Mladá Boleslav se prostřílela do čela první hokejové ligy

Hokejisté Mladé Boleslavi se vrátili po 21. kole do čela prvoligové tabulky. Stejně jako druhý Chomutov vyhráli, ale vstřelili o tři góly více a díky nim jsou znovu v čele. Mladoboleslavští zdolali Olomouc 7:2, Chomutov ostravskou Sarezu 4:2. Východní skupině vévodí nadále brněnská Kometa, přestože dnes odjela s prázdnou z Hradce Králové.

Středočeši vedli až od 18. minuty, kdy z těžkého úhlu dostal puk do brány Beck. Dalšího gólu v síti hostů se diváci ve Zlatopramen Aréně dočkali těsně před polovinou utkání po střele Sedláka, ale rozhodnutí padlo až poté, co nejprve olomoucký Ministr nastřelil tyč a jeho tým vzápětí dvakrát během minuty a půl inkasoval. Do přestávky ještě snížil Luňák, ale v poslední části zvýšili na bezpečný pětibrankový rozdíl Král se Sedlákem a v závěru se ještě každý z týmů jednou prosadil.

Hradec šel do vedení už po necelých dvou minutách po brance Vondráčka. Stejný hráč se trefil i v čase 3:07, ale Appel už za 15 sekund vrátil hosty do zápasu. Stěžejní pro vývoj utkání byl úsek mezi 14. a 16. minutou, kdy tvrdými střelami rozvlnili síť brněnské branky obránci Pavlů a Táborský a Hradec odskočil na 4:1. Po pěti minutách druhé třetiny dokonce domácí zvýšili na čtyřbrankový rozdíl a v rozhodnutém zápase pak už jen Černý tři minuty před koncem snížil.

V desáté minutě zakončil parádní kombinaci do odkryté brány chomutovský Hašek a tentýž hráč ve 36. minutě zvýšil. Rušný pak byl až úvod poslední třetiny. Nejprve domácí Révay trefil tyč, načež o minutu později po samostatné akci Svačina snížil, ale Kostourek za další minutu vrátil Chomutovu dvoubrankové vedení. Klid domácím dodala čtvrtá branka z hole Bouška, který využil už třetí přesilovku v utkání, a nic na tom nezměnil ani Zdeňkův gól minutu a půl před koncem.

V Mostě se strhla gólová přestřelka

Na mosteckém stadionu se odehrála gólová přestřelka s úspěšnějším koncem pro domácí. Lépe ale začala Dukla, jež šla brankami Čachotského a Bakuse do vedení. V poslední minutě prvního dějství sice snížil Kudrna, ale ve druhé třetině vrátil Dukle dvougólový náskok z rychlé akce Rytnauer.

Už o 69 sekund později ale bylo vyrovnáno. Nejprve se trefil znovu Kudrna a vzápětí v přesilové hře Plachý. Těsně před koncem třetiny v další početní výhodě dokonal obrat opět Plachý, jenže na začátku poslední třetiny po pěkné akci vyrovnal svou druhou brankou Bakus.

O třech bodech pro domácí celek rozhodla až necelé čtyři minuty před koncem rychlá přesilovková akce, na jejímž konci byl Koláček. Vítězství Mostu zpečetil v poslední minutě Zaťovič.

V utkání dvou posledních týmů se radoval Beroun

V zápase posledních týmů obou prvoligových skupin byli úspěšnější domácí Medvědi. Dokázali využít dvě dvojnásobné přesilovky a dovedli pak v pohodě zápas do vítězného konce. Výrazný podíl na tříbodovém zisku měl berounský gólman Kamil Jarina, který podržel svůj tým především ve druhé třetině při tlaku hostů.

Do vedení šel Beroun v 10. minutě, když se v pozici levého obránce prosadil v první početní výhodě ranou od modré po ledě Slížek. Druhou branku dali domácí 27 vteřin před koncem druhé části. Ránu obránce Wagenhoffera tečoval před Hylákem Vlček. Hosté se na gólovou odpověď nezmohli ani při závěrečné hře bez brankáře.

Kadaň doma nestačila na Havířov

Už v šesté minutě při přesilové hře domácí Duba nahrál Derflerovi a ten do prázdné branky zajistil Kadani vedení. Také soupeř ale využil početní výhodu a Daneček vyrovnal. Výsledek pomohl hostům otočit hrubou chybou brankář Hanuljak, kterému v 11. minutě vypadl puk z lapačky do prázdné branky, a ve druhé třetině Varga využil další přesilovku Moravanů.

V úvodu poslední části pojistil vedení Mikšan, který z těžkého úhlu překonal nejistého Hanuljaka. Domácího brankáře pak nahradil Stejskal, ale jeho tým už jenom snížil zásluhou Chyby. Skvěle chytající hostující gólman Valent si jinak připsal 39 zásahů.

Vrchlabí si doma poradilo s Třebíčí

Úvod vyšel lépe domácím, na začátku si totiž vytvořili velký tlak, který završil v polovině třetiny Pajič po přihrávce před prázdnou branku od Tvrdka. Než se hosté z gólu vzpamatovali, ani ne minutu na to se po Křížově asistenci trefil Brynecký. Ve druhé třetině srazil Horáckou Slavii na kolena Tvrdek, který střelou bez přípravy překonal Nedvídka. Třebíč ještě cítila šanci do poloviny poslední části, pak už svou snahu hosté vzdali a poslední minuty se jen dohrávaly.

Prostějov šel do vedení už po 56 sekundách hry, kdy Prokop nepovedenou střelou po pasu Kotáska překonal brankáře Nerudu. Další gól padl až za tři čtvrtě hodiny hry, když se v závaru před prostějovskou brankou zorientoval Holec a vyrovnal. Domácí promarnili množství přesilových her a vymstilo se jim to v prodloužení, kdy po hrubce obrany vstřelil Piecha pouhých 17 sekund před koncem rozhodující branku.

Mladá Boleslav - Olomouc 7:2 (1:0, 3:1, 3:1)
Branky: 18. a 35. Beck, 29. a 52. Sedlák, 36. Rumpel, 45. Král, 59. Nouza - 40. a 58. Luňák. Rozhodčí: Hodek - Špringl, Žídek. Vyloučení: 9:10, navíc Ministr a Bouz (oba Olomouc) oba 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 1480.
Hradec Králové - Kometa Brno 5:2 (4:1, 1:0, 0:1)
Branky: 2. a 4. Vondráček, 14. Pavlů, 16. Táborský, 26. Domin - 4. Appel, 57. Černý. Rozhodčí: Blecha - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2491.
Chomutov - Sareza Ostrava 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
Branky: 10. a 36. Hašek, 43. Kostourek, 54. Boušek - 42. Svačina, 59. Zdeněk. Rozhodčí: Souček - Bertlík, Šerý. Vyloučení: 6:10, navíc Révay (Chomutov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváků: 1510.
Most - Jihlava 6:4 (1:2, 3:1, 2:1)
Branky: 20. a 30. Kudrna, 31. a 39. Plachý, 57. Koláček, 60. Zaťovič - 16. a 43. Bakus, 8. Čachotský, 30. Rytnauer. Rozhodčí: Šír - Mašek, Vitík. Vyloučení 8:12, navíc Míka (Most) 10 min. Využití: 3:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 554.
Vrchlabí - Třebíč 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky: 10. Pajič, 11. Brynecký, 36. Tvrdek. Rozhodčí: Hribík - Čížek, Prchal. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 1466.
Beroun - Šumperk 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 10. Slížek, 40. Vlček. Rozhodčí: Jeřábek, Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. Diváci: 900.
Kadaň - Havířov 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Branky: 6. Derfler, 59. Chyba - 9. Daneček, 11. Velecký, 25. Varga, 41. Mikšan. Rozhodčí: Jebavý - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 7:9, navíc Prokop 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 450.
Havlíčkův Brod - Prostějov 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 46. Holec - 1. Prokop, 65. Piecha. Rozhodčí: Wütherle, Bejček, Kabourek. Vyloučení: 5:10. Bez využití. Diváci: 1200.