Chomutov zůstal nejlepším týmem první hokejové ligy

Hokejisté Chomutova vydřeli na úvod prvních odvet vítězství nad Kadaní po samostatných nájezdech a zůstali nejlepším týmem první ligy. V tabulce východní skupiny zato zuří boj o první příčku; hned čtyři týmy mají na kontě 16 bodů, nejlepší skóre dostalo po osmém kole do čela Olomouc.

Chomutov mohl dnes vděčit za dva body svému obránci Josefu Révayovi. V severočeském derby nejprve dostal domácí v 17. minutě do vedení přesnou střelou do růžku kadaňské branky a ve vypjatém závěru rozhodl samostatné nájezdy.

Z týmů z horní poloviny západní skupiny zaváhal jen Havlíčkův Brod, který v Mostu prohrál 3:4. Obrat v zápase dokonal v poslední minutě v přesilovce Kováč.

Ve východní části soutěže se dnes rozhodl po 60 minutách hry jediný zápas. Třebíč ve 24. minutě ztratila vedení nad brněnskou Kometou a zkušenější hosté si nakonec odvezli vítězství 3:1.

V prodloužení vyhrála Olomouc na ledě Šumperku, který se představil s novou posilou, osmatřicetiletým brankářem Bieglem, až nájezdy pak určily vítěze v Prostějově a v Ostravě.

První hokejová liga - 8. kolo:
Skupina Východ:
Prostějov - Havířov 4:3 po sam. nájezdech (0:2, 2:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 23. a 28. Piecha, 54. a rozhodující nájezd Suchý - 10. Zdráhal, 13. Haas, 45. Seman. Rozhodčí: Jeřábek - Guth, Hejduk. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 1000.
Sareza Ostrava - Jihlava 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)
Branky: 53. a 59. Boháč - 13. Krupka, 33. Kubát, rozhodující nájezd Říha. Rozhodčí: Mikula - R. Vengřín, Poruba. Vyloučení: 8:13, navíc Najdek (Ostrava) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 820.
Šumperk - Olomouc 4:5 v prodl. (1:2, 3:2, 0:0 - 0:1)
Branky: 23. a 30. Bařica, 18. Meluzín, 33. Ohnutek - 1. Ministr, 11. Bouz, 21. Brančík, 39. Smejkal, 61. Kříž. Rozhodčí: Blecha - Dřínovský, Klein. Využití: 0:2.
Třebíč - Kometa Brno 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky: 16. Kolafa - 24. Černý, 33. Mikel, 59. Lhotský. Rozhodčí: Hribík - Čížek, R. Prchal. Vyloučení: 10:10, navíc Lipina (Brno) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2850.