Mladá Boleslav porazila ve šlágru první ligy Kometu Brno

Hokejisté Mladé Boleslavi porazili v sobotním šlágru 30. kola první ligy lídra skupiny Východ Kometu Brno 5:1 a udrželi si v tabulce západní skupiny dvoubodový odstup za vedoucím Chomutovem. Nejlepší tým soutěže se rehabilitoval za vysokou porážku z minulého kola a porazil 7:3 Jihlavu.

Hokejisté Mladé Boleslavi si poradili s Kometou Brno - ilustrační fotografie.

Mladá Boleslav vstřelila dva góly už v úvodní části - v 9. minutě nejprve z bezprostřední blízkosti pálil přesně Mikulík a 64 sekund před přestávkou protlačil puk mezi Kubešovy betony Sýkora. Ve druhé třetině hosté na chvíli zápas zdramatizovali, když během dvojnásobné přesilovky snížil Zubíček.

Boleslavské však inkasovaná branka nepoložila a dvougólový náskok jim vrátil Gajovský. V poslední minutě prostředního dějství pak ještě navýšil skóre svou druhou trefou Sýkora. Také ve třetí části vládli na ledě Středočeši a na konečných 5:1 upravil ve 46. minutě Handlovský.

Chomutovu se podařilo napravit středeční prohru 3:8 v Ostravě až díky brankové smršti v poslední třetině. Na jejím začátku dvěma rychlými góly favorizovaní Severočeši zvýšili na 4:2, ale v 52. minutě se Jihlava dotáhla na rozdíl branky a drama pokračovalo.

Vedoucímu týmu tabulky ale dokonale vyšly poslední čtyři minuty, ve kterých třemi góly přivodil Dukle vysokou porážku. Zápas s velkým množstvím vyloučení rozhodly přesilovky, v nichž Chomutov skóroval hned pětkrát.

První liga - 30. kolo:
Chomutov - Jihlava 7:3 (1:1, 1:1, 5:1)
Branky: 38. a 43. Hašek, 6. Chatrnúch, 44. Jíra, 57. Polodna, 59. Mikšovic, 60. Kostourek - 13. L. Krupka, 31. Fiedler, 52. Míka. Rozhodčí: Lacina - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 14:15, navíc Mikšovic 10 min. Využití: 5:2. Diváci: 1620.
Most - Olomouc 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 10. Szakál - 36. Bordowski, rozhodující nájezd Ministr. Rozhodčí: Souček - Vitík, Mašek. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 450.
Hradec Králové - Prostějov 6:0 (3:0, 0:0, 3:0)
Branky: 10. a 59. Haluza, 14. a 53. Sakrajda, 18. Fořt, 48. Karlíček. Rozhodčí: Vampola - Čížek, Prchal. Vyloučení: 9:13, navíc Protivný - Pavelek, Kumstát všichni 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1835.
Kadaň - Třebíč 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 58. a 63. Poživil - 25. Dolníček. Rozhodčí: Froněk - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 8:9, navíc Hrbáček (Třebíč) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 390.
Mladá Boleslav - Kometa Brno 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Branky: 19. a 40. Sýkora, 9. Mikulík, 34. Gajovský, 46. Handlovský - 29. Zubíček. Rozhodčí: Kubeš - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 9:8. Využití: 0:1. Diváci: 2450.
Beroun - Ostrava 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 18. Tvrzník - 15. Šebesta, 36. Vnenk, 40. Mrázek, 51. Zdeněk. Rozhodčí: R. Svoboda - Jelínek, Špringl. Vyloučení: 4:9. Bez využití. Diváci: 580.
Havlíčkův Brod - Havířov 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky: 8. Třetina - 13. Zdráhal, 53. Klimeš. Rozhodčí: Šindler - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1000.
Vrchlabí - Šumperk 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 37. a 40. Brynecký, 48. Plodek. Rozhodčí: Jílek - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1377.