Chomutov vystřídal Mladou Boleslav v čele tabulky skupiny Západ

Hokejisté Chomutova se díky sobotnímu vítězství 4:2 v Šumperku dostali v první lize do čela tabulky skupiny Západ. Dosavadní lídr Mladá Boleslav totiž ztratil ve 20. kole bod v Jihlavě, kde vyhrál v prodloužení. Oba týmy mají nyní shodně bodů a stejný rozdíl skóre, ve prospěch Severočechů hovoří větší počet vstřelených branek.

Radost hokejistů Chomutova - ilustrační fotografie.

Nejhorší tým první ligy Šumperk v duelu s Chomutovem opět zklamal v početních výhodách, nedokázal využít ani dvě dvojnásobné přesilovky, v 47. minutě pak Piluša neproměnil trestné střílení. Ve snaze zlomit herní mizérii dokonce Šumperk poprvé ve své téměř čtyřicetileté hokejové historii prohodil i pořadí střídaček. Ani to nepomohlo, Šumperk si připsal sedmou porážku za sebou, celkově už sedmnáctou.

Dukla Jihlava dokázala dokázala třikrát smazat náskok Mladé Boleslavi, počtvrté už k tomu ale neměla příležitost. Do vedení šli hosté, když přesilovku pět na tři přetavil ve vedoucí branku střelou od modré Mazanec. Rovněž v přesilovce srovnal v úvodu druhé třetiny díky svému důrazu před brankou Bakus, hosté si ale brzo znovu zařídili těsný náskok.

Prodloužení pro Jihlavu vybojoval nejlepší střelec soutěže Rytnauer poté, co se dobrých pět minut nehrálo kvůli opravě uchycení branky. Do prodloužení vstoupili domácí přesilovkou, ale nebylo jim to nic platné, nahození Handlovského totiž zapadlo do Řehořovy branky.

V čele tabulky skupiny Východ je neohroženě Kometa Brno, jež si dnes připsala jednoduchou výhru nad Havlíčkovým Brodem. V páté minutě ji sice zaskočil před brankou Hodek, avšak už ve 12. minutě srovnal v přesilovce Čech. Za další dvě minuty strhl vedení na domácí stranu Sojčík a jen čtvrt minuty před koncem třetiny dal třetí branku Padělek.

Hned po nástupu do prostřední části hry zvýšil na 4:1 Černý a domácí už mohli v pohodě kontrolovat výsledek a hezkými akcemi bavit naplněnou halu. Hrdinou utkání se stal Padělek, který vsítil hattrick.

Havířov - Vrchlabí 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Branky: 39. Škoda, 51. Staněk, 60. Varga - 20. Rýgl, 47. Vyskočil. Rozhodčí: Husička - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 8:10. Využití: 2:1. Diváci: 847.
Dukla Jihlava - Mladá Boleslav 3:4 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 24. Bakus, 46. M. Krupka, 54. Rytnauer - 10. Mazanec, 34. Král, 53. Rumpel, 62. Handlovský. Rozhodčí: Jílek - Svoboda, Zavřel. Vyloučení 6:8. Využití 1:1. Diváci: 1320.
Olomouc - Hradec Králové 3:4 (0:1, 2:0, 1:3)
Branky: 28. Vyrubalík, 32. Brančík, 49. Žajgla - 20. a 45. Domin, 46. a 57. Fořt. Rozhodčí: Mikula - Poruba, Pala. Vyloučení: 8:11. Využití: 1:0. Diváci: 1200.
Sareza Ostrava - Most 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 5. Najdek, 21. Ovšák, 51. Svačina. Rozhodčí: Hradil - Machálek, Prchal T. Vyloučení: 5:5, navíc Míka, Martínek (oba Most) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 550.
Šumperk - Chomutov 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)
Branky: 11. Antonovič, 24. Kovář - 2. Jelínek, 23. a 32. Boušek, 33. Havlůj. Rozhodčí: Kočí - Barteček, Koliba. Vyloučení: 9:13. Bez využití. Diváci: 1000.
Kometa Brno - Havlíčkův Brod 7:2 (3:1, 2:1, 2:0)
Branky: 20., 39. a 50. Padělek, 12. Čech, 14. Sojčík, 21. Černý, 52. Barus - 5. Hodek, 33. Dušátko. Rozhodčí: Šír - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 9:5, navíc Hodek 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 5392.
Prostějov - Kadaň 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
Branky: 3. Kumstát - 10. Duba, 11. Vrtek. Rozhodčí: Minář - Novák, Škachl. Vyloučení: 7:9, navíc Opatovský (Prostějov) 10 min. Bez využití. Diváci: 1400.
Třebíč - Beroun 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Branky: 43. a 52. Dibelka, 45. V. Burian - 21. Slížek. Rozhodčí: Pešina - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:6, navíc Dolníček 10 min. a do konce - Vlček 10 min. Bez využití. Diváci: 1250.