Brno a Mladá Boleslav uhájily vedení v první hokejové lize

Brněnská Kometa a Mladá Boleslav uhájily ve 12. kole první hokejové ligy vedení ve svých skupinách. Brňané v sobotu porazili Jihlavu díky čtyřem gólům v druhé třetině 5:3, Mladoboleslavští potěšili také domácí fanoušky, a to výhrou 4:1 nad Kadaní.

Hokejisté Mladé Boleslavi vedou po 11. kolech tabulku skupiny Západ.

Oba celky přitom musely výsledek otáčet. Brňané dokonce třikrát prohrávali, na závěr přestřelky v druhé třetině je ale v 34. minutě poslal poprvé do vedení Padělek a stejný hráč pak zápas rozhodl střelou do prázdné branky.

Shodou okolností i ostatní zápasy ve skupině Východ skončily vítězstvím týmu, který jako první inkasoval. Počáteční vedení neudržely Šumperk v Třebíči, Havířov proti Olomouci ani Prostějov v Ostravě.

Také Mladá Boleslav i přes výrazný tlak prohrála první třetinu 0:1, ale v dalších dvou dala Kadani po dvou gólech. Pořekadlo "první vyhrání z kapsy vyhání" platilo i v Mostu, kde Chomutov prohrával dokonce 0:2. Vedení ztratilo i Vrchlabí v Havlíčkové Brodě, ale nakonec zvítězilo 2:1, a tak od začátku do konce vedl jen Hradec Králové nad Berounem.

První hokejová liga - 12. kolo
Skupina Východ
Třebíč - Šumperk 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Branky: 13. Dolníček, 22. Matušík, 40. Čech - 8. Špelda. Rozhodčí: Souček - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 1200.
Havířov - Olomouc 3:5 (1:3, 1:0, 1:2)
Branky: 2. a 26. Velecký, 54. Rozum - 4. Brančík, 10. V. Meidl, 14. Sršeň, 49. Bouz, 60. Ministr. Rozhodčí: Kočí - Jureček, Pala. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Diváci: 999.
Kometa Brno - Jihlava 5:3 (0:1, 4:2, 1:0)
Branky: 34. a 60. Padělek, 21. Vostřák, 23. Lipina, 26. Appel - 18. Kuchyňa, 23. Rytnauer, 24. Kubát. Rozhodčí: Hradil - Novák, Škach. Vyloučení: 12:16, navíc L. Krupka - David oba 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 6513.
Ostrava - Prostějov 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky: 21. a 40. Šebesta, 46. Boháč, 46. Gelačák - 12. Pšurný. Rozhodčí: Blecha - Brabec, Klein. Vyloučení: 6:5, navíc Vymazal 5 min a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 530.
Skupina Západ
Mladá Boleslav - Kadaň 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky: 22. Mikulík, 26. Nouza, 53. Sýkora, 57. Král - 16. Pražák. Rozhodčí: Kubeš - Špringl, Kis. Vyloučení: 6:6, navíc Duba (Kadaň) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 700.
Havlíčkův Brod - Vrchlabí 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 51. Hodek - 7. Tvrdek, 56. Pajič. Rozhodčí: Hodek - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1200.
Most - Chomutov 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)
Branky: 9. Míka, 13. Suchánek - 28. a 55. Jeslínek, 14. Heinisch, 25. Jíra, 58. Kostourek. Rozhodčí: R. Svoboda - Mašek, Vitík. Vyloučení: 10:10. Využití: 1:2. Diváci: 1250.
Hradec Králové - Beroun 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky: 31. a 45. Koudelka, 6. Fořt, 15. Sakrajda - 30. Novotný. Rozhodčí: Trombík - Barteček, Koliba. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Diváci: 1741.