Chomutov uhájil tříbodové vedení v první hokejové lize

Suverénní lídr východní skupiny první hokejové ligy Kometa Brno ve středu vyhrál 4:0 nad Mostem a vede tabulku o dvanáct bodů. Na Západě si udržel vedení Chomutov, v Olomouci totiž zvítězil 3:1. Jen o gól méně dala Mladá Boleslav při výhře na prostějovském ledě, takže oba týmy soupeřící o první příčku i po 23. kole dělí tři body.

Radost hokejistů Chomutova - ilustrační fotografie.

Brněnský favorit udeřil na Most po první přestávce. V 25. minutě dostal Kometu do vedení kapitán Vostřák, který naposledy skóroval před měsícem právě v Mostu. Záhy po něm se prosadil kanonýr Černý, a když se čtyři minuty před druhou přestávkou trefil výstavním způsobem i Moskal, bylo rozhodnuto. Nedávno uzdravený gólman Hronek mohl mávat fanouškům spokojený s vychytanou nulou, svou první v sezoně.

Olomoučtí proti Chomutovu dobře začali a z tlaku vytěžili první branku, když Brančík našel na modré čáře Vyrubalíka a ten nekompromisní ranou pod horní tyč otevřel skóre. Pak už ale na ledě kraloval hostující Kostourek, který během 20 minut dosáhl čistého hattricku a prakticky sám zařídil výhru Chomutova. Olomouc v poslední třetině dál tlačila, ale výborný brankář Horčička už nedovolil domácím skórovat.

Mladá Boleslav šla už v úvodní minutě utkání v Prostějově do vedení a druhý gól přidala při hře v pěti proti třem domácím hokejistům. Hosté byli dlouho lepším celkem, v závěrečné třetině se ale hra vyrovnala, k čemuž přispěl i gól hanáckého celku na 1:2. S přibývajícími minutami však Středočeši zápas znovu ovládli a Prostějovští už na vyrovnání nedosáhli ani při závěrečné power play.

První liga - 23. kolo:
Kometa Brno - Most 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Branky: 25. Vostřák, 26. Černý, 37. Moskal, 45. Padělek. Rozhodčí: Jeřábek - Klein, Brabec. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Diváci: 4458.
Šumperk - Kadaň 3:4 v prodl. (0:0, 2:3, 1:0 - 0:1)
Branky: 27. Ivan, 28. Galvas, 43. Stejskal - 24. Kajer, 25. Polanský, 32. Brňák, 62. Vrtek. Rozhodčí: Hribik - Kis, Padevět. Vyloučení: 8:12. Využití: 2:2. Diváci: 1068.
Prostějov - Mladá Boleslav 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Branky: 47. Piecha - 1. Gajovský, 11. Gombár. Rozhodčí: Hradil - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 600.
Havířov - Hradec Králové 4:6 (1:2, 2:2, 1:2)
Branky: 29. a 60. Vala, 2. Mikšan, 24. Sochorek - 11. Fořt, 14. Haluza, 37. Suchý, 40. Sakrajda, 53. Volráb, 59. Vondráček. Rozhodčí: Šír - Barteček, Pala. Vyloučení: 6:10, navíc Fořt (Hradec) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 793.
Sareza Ostrava - Vrchlabí 5:4 v prodl. (1:2, 2:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 3. Boháč, 26. Šebesta, 37. Bartošek, 42. Pavelek, 64. Rimmel - 12. Rýgl, 14. Tvrdek, 24. Gengel, 42. Kříž. Rozhodčí: Blecha - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 10:11. Využití: 3:2. Diváci: 420.
Olomouc - Chomutov 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Branky: 10. Vyrubalík - 17., 20. a 37. Kostourek. Rozhodčí: Husička - Bryška, Chytil. Vyloučení: 5:10, navíc Jeslínek (Chomutov) 10 min. Bez využití. Diváci: 700.
Třebíč - Havlíčkův Brod 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 40. Hodek, 47. Kreuzer. Rozhodčí: Kočí - Dančišin, Svoboda. Vyloučení: 7:12, navíc Zahradník, Přibyl a Dolníček (všichni Třebíč) 10 min. Bez využití. Diváci: 1250.
Jihlava - Beroun 4:3 (0:0, 3:1, 1:2)
Branky: 29., 32. a 36. M. Krupka, 59. Suk - 21. Jankových, 50. Novotný, 58. Tvrzník. Rozhodčí: Jebavý - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 10:8, navíc Hanzal (Jihlava) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 1150.