Hokejisté Chomutova jsou stále nejlepší v první lize

Hokejisté Chomutova si díky sobotní výhře 3:2 ve Vrchlabí udrželi po 9. kole pozici nejlepšího týmu první ligy. Ve skupině Východ má v tlačenici v čele tabulky stále navrch Olomouc o skóre před brněnskou Kometou, která potěšila v hale Rondo téměř pět a půl tisíce fanoušků vysokým vítězstvím 8:4 nad Prostějovem.

Hokejisté Chomutova - ilustrační foto.

Chomutov se v souboji o špici tabulky dostal do vedení na začátku 5. minuty, když Jeslínek vyjel z rohu před Faltu a skóroval. Ve druhé třetině ovšem domácí dokázali srovnat přesnou Rapačovou střelou z voleje. Hosté ve třetím dějství ale znovu odskočili do vedení o jeden gól, ale dvě minuty před koncem ještě domácí vyrovnali díky teči Hracha. Když už všichni čekali na konec třetí části, hosté naposled udeřili a v čase 59:16 stanovili výsledek 2:3. Utkání zakončila v posledních sekundách bitka několika hráčů, která skončila pro hostujícího Bombice zlomeným nosem.

Hokejisté Olomouce získali i ve čtvrtém domácím utkání za sebou tři body. Úspěšnou sérii prodloužili také v sobotním utkání 9. kola proti Třebíči, kterou porazili 4:2. V první třetině byla hra vyrovnaná, domácí se prosadili až v jejím závěru. Samostatnou akci proměnil Brančík a z mezikruží se trefil Ministr. Ve 22. minutě využila Olomouc přesilovku pět na tři, když po ráně Vyrůbalíka dorážel Ministr. Zápas ale rozhodnut nebyl, Třebíč snížila díky brance Cunika a v 50. minutě zdramatizoval zápas Dibelka. Domácí znervózněli a kupili chyby. Hosté měli několik šancí na vyrovnání, ale domácí podržel brankář Sedlář a vítězství potvrdili půl minuty před koncem brankou Smejkala.

Kometa nadělovala Jestřábům

Kanonáda se strhla v Brně už v první minutě, když se prosadil domácí kapitán Vostřák. Na 3:0 ještě během první třetiny zvýšili Mikel a Zábranský. Jestřábům se pak podařilo domácí dokonale opařit a ve 29. minutě už srovnal na 3:3 Suchý. Jenže Vostřák dal záhy znovu rozdílový gól a prostějovský náhradník v bráně Štůrala lovil puk do konce druhé třetiny ještě třikrát. Nakonec si Kometa užila velkolepou děkovačku za výhru 8:4.

Po bezbrankové první třetině skórovali domácí, když ve 26. minutě Brňák vystřelil od modré a Bauer tečí poprvé překonal Sáblíka v brance hostů. Ve 34. minutě domácí v přesilové hře zvýšili poté, co Fink přihrál volnému Polanskému a ten ze tří metrů nedal Sáblíkovi šanci. Ve 42. minutě Nosek ve skrumáži před Hanuljakem propasíroval puk za jeho záda a snížil na 2:1, dvě minuty nato však Duba tečoval střelu Pospíšila a znovu zvýšil na dvoubrankový rozdíl. V 53. minutě Hlubuček trefil hokejku brankáře Sáblíka, ze které puk sklouzl za jeho záda do branky a domácí vedli 4:1. Hosté potom v přesilovce v 54. minutě snížili Proškem na 4:2, ale v 60. minutě Vrtek upravil na konečných 5:2.

Tři body zůstaly na Vysočině

Dukla se půl zápasu trápila, než ji vysvobodil ve 35. minutě Bakus, který dopravil po faulu jednoho z hráčů Šumperka na Rytnauera puk do posunuté brány. Sudí ale branku uznal a Jihlava se tak po 155 minutách střeleckého půstu na vlastním ledě dočkala trefy do černého. Jenom tak ale srovnala stav na 1:1, protože hosté už od 8. minuty vedli po tečované střele obránce Špeldy od modré. Obrat ve prospěch domácích dokonal po třech minutách v přesilovce pět na tři Rytnauer, k němuž v leže přisunul puk Kubát.

Třetí člen elitní jihlavské řady se gólu dočkal v posledním dějství, kdy v další přesilovce dopravil puk do odkryté Bieglovy brány po křížném pasu Bakuse. Hosté se ale nevzdali, v přesilovce vyrovnali Bařicou a v 52. minutě mohli dokonce srovnat. Obdržálek šel z trestné lavice sám na Řehoře, blafákem ho položil na břicho, puk ale gólman Dukly reflexivně vykopl patou brusle zdviženého betonu a zachránil tak svému týmu první výhru doma po dvou prohraných zápasech.

Hradec Králové byl dvě třetiny lepší a vybudoval si rozhodující dvoubrankový náskok. Poslední třetina patřila domácím, kteří brzy dali kontaktní gól, ale vyrovnat se jim z několika nadějných možností nepodařilo.

Derby rozhodovalo v Ostravě prodloužení

Vstup do utkání druhého se třetím se vydařil lépe domácí Ostravě, která se v 7. minutě ujala vedení po brance Červenky. Havířov ve 13. minutě srovnal díky Zdráhalovi, ale Sarezu poslal znovu do vedení jeden z hrdinů utkání Sochorek. Po 29 sekundách ale bylo znovu vyrovnáno, zasloužil se o to Haas. Ve druhé části se Panteři dostali do vedení po trefě Rozuma, nicméně Sochorek svou druhou brankou v utkání ve třetí části srovnal. V prodloužení získali domácí bonusový bod, když po pohledné kombinaci ukončil zápas Šebesta.

Téměř polovinu zápasu byli domácí Medvědi, poslední celek tabulky, lepším mužstvem a favorita přehrávali. Jenže hostům stačily tři přesilovky a zápas otočili ve svůj prospěch. Beroun zahrál skvělou první třetinu, ve které získal dvougólový náskok. Nejprve se blýskla ve 3. minutě nová posila Michal Straka a pak přidal další pojistku po hrubce mladoboleslavské obrany Polák. Ovšem ve druhé části hosté dvěma góly v početních výhodách skóre srovnali a nakonec si odvezli i tři body po ráně obránce Jindry v přesilovce pěti proti třem. Berounu nebyly k zisku alespoň bodu nic platné tři přesilovky v závěru zápasu a více než minutová power play.

Výsledky 9. kola první hokejové ligy
Vrchlabí - Chomutov 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Branky: 37. Rapač, 58. Hrach - 5. Jeslínek, 44. Kostourek, 60. Chatrnúch. Rozhodčí: Lacina - Čížek, Prchal. Vyloučení: 6:9, navíc Přeučil, Gengel - Bombic, Révay, Trefný všichni 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 1958.
Beroun - Mladá Boleslav 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)
Branky: 3. Straka, 15. Polák - 32. a 49. Nouza, 29. Rod. Rozhodčí: Jebavý - Bartlík, Rozlílek. Vyloučení: 10:10, navíc Křesťan (Beroun) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:3. Diváci: 450.
Sareza Ostrava - Havířov 4:3 pp. (2:2, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 15. a 56. Sochorek, 7. Červenka, 64. Šebesta - 13. Zdráhal, 16. Haas, 28. Rozum. Rozhodčí: Skoupý - Čech, Machálek. Vyloučení: 8:10, navíc Boháč a Pavelek 10 oba min. - Prokop do konce zápasu. Využití: 2:0. Diváci: 1050.
Dukla Jihlava - Hokej Šumperk 2003 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Branky: 35. Bakus, 38. Rytnauer, 47. Kubát - 8. Špelda, 48. Bařica. Rozhodčí: Svoboda - Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:1. Diváci: 1200.
HC Rebel Havlíčkův Brod - HC VČES Hradec Králové 1:2
Branky: 45. Dušátko - 8. Vondráček, 31. Haluza. Rozhodčí: Souček - Lhotský, Svoboda. Vyloučení 7:7. Využití 1:1. Diváci: 1500.
Kadaň - Most 5:2 (0:0, 2:0, 3:2)
Branky: 26. Bauer, 34. Polanský, 44. Duba, 53. Hlubuček, 60. Vrtek - 42. Nosek, 54. Prošek. Rozhodčí: Blecha - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:1. Diváci: 390.
Kometa Brno - Prostějov 8:4 (2:0, 4:3, 1:1)
Branky: 1. a 30. Vostřák, 8. Mikel, 12. Zábranský, 36. Černý, 37. Appel, 40. Rob, 46. Barus - 23. Kotásek, 24. Pilaša, 29. Suchý, 59. Prokop. Rozhodčí: Kočí - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 4:8, navíc Suchý (Prostějov) 10 min. Využití 1:1. Diváci: 5469.
Olomouc - Třebíč 4:2 ( 2:0, 1:1, 1:1)
Branky: 20. a 22. Ministr, 19. Brančík, 60. Smejkal - 33. Cunik, 50. Dibelka. Rozhodčí: Trombík - Jureček, Pala. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:0. Diváci: 700.