Prostějovu se podařilo porazit Kometu až po nájezdech

Sobotní podvečer nabídl českým fanouškům druhé kolo první hokejové ligy. Vyrovnané a rušné utkání bylo k vidění také v Prostějově, kde se udála i jedna situace, která se sportem nemá nic společného, když bylo v 11. minutě za jednobrankového vedení Komety Brno na dvacet minut utkání přerušeno, protože z hlediště přiletěla na plochu velká ohnivá koule a poškodila led. Viník byl zadržen a usvědčen policií.

Domácím se pak do první přestávky podařilo dvakrát vyrovnat, poprvé při přesilovce čtyři na tři. Sami pak neudrželi ve druhé třetině vedení, když inkasovali z klasické přesilovky. Další góly v zápase už nepadly, a tak o vítězi rozhodly až samostatné nájezdy, v nichž se radovali domácí.

Havířov se probral až ve druhé třetině

Sareza začala sobotní derby v Havířově stejně jako zápas v Jihlavě a během první třetiny se dostala zásluhou Bokroše a Pavelka do dvoubrankového vedení. Od druhé třetiny ale nastoupilo na straně domácích úplně jiné mužstvo. Důrazná promluva trenéra v kabině vyústila v daleko větší aktivitu domácího týmu, která brzy začala nést své ovoce.

Během sedmi minut se Daneček, Mikšan a Seman postarali o obrat skóre. Minutu před koncem třetiny zvyšoval opět Mikšan už na dvoubrankový rozdíl. V poslední části domácí Panteři pokračovali v dobrém výkonu a v přesilovce dokonali obrat pátým gólem. Autorem byl opět Mikšan, který tak završil hattrick.

Havlíčkův Brod vyloupil Hradec

Do utkání měli sice lepší start hosté, kteří šli v 6. minutě do vedení po Holcově brance, ale domácí dokázali už za 14 sekund vyrovnat. Ve druhé třetině se v dvojnásobné přesilovce trefil podruhé Starý. Deset minut před koncem třetí části hostující Dušátko vymetl roh Hylákovy branky a Havlíčkův Brod vyrovnal. Půl minuty před koncem přišla studená sprcha pro domácí, když zamířil přesně Hodek.

Historicky první utkání Chomutova s Vrchlabím bylo vyrovnanější, než se čekalo. Chomutov měl excelentní nástup, dobře kombinoval a po brankách Jíry a Haška vedl v 9. minutě 2:0. Další vývoj určovaly přesilovky. Hosté se osmělili, postupně vyrovnali hru a v početních výhodách Pajič ve 26. a 45. minutě překonal Horčičku v chomutovské bráně.

Pak hráli sérii přesilovek domácí a střelami od modré Révaye a Ťupy utekli na 4:2, ale ještě neměli vyhráno. V pokračující přesilovce Chomutova ujel vrchlabský Pajič a dokonal hattrick. Hosté se pak rvali o vyrovnání, ale nepomohla jim k němu ani závěrečná power play.

Mladá Boleslav jasně přehrála Beroun

Středočeské derby se kvůli rekonstrukci boleslavské haly hrálo v Benátkách nad Jizerou. Hosté odolávali tlaku jen do deváté minuty, kdy vstřelil premiérový gól svého týmu v novém ročníku Jiří Gombár. V úvodu druhé třetiny využili hosté přesilovku pět na tři, když za Šindeláře dorazil puk Ladislav Vlček. Vedení vrátil domácím Václav Eiselt, který se nejlépe zorientoval při závaru před Novákem.

Mladoboleslavské posunul blíž k vítězství ve 49. minutě Tomáš Nouza a stejný hráč se postaral i o čtvrtý zásah při dvojnásobné početní výhodě. Dvě minuty před koncem ještě vylepšil skóre Nikola Gajovský proměněným nájezdem kličkou do bekhendu.

Hokejisté Šumperka ve své domácí premiéře v první lize porazili jihlavskou Duklu a připravili tak slavnému celku druhou porážku v soutěži. Sami naopak poprvé vyhráli. Domácí o svém úspěchu rozhodli už v první třetině, kdy brankáře Řehoře překonali Meluzín a Stejskal. Ve druhé části Draci přestáli tlak Dukly a v 56. minutě zvýšil Antonovič na 3:0. Jihlavě se už podařilo pouze výsledek zkorigovat.

2. hokejová liga - 2. kolo
Skupina Východ
Havířov - Sareza Ostrava 5:2 (0:2, 4:0, 1:0)
Branky: 27., 39. a 53. Mikšan, 22. Daneček, 29. Seman - 12. Bokroš, 15. Pavelek. Rozhodčí: Hradil - Machálek, Škach. Vyloučení: 11:13. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1178.
Prostějov - Kometa Brno 4:3 po sam. nájezdech (2:2, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 20. a 25. Fojtík, 16. Opatovský, rozhodující nájezd Kotásek - 10. Dlouhý, 19. Moskal, 29. Lipina. Rozhodčí: Trombík - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 6:4, navíc Kumstát 5 min. a do konce utkání, Vymazal 10 min. - Čech 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 2500.
Šumperk - Jihlava 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky: 7. Meluzín, 12. Stejskal, 56. Antonovič - 59. Čachotský. Rozhodčí: Kočí - Barteček, Koliba. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 1900.
Třebíč - Olomouc 5:3 (2:1, 1:0, 2:2)
Branky 3. a 32. Přibyl, 7. Oliverius, 47. Roháčik, 53. Dibelka - 16. a 48. Janečka, 56. Bouz. Rozhodčí: Pešina - Brabec, Kreuzer. Vyloučení 6:8, navíc Bulička (Třebíč) 10 min. Využití: 4:1. Diváci: 1450.
Chomutov - Vrchlabí 4:3 (2:0, 0:1, 2:2)
Branky: 2. Jíra, 9. Hašek, 46. Révay, 51. Ťupa - 26., 45. a 52. Pajič. Rozhodčí: Svoboda - Mašek, Vitík. Vyloučení 6:8, navíc Plodek 10 min., Přeučil (oba Vrchlabí) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:2. Oslabení 0:1. Diváci: 1460.
Mladá Boleslav - Beroun 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)
Branky: 49. a 53. Nouza, 9. Gombár, 28. Eiselt, 59. Gajovský - 24. Vlček. Rozhodčí: Lacina - Bejček, Špringl. Vyloučení: 8:12, navíc Nedorost, Lukačovič a Šinágl (všichni Beroun) 10 min. Využití: 2:1. Diváků: 650.
Most - Kadaň 5:4 v prodl. (0:3, 2:0, 2:1 - 1:0)
Branky: 37. a 40. Metlička, 42. Buďa, 56. Černý, 63. Martínek - 5. Vrtek, 6. Bauer, 16. Polanský, 51. Fink, Rozhodčí: Hribík - Čížek, Prchal. Vyloučení: 6:12, navíc Černý - Poživil oba 10 min. Využití: 3:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 550.
Hradec Králové - Havlíčkův Brod 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Branky: 6. a 37. Starý - 6. Holec, 50. Dušátko, 60. Hodek. Rozhodčí: Šír - Jureček, Pala. Vyloučení: 9:9, navíc Domin a Koudelka (oba Hradec Králové) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1896.