Hokejisté Sarezy Ostrava se dostali do čela skupiny Východ

Hokejisté Sarezy Ostrava se dostali po 7. kole první ligy do čela tabulky skupiny Východ. V dnešním přímém souboji o vedoucí pozici porazili 3:1 Olomouc, která klesla z prvního na třetí místo ještě za Havířov. Skupinu Západ vede i po dnešku Chomutov.

Sareza se na začátku 9. minuty dostala do vedení po brance Ovšáka. Hanáci se nenechali zahanbit a ve 25. minutě díky trefě Ministra srovnali. Remízový stav však vydržel jen dvanáct minut, Ostrava se poté díky dvěma využitým přesilovým hrám dostala do rozhodující vedení. Nejdříve kapitán domácích Šebesta uklidil kotouč za bezmocného Žigárdyho a minutu nato Řípa dokončil akci na jeden dotek třetím úspěšným zásahem do černého.

Ve skupině Západ se Havlíčkův Brod v Chomutově v první třetině převážně bránil, i tak se ale ujal ve 14. minutě vedení, když se Šulc v přesilovce zblízka trefil přesně do růžku brány. Také další vývoj zápasu o první místo v tabulce určovaly přesilovky. Chomutovu pomohla při vyrovnání, když gól z hole Jeslínka padl jen sekundu poté, co potrestaný hráč naskočil na led. Další dva góly už padly přímo při přesilové hře. Ve 33. minutě Malinský a v 52. Kostourek postupně otočili skóre na 3:1. Vítězství Chomutova pak minutu a půl před koncem pojistil po chybě hostující obrany Mikšovic.

Na Chomutov se může po dohrávkách dotáhnout Mladá Boleslav, která dnes vyhrála 3:0 ve Vrchlabí a má zápas k dobru.

První hokejová liga - 7. kolo:
Skupina Východ:
Sareza Ostrava - HC Olomouc 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky: 9. Ovšák, 37. Šebesta, 38. Řípa - 25. Ministr. Rozhodčí: Kočí - Barteček, Koliba. Vyloučení: 7:11, navíc Zbořil (Olomouc) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 750.
Jihlava - Havířov 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky: 11. Kolarz, 13. Strapáč, 23. Huhto, 53. Zdráhal. Rozhodčí: Pešina - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 15:11, navíc Balčík (Jihlava) 10 min. Využití: 0:3. Diváci: 1250.
Třebíč - Prostějov 4:5 po sam. nájezdech (1:2, 2:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 15. Zahradník, 30. Přibyl, 39. Matušík, 59. Krätzer - 11. a 24. Vrba, 16. Hampl, 23. Bartoň, rozhodující nájezd Kotásek. Rozhodčí: Hodek - Guth, Křivský. Vyloučení: 8:11, navíc Vomela, Suchý (oba Prostějov) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1470.
Šumperk - Kometa Brno 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Branky: 4. a 14. Sojčík, 29. Barus, 31. Lipina. Rozhodčí: Kubeš - Kis, Padevět. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 1500.