Hokejisté Chomutova vyhráli v první lize popatnácté za sebou

Hokejisté Chomutova porazili v nečekaně rušném utkání 26. kola první ligy 7:5 Havířov a patnáctým vítězstvím za sebou potvrdili pozici nejlepšího týmu soutěže. Severočeši vedou tabulku o tři body před podobně suverénní Mladou Boleslaví, na Východě je stále nejlepší brněnská Kometa.

Zápas lídra s trápícím se Havířovem měl být jasnou záležitostí Chomutova, utkání se ale zvrtlo v nečekané drama. Běžela totiž 16. minuta a na světelné tabuli svítil stav 3:0 pro Havířov. Domácí byli jasně lepším týmem, ale nemohli se střelecky prosadit. Do hry je vrátila až využití přesilovka pět na tři.

Po přestávce Chomutov na ledě kraloval a během deseti minut zápas otočil. Havířovští sice ještě srovnali na 4:4, ale v třetí části už na rozjetý Chomutov nestačili. Zápas, který Chomutov vyhrál 57:18 na střely, nakonec skončil divokým výsledkem 7:5.

Zato v Mladé Boleslavi, jež přivítala Šumperk, bylo rozhodnuto už po první třetině, kterou vyhrál domácí tým 6:1. Na gól Gombára sice dokázal Horčička odpovědět, jenže poté se strhla lavina pěti branek Středočechů. Podruhé v utkání se prosadil Gombár a další trefy obstarali Kuchejda, Mikulík, Král a Nouza.

Také v prostřední dvacetiminutovce si více příležitostí vytvořili domácí, ale skóre se paradoxně měnilo na každé straně jednou. Přesilovku pět na tři nejprve využil v 33. minutě šumperský Kovář a za dalších šest minut ho při stejné početní výhodě napodobil domácí Mikulík. V třetím dějství už zůstal stav nezměněn.

V utkání Vrchlabí - Kometa otevřel nečekaně skóre již po půlminutě hry vrchlabský Pajič, ale Brňané brzy vyrovnali v 7. minutě díky Zábranskému. Vrchlabí se ovšem ujalo opět vedení, a to ke konci třetiny. Druhá část byla již více v režii hostů. Domácí neproměnili trestné střílení a na víc se nevzmohli. Hosté v rozmezí 20 sekund vstřelili díky Lipinovi a Moskalovi dvě branky a deset minut před koncem utkání stanovil konečné skóre Dlouhý.

První hokejová liga - 26. kolo:
Vrchlabí - Kometa Brno 2:4 (2:1, 0:2, 0:1)
Branky: 1. Pajič, 16. Nosek - 7. Zábranský, 31. Lipina, 31. Moskal, 51. Dlouhý. Vyloučení: 4:9, navíc Plodek (Vrchlabí) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1888.
Hradec Králové - Sareza Ostrava 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
Branky: 54. a 57. Fořt, 19. Vondráček, 45. Kadlec - 38. Zdeněk, 57. Gelačák. Rozhodčí: Šindler - Čížek, Prchal. Vyloučení: 8:11. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2043.
Mladá Boleslav - Šumperk 7:2 (6:1, 1:1, 0:0)
Branky: 3. a 13. Gombár, 15. a 39. Mikulík, 14. Kuchejda, 15. Král, 16. Nouza - 10. Horčička, 33. Kovář. Rozhodčí: Pešina - Podrazil, Žídek. Vyloučení: 7:12, navíc Wagenhoffer 5 min., 10 min. a do konce, Bauer 5 min. a do konce - Hylák 10 min., Ondráček 5 min. a do konce. Využití: 3:1. Diváci: 1540.
Chomutov - Havířov 7:5 (1:3, 3:1, 3:1)
Branky: 24. a 31. Boušek, 43. a 51. Mikšovic, 18. Jíra, 22. Heinisch, 28. Polodna - 15. a 60. Sochorek, 5. Mikšan, 17. Rozum, 36. Škoda. Rozhodčí: Froněk - Vitík, Mašek. Vyloučení: 9:9, navíc Malinský a Trefný 10 min. - Novotný 10 min. a Varga 5 min. Využití: 4:4. Diváci: 1700.
Kadaň - Olomouc po sam. nájezdech 2:3 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 3. Kloz, 42. Vrtek - 22. Brančík, 56. Smejkal, rozhodující nájezd Meidl. Rozhodčí: R. Svoboda - Bertlík, Šerý. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. Diváci: 310.
Beroun - Prostějov 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)
Branky: 2. Tvrzník, 6. Jankových, 8. Rudovský, 32. Novotný - 39. Piecha. Rozhodčí: Jílek - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:0. Diváci: 870.
Most - Třebíč 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
Branky: 55. Szakál - 24. a 37. Dibelka, 32. Oliverius, 57. Zahradník. Rozhodčí: Lacina - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 552.
Havlíčkův Brod - Jihlava 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Branky: 2. P. Jelínek, 4. Vašíček, 49. Třetina - 11. Staněk, 28. T. Hradecký. Rozhodčí: Hejduk - Radovan, Křivský. Vyloučení: 7:11. Využití: 1:1. Diváci: 2500.