Lídři druhé hokejové ligy nezaváhali

Hokejisté Komety Brno mají v čele tabulky druhé ligy skupiny Východ patnáctibodový náskok. Rozhodla o tom jejich výhra 6:3 na ledě Havlíčkova Brodu. Na Západě se v čele drží Chomutov, který v sobotu rozstřílel 9:2 Šumperk.

Boleslavský Pavel Zdráhal (na zemi) (ilustrační foto)

Utkání v Berouně začalo pro hosty nešťastně, když už ve třetí minutě pustil Luňák za svoje záda Martincovu střelu od červené čáry. Hosté pak vyrovnali, ale Medvědi dvěma využitými přesilovkami utekli na rozdíl dvou gólů. Nicméně výborně hrající Třebíč nejprve snížila a v úvodu druhé části manko smazala.

Dramatický zápas rozhodla 38. minuta a sólo Slížka, který projel mezi všemi hráči přes celé kluziště a zasunul puk za bezmocného Luňáka. Třebíčský gólman dnes své mužstvo příliš nepodržel a do poslední části ho vystřídal Nedvídek, který už neinkasoval a přihlížel převaze svých spoluhráčů. Ti ale nedokázali překonat výborného Jarinu. Poslední slovo měl Šinágl, který při power-play v poslední minutě dovezl puk do opuštěné třebíčské branky.

Ambiciózní Mladá Boleslav deklasovala v první lize hokejisty Dukly Jihlava 7:0. Domácí skórovali už po minutě a jedenácti sekundách v přesilovce a v první třetině přidali ještě dvě branky. Král zvýšil na 2:0 dokonce ve vlastním oslabení. Další čtyři góly vstřelili v poslední části, kdy se dvakrát trefil Sedlák. Domácí gólman Martin Růžička udržel čisté konto.

Kaďan si poradila s Prostějovem

V utkání bohatém na branky šli v 5. minutě do vedení domácí, když Pražák prostřelil brankáře Biegla. Prostějov měl v první třetině několik šancí na vyrovnání, ale v té největší Vrba ve vlastním oslabení trefil tyč. Druhý gól Kadaně přidal ve 22. minutě v oslabení Pospíšil po přihrávce Derflera, který vypíchl soupeři puk na modré čáře.

Derfler pak sám zvýšil na 3:1 a po odpovědi Prostějova vrátil domácím dvoubrankový náskok Buďa. Pátou trefu zaznamenal Hlubuček a vyhnal Biegla z branky. Ze střídačky na led místo něj naskočil Štůrala. I on ale jednou inkasoval a přestřelku tak vyhrála Kadaň 6:4.

Vrchlabí zvládlo duel s Havířovem

Zápas lídra první ligy s posledním Šumperkem měl být jasnou záležitostí domácích, ale v úvodní třetině to tak nevypadalo. Ještě do poloviny zápasu byli hosté ve hře, když dvakrát odpověděli na vedení domácích. Zbytek utkání už ale měli v rukou Chomutovští, kteří v závěrečné třetině zvýraznili své vítězství.

Úvod utkání mezi Vrchlabím a Havířovem vyšel lépe domácím. Vrchlabští hodně stříleli, nepouštěli hosty ke slovu a ve 14. minutě šli do vedení, když využil přesilovku po krásné souhře Gengel. Druhá třetina byla pro domácí ještě lepší. Gengel přidal po akci dva na jednoho druhý gól a ve 31. minutě zvýšil na 3:0 Rýgl. V poslední třetině Vrchlabí hosty z Havířova k ničemu nepustilo a brankář Ševčík vychytal první nulu v sezóně.

Hokejisté Ostravy rozdrtili Most

V exhibičním rytmu sehráli hokejisté Sarezy Ostrava sobotní utkání první ligy v Mostě. Od začátku jednoznačně přehrávali domácí tým a již ve druhé minutě otevřel skóre překvapivou střelou Káňa. V 11. minutě přidal druhou branku po kombinaci Pavelek. Ve druhé třetině Ostrava potvrdila drtivý tlak dalšími čtyřmi zásahy, které v posledním dějství rozmnožila ještě o další dva.

O výsledku rozhodla v Hradci Králové třetí třetina, do které se po brankách olomouckého Vyrůbalíka a domácího Cetkovského vstupovalo za stavu 1:1. Ve třetí třetině šel Hradec na takřka dvě minuty do tří hráčů, Koudelka navíc dostal trest do konce utkání a domácí trenér Mička byl vykázán ze střídačky.

Domácí však oslabení přežili a prakticky ihned po něm potrestal Olomouc gólem Domin. O chvíli později hrál naopak takřka dvouminutovou přesilovku pěti proti třem Hradec. V ní zvýšil Karlíček na 3:1, skóre utkání završil v 53. minutě Sakrajda.

Kometa uspěla v Havlíčkově Brodě

Vyrovnané a kvalitní utkání brněnský favorit rozhodl v posledních pěti minutách. Klíčový gól Lipiny padl po hrubce Jebavého v 56. minutě, střelec vítězného gólu poté výsledek společně se zkušeným Vostřákem v úplném závěru zpečetil.

Mladá Boleslav - Jihlava 7:0 (3:0, 0:0, 4:0)
Branky: 45. a 59. Sedlák, 2. Gajovský, 7. Král, 18. Lukáč, 47. Nouza, 57. Rumpel. Rozhodčí: R. Svoboda - Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 6:9, navíc Štrach a Míka (Jihlava) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1 550.
Beroun - Třebíč 6:4 (3:2, 2:2, 1:0)
Branky: 15. a 60. Šinágl, 3. Martinec, 13. Tvrzník, 32. Nedorost, 38. Slížek - 7. Dolníček, 17. Šůrek, 25. Obdržálek, 34. Hrbáček. Rozhodčí: Šindler - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 7:7. Využití: 4:3. Diváci: 800.
Kadaň - Prostějov 6:4 (1:0, 4:3, 1:1)
Branky: 5. Pražák, 22. Pospíšil, 26. Derfler, 32. Buďa, 35. Hlubuček, 41. Polanský - 25. R. Pšurný, 28. M. Pšurný, 40. Balán, 59. Korčák. Rozhodčí: Franěk - Mašek, Vitík. Vyloučení: 9:9, navíc Duba (Kadaň) 10 min. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 410.
Chomutov - Šumperk 9:2 (1:1, 3:1, 5:0)
Branky: 1., 44. a 50. Kostourek, 47. a 58. Heinisch, 28. Jíra, 37. Hašek, 38. Černý, 47. Jeslínek - 20. Meluzín, 33. Kubica. Rozhodčí: Kubeš - Šerý, Bertlík. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1600.
Vrchlabí - Havířov 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky: 14. a 24. Gengel, 31. Rýgl. Rozhodčí: Hodek - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 13:13, navíc Kříž - Staněk, Hulva všichni 10 min.. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 1507
Most - Ostrava 0:8 (0:2, 0:4, 0:2)
Branky: 2. a 48. Káňa, 11. Pavelek, 26. Gelačák , 32. Klímek, 39. Zdeněk, 40. Pavelek, 51. Zdeněk. Rozhodčí: Wurtherle - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 4:10, navíc Martínek (Most) 10 min.. Využití: 0:2. Diváci: 480.
Hradec Králové - Olomouc 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Branky: 32. Cetkovský, 50. Domin, 51. Karlíček, 53. Sakrajda - 18. Vyrůbalík. Rozhodčí: Hribík - Padevět, Kis. Vyloučení: 9:11, navíc Koudelka (Hradec) do konce utkání . Využití: 1:0. Diváci: 1 978.
Havlíčkův Brod - Kometa Brno 3:6 (1:0, 1:2, 1:4)
Branky: 11. A. Jelínek, 34. Holec, 44. P. Jelínek - 56. a 60. Lipina, 24. Appel, 30. I. Padělek, 45. Černý, 59. Vostřák. Rozhodčí: Pešina - Kreuzer, Apolonyi. Vyloučení: 12:13, navíc Hodek - Černý 10 min.. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2300.