Chomutov si ve šlágru první ligy připsal 13. výhru za sebou

Hokejisté Chomutova porazili v sobotním šlágru 24. kola první ligy 2:0 Kometu Brno a po třináctém vítězství za sebou zůstávají nejlepším týmem soutěže. Brňané i přes prohru stále jasně vedou tabulku skupiny Východ.

Radost hokejistů Chomutova

Severočeši se v souboji lídrů ujali vedení ve 22. minutě, kdy Mikšovicova střela od hrazení překvapivě prošla až do brněnské sítě. Hosté mohli vyrovnat v polovině zápasu, ale Padělek z trestného střílení ve 30. minutě Horčičku nepřekonal.

Naopak o dvě minuty později Jeslínek pohotovou a přesnou přihrávkou našel před bránou Havlůje, jenž vstřelil 100. gól Chomutova v sezóně. Domácí si pak náskok s přehledem pohlídali.

Chomutov naposledy prohrál 10. října s Mladou Boleslaví, která si za ním v tabulce stále drží tříbodový odstup. Středočeši v sobotu splnili roli favorita a porazili 5:3 Havířov. Na vítězství se však nadřeli, dvakrát prohrávali o dvě branky a hattrickem je zachránil Nouza.

První hokejová liga - 24. kolo:
Chomutov - Kometa Brno 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky: 22. Mikšovic, 32. Havlůj. Rozhodčí: Jebavý - Mašek, Vitík. Vyloučení: 10:11. Bez využití. Diváci: 3260.
Hradec Králové - Třebíč 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Branky: 12. a 46. Domin, 55. Suchý, 58. Kadlec. Rozhodčí: Jílek - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 6:7, navíc Fořt (Hradec Králové) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2154.
Most - Prostějov 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)
Branky: 25. a 31. Martínek, 1. Míka, 35. Kašťák - 11. Opatovský, 23. M. Pšurný. Rozhodčí: M. Fraňo - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení 7:6. Využití 2:2. Diváci 650.
Sareza Ostrava - Kadaň 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 13. Hubáček, 36. Boháč, 48. Rimmel - 19. Bauer. Rozhodčí: Skoupý - Novák, Škach. Vyloučení: 10:10, navíc Ovšák (Ostrava) 5 a 10 min. a do konce. Využití: 2:1. Diváci: 380.
Beroun - Olomouc 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 34. Nedbálek, 45. Ministr, 56. Meidl. Rozhodčí: Pešina - Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 8:11, navíc Jankových - Ministr, Bartoň všichni 10 min. Bez využití. Diváci: 700.
Havlíčkův Brod - Šumperk 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky: 19. Holec - 11. Grill, 14. Ivan, 26. Piluša, 47. Kovář. Rozhodčí: Lacina - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 8:10. Bez využití. Diváci: 1350.
Mladá Boleslav - Havířov 5:3 (0:1, 2:2, 3:0)
Branky: 26., 47. a 54. Nouza, 37. Handlovský, 45. Eiselt - 10. Sochorek, 22. Vala, 33. Giesel. Rozhodčí: Vampola - Křivský, Špringl. Vyloučení: 5:6, navíc Kuchejda (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 1200.
Vrchlabí - Jihlava 2:5 (2:2, 0:1, 0:2)
Branky: 12. Vantuch, 17. Dušek - 11. a 51. Hradecký, 10. Staněk, 40. Říha, 57. Čachotský. Vyloučení: 5:9, navíc Holub (Vrchlabí) 10 min. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1837.