Hokejisté Chomutova v první lize po 17 zápasech prohráli

Hokejisté Chomutova ve středu v první lize po sedmnácti vítězných zápasech poznali přemožitele. Severočeši utrpěli v 29. kole debakl 3:8 na ledě Sarezy Ostrava, přesto zůstali v čele tabulky. Chomutovského zaváhání nevyužila Mladá Boleslav, jež podlehla 0:1 po samostatných nájezdech v Olomouci a na svého rivala ve skupině Západ ztrácí dva body.

Hradecký Flamík (vpravo) si cosi vysvětluje s hráčem Chomutova - ilustrační foto

Sareza zaskočila Chomutov již v 3. minutě po brance Boháče. Hosté sice dokázali srovnat gólem z hole Charouska, ale poté již Sareza odstartovala málo vídanou kanonádu a po první třetině byl stav velmi překvapivě 5:1. Do druhé třetiny hosté vlétli jako uragán a během pěti minut snížili po brankách Mikšovice na rozdíl dvou branek, ovšem v polovině druhé části se trefil i domácí Káňa, kterého zanedlouho napodobil Ovčačík.

V druhé části tak padly dvě branky na obou stranách a skóre tak narostlo již na 7:3. Poslední část se již spíše z povinnosti dohrávala a nic nezměnila na první chomutovské porážce od 10. října, kdy favorit soutěže prohrál s Mladou Boleslaví.

Právě Středočeši se ve středu mohli na Chomutov v tabulce dotáhnout, ale neuspěli v Olomouci. Hosté měli větší šance a Eiselt nastřelil v první třetině tyč. Nouzovu ránu z 47. minuty zase odpálil z brankové čáry domácí obránce Vyrubalík.

Hanáci měli příležitosti až v samém závěru, sekundu před sirénou vyrazil Ministrovu ránu gólman hostí Růžička na tyč a v prodloužení střelu Kříže maskou. O vítězi nakonec rozhodly samostatné nájezdy, v nichž se ve čtvrté sérii ranou nad Růžičkovu lapačku trefil Ministr.

Kometa Brno - Hradec Králové 3:5 (1:2, 2:2, 0:1)
Branky: 16. Barus, 26. Dlouhý, 32. Padělek - 8. a 46. Šeda, 10. Roubík, 22. Haluza, 40. Domin. Rozhodčí: Blecha - Guth, Rittich. Vyloučení: 11:6. Využití: 2:2. Diváci: 5678.
Olomouc - Mladá Boleslav 1:0 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branka: Ministr. Rozhodčí: Jeřábek - Brabec, Klein. Vyloučení: 8:9, navíc Švrček 10 min., Meidl do konce zápasu - Kuchejda do konce zápasu. Bez využití. Diváci: 400.
Havířov - Kadaň 4:2 (1:0, 3:2, 0:0)
Branky: 16. Daneček, 22. Škoda, 24. Klimeš, 38. Zdráhal - 21. Poživil, 28. Kýhos. Rozhodčí: Šír - Barteček, Koliba. Vyloučení: 10:8, navíc Buďa (Kadaň) 10 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 624.
Jihlava - Most 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 9. Suk, 18. Rytnauer, 22. M. Krupka, 60. Čachotský. Rozhodčí: Pešina - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 9:8, navíc Míka - Zucker oba 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 1215.
Prostějov - Havlíčkův Brod 4:2 (0:2, 1:0, 3:0)
Branky: 21. a 60. Piecha, 43. Opatovský, 58. R. Pšurný - 18. Hodek, 19. Čermák. Rozhodčí: Jebavý - Novák, Škach. Vyloučení: 10:11, navíc R. Pšurný 10 min., Duba 5 min. a do konce - Vyhlídal 10 min. Využití: 3:2. Diváci: 700.
Třebíč - Vrchlabí 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 18. Tvrdek. Rozhodčí: Hradil - M. Čech, Dřínovský. Vyloučení: 4:5. Diváci: 1160.
Sareza Ostrava - Chomutov 8:3 (5:1, 2:2, 1:0)
Branky: 3. Boháč, 13. Šebesta, 13. a 44. Najdek, 14. Bartošek, 20. Svačina, 30. Káňa, 36. Ovčačík - 11. Charousek, 22. a 25 Mikšovic. Rozhodčí: Minář - Jureček, Pala. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:1. Diváci: 565.
Šumperk - Beroun 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 2. Kovář, 15. Ambruz - 48. Besser, 59. Kameš, rozhodující nájezd Kovář. Rozhodčí: Hribik - Čížek, Prchal. Vyloučení: 10:11, navíc Klejna - Braniš oba 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 1150.