Lídři první hokejové ligy ve středečním programu nezaváhali

Vedoucí týmy první hokejové ligy ve středečních zápasech 25. kola nezaváhaly. Chomutov vyhrál v Prostějově 6:3 a nadále vede tabulku západní skupiny s tříbodovým náskokem před Mladou Boleslaví, která porazila 4:1 Třebíč. Oba týmy mají o třináct respektive deset bodů více než nejlepší tým východní skupiny Kometa Brno, která dnes porazila Beroun.

Hokejisté Mladé Boleslavi ve středečním zápase první ligy potvrdili roli favoritů a na ledě Třebíče zvítězili 4:1. Domácí se možná soupeři vyrovnali v počtu vyložených šancí, ale jejich špatná střelecká produktivita jim umožnila dát pouze jediný gól. Naopak hosté od druhé třetiny svůj náskok v pohodě kontrolovali a z Vysočiny si odvezli všechny body.

Chomutov vyhrál v Prostějově

Prostějovští hokejisté na favorita nestačili. Domácí R. Pšurný se sice blýskl hattrickem, ale nikdo z jeho spoluhráčů neskóroval a hosté z Chomutova vyhráli jednoznačně 6:3. Potvrdili tak pozici vedoucího týmu soutěže.

Kometa si pohlídala vítězství nad Berounem

Brněnský trenér Čada sice přeházel složení útoků, ale ani to domácím hokejistům proti outsiderovi z Berouna dlouho nepomáhalo. Dvakrát šli Středočeši díky Branišovi a Nedorostovi dokonce překvapivě do vedení a jen díky Dlouhému, který prakticky bleskově srovnal na 3:3, se nemuseli domácí tolik trápit.

Přesto slabšího protivníka nebyli schopni dvě třetiny přehrát a až dva slepené góly nejlepšího hráče zápasu Appela, který jimi završil hattrick, daly střetnutí očekávaný ráz. Kometa dále vede s přehledem východní skupinu, ale posledními výkony o svých kvalitách příliš nepřesvědčuje.

Hradec porazil vysoko domácí Šumperk

Jen první třetinu dokázali domácí Draci držet krok se soupeřem z Hradce Králové. Na úvodní branku hostů odpověděl po jedenadvaceti sekundách Ambruz, který na červené čáře vypíchnul obránci puk a nájezd ukončil ukázkovým blafákem do bekhendu.

Jenže po přestávce už na ledě kralovali Hradečtí, kteří lépe bruslili a kombinovali. Nebýt v brance Šumperka Alexandra Hyláka, který chytal v loňské sezoně právě za Hradec Králové, byla by prohra posledního týmu první ligy o mnoho krutější.

Jihlava porazila Kadaň brankou Míky

Jihlava vyhrála díky jediné využité přesilovce 5:3. V 5. minutě potrestal vyloučení Hlubučka s Chybou obránce Míka, který ranou od modré trefil skulinu mezi betony brankáře Stejskala. Zbytek zápasu nenabídl oslnivou podívanou. Jihlavané sice měli více ze hry, ale gólman soupeře byl bezchybný, stejně jako domácí Řehoř, jenž vychytal první nulu v sezoně. Dukla vyhrála potřetí za sebou a vzdálila se hrozbě bojů o záchranu.

Hokejisté Olomouce přehráli Vrchlabí

Druhý tým východu hostil čtvrtý tým západní části první ligy. V první třetině byli lepší hosté, kteří měli v rozmezí 12. a 16. minuty tři obrovské šance. Olomouci stačilo v první třetině dobře odehrát posledních 30 sekund, v čase 19:41 skóroval z dorážky Zbořil.

Psychickou výhodu domácí zúročili ve druhé třetině, kdy se díky Čuříkovi a Bordowskému dostali do tříbrankového vedení. Hosté se nevzdali a ve třetí třetině zápas zdramatizovali. Během dvou minut brankami Vyskočila a Tvrdka snížili na rozdíl jednoho gólu.

Domácí Havířov prohrál s Mostem

Stejně jako minulé utkání i ve středu Havířov z první vážnější akce skóroval, ovšem zatímco proti Hradci Králové ho rychlý gól nastartoval, tak tentokrát spíše ukolébal. Most se totiž začal tlačit do útoku a dvěma góly během dvou minut otočili stav ve svůj prospěch.

Panteři sice dokázali vyrovnat, ale od druhé třetiny předváděli mizerný výkon a hosté je za to potrestali. Obzvláště třetí branka Zaťoviče ze samostatného úniku byla velmi povedená, precizně provedenému blafáku tleskali i domácí fanoušci. V poslední třetině to už byla ze strany domácích pouze křeč. K brance na 3:4, která padla pouhé dvě vteřiny před koncem, jim svým lehkovážným přístupem pomohli sami hosté.

Sereza porazila Havlíčkův Brod

Hokejisté Ostravy si v zápase s Havlíčkovým Brodem v prvních 40 minutách vytvořili dvoubrankový náskok, který už ve vyrovnané závěrečné části hry udrželi. Dvě minuty před koncem sice hostující Kreuzer snížil na rozdíl jediné branky, ale Rimmel v závěrečné minutě pojistil výhru domácích.

Třebíč - Mladá Boleslav 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Branky: 43. Přibyl - 23. a 45. Nouza, 29. a 60. Sedlák. Rozhodčí: Fraňo - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 5:4. Diváci: 1220.
HC Dukla Jihlava - SK Kadaň 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 5. Míka. Rozhodčí: Souček - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení 7:8. Využití 1:0. Diváci: 1250.
Olomouc - Vrchlabí 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Branky: 20. Zbořil, 28. Čuřík, 35. Bordowski - 42. Vyskočil, 43. Tvrdek. Rozhodčí: Pešina - Dančišin, Matějíček. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 920.
Prostějov - Chomutov 3:6 (0:3, 1:2, 2:1)
Branky: 25., 44. a 47. R. Pšurný - 4. Mikšovic, 11. Jeslínek, 16. Malinský, 21. Kostourek, 36. Šíp, 50. Charousek. Rozhodčí: Šír - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 4:13. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 600.
HC Havířov - HC Most 3:4 (2:2, 0:2, 1:0)
Branky: 1. Mikšan, 17. Giesel, 60. Zdráhal - 8. Plaček, 10. Koláček, 26. Zaťovič, 35. Metlička. Rozhodčí: Mikula - Jureček, Pala. Vyloučení: 2:5.Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 827.
Šumperk - Hradec Králové 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)
Branky: 8. Ambruz - 8. a 60. Pavlů, 23. Suchý, 26. Koudelka, 45. Šeda. Rozhodčí: Jeřábek - Klein, Brabec. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 1200.
Kometa Brno - Beroun 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)
Branky: 5., 43. a 45. Appel, 31. Vostřák, 35. Dlouhý - 12. Novotný, 26. Braniš, 34. Nedorost. Rozhodčí: Kočí - Barteček, Lipina. Vyloučení: 8:10, navíc Braniš (Beroun) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 4757.
Sareza Ostrava - Havlíčkův Brod 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
Branky: 2. Šebesta, 38. Zdeněk, 49. Pavelek, 60. Rimmel - 44. Malát, 58. Kreuzer. Rozhodčí: Hribík - Kis, Padevět. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 380.