střelecké listiny zapsal Daniel Hodek, nejnovější posila Havlíčkova Brodu. Most v druhé třetině dokázal dvakrát vyrovnat, ale v závěrečném dějství už šel Havlíčkův Brod jasně za vítězstvím. V přesilové hře se trefil Borovanský a na další gól Severočechů pak odpověděli Kubeš a Hodek.

Chomutov vyhrál v Kadani 4:1

V úvodu utkání měli blíž ke gólu hosté, v třetí minutě nastřelil Jeslínek tyč. Kadaň pak nevyužila výhodu 103 vteřin přesilovky pět na tři, Fink v ní také mířil jen do tyče. Chomutov udeřil v 15. minutě, kdy nejprve v přesilové hře skóroval Jíra a za pár vteřin Hašek zblízka zvýšil na 2:0.

V druhé třetině nejprve domácí Polanský v 33. minutě netrefil odkrytou bránu, v další vyložené šanci nedokázal dopravit puk do sítě ani Derfler, naopak chomutovský Havlůj zvýšil na 3:0. Po hrubé chybě brankáře Horčičky pak sice dal Kadani naději Kýhosův gól, ale poslední slovo měl v 53. minutě hostující Kostourek.

Olomouc rozstřílela Šumperk

Loni poslední Olomouc deklasovala nováčka ze Šumperka 7:1 a hned na úvod soutěže jasně ukázala, že letos chce hrát v první lize mnohem důstojnější roli. V první třetině Olomoučtí využili nedisciplinovanosti soupeře, z šesti přesilovek vstřelili tři branky. Hosté si vzali oddechový čas a hned po rozehrání snížil po rychlé akci Stejskal.

V druhé třetině prostřelil Slováka Betynce v brance Draků v další přesilovce Meidl, kterého přesnou přihrávkou našel exreprezentant Tomajko. V závěrečné části pak domácí podtrhli jasné vítězství brankami Venkrbce, Bouze a znovu Meidla, z přesilovek skórovali celkem pětkrát.

Havířov porazil Prostějov po samostatných nájezdech

Havířovští v průběhu utkání čtyřikrát o gól vedli, domácí pokaždé dokázali vyrovnat, přesto nakonec po nájezdech prohráli. Hanácký tým doplácel na chyby v obraně, na druhé straně hostujícího brankáře Valenta jednou zachránila tyč.

Brno prohrálo na svém hřišti s Třebíčí

Hokejisté brněnské Komety vstoupili do sezóny nečekanou porážkou v domácím prostředí. Začali sice aktivně, ale hosté se z první vážnější akce dostali do vedení, když brankáře Kubeše překonal Zahradník.

Kometa sice ještě v první třetině vyrovnala, ale Třebíč poté získala zásluhou Kubici a Kukly dvougólové vedení. Bakus dokázal ještě snížit, ale definitivní podobu výsledku dal technickou brankou při power play 50 vteřin před koncem Přibyl, kterého při pokusu o únik fauloval Lhotský.

Beroun porazil Vrchlabí po penaltách

Hokejisté Vrchlabí při své prvoligové premiéře prohráli v domácím prostředí s Berounem 3:4, když o osudu utkání rozhodly až samostatné nájezdy. Domácí nejprve dotáhli jednobrankový náskok soupeře, pak se sami dvakrát dostali do vedení, Beroun však dokázal zásluhou Slížka vyrovnat. Poté byli hosté šťastnější v penaltové loterii, ve které překonali domácího Faltu třikrát z pěti pokusů. Faltův protějšek Novák kapituloval jen dvakrát.

Dukla Jihlava - Sareza Ostrava 2:6 (2:2, 0:2, 0:2)
Branky: 3. Ježek, 4. Kuchyňa - 2. a 25. Pavelek, 43. a 46. Boháč, 17. Mocek, 37. Gelačák. Rozhodčí: Jeřábek - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1950.
Havlíčkův Brod - Most 5:3 (1:0, 1:2, 3:1)
Branky: 3. a 59. Hodek, 30. Borůvka, 46. Borovanský, 52. Kubeš - 30. Buďa, 33. Urban, 47. Martínek. Rozhodčí: Pešina - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 8:14, navíc Suchánek (Most) 10 min. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1500.
Kadaň - Chomutov 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Branky: 44. Kýhos - 15. Jíra, 15. Hašek, 39. Havlůj, 53. Kostourek. Rozhodčí: Šindler - Bertlík, Šerý. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:1. Diváci: 580.
Olomouc - Šumperk 7:1 (3:1, 1:0, 3:0)
Branky: 31. a 51. Meidl, 4. Kříž, 14. Tomajko, 15. Vyrůbalík, 43. Venkrbec, 46. Bouz - 16. Stejskal. Rozhodčí: Šír - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 7:10. Využití: 5:0. Diváci: 1000.
Prostějov - Havířov 4:5 po sam. nájezdech (0:1, 3:3, 1:0 - 0:0)
Branky: 22. a 58. Bartošek, 23. Opatovský, 29. Kotásek - 9. Varga, 22. Hruška, 28. Huhto, 37. Seman, rozh. nájezd Hruška. Rozhodčí: Blecha - Klein, Brabec. Vyloučení: 10:11. Využití: 1:0. Diváci: 2500.
Kometa Brno - Horácká Slavia Třebíč 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Branky: 18. Černý, 45. Barus - 7. Zahradník, 22. Kubica, 44. Kukla, 60. Přibyl. Rozhodčí: Hradil - Kašík, Trunečka.
Vrchlabí - Berounští Medvědi 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 8. a 30. Tvrdek, 19. Přeučil - 5. Vlček, 25. Křesťan, 38. Slížek, rozhodující sam. nájezd Tvrzník. Rozhodčí: Hribík - Šprígl, Kis.