Poruba - Č. Budějovice 1:8Hokejisté Motoru České Budějovice jasně vyhráli a jsou novými rekordmany první ligy

Hokejisté Motoru České Budějovice vyhráli v pondělním utkání na ledě Poruby vysoko 8:1 a dál vedou skupinu o pořadí v play off o 35 bodů. Motor navíc stanovil nový rekord Chance ligy v počtu získaných bodů, který je nyní na čísle 135! Pořádně nabito měla ve skupině o účast v předkole play off Třebíč, která vyhrála nad Kadaní 11:1.

Hokejisté vedoucího Motoru České Budějovice vytvořili se 135 body nový rekord první Chance ligy.

České Budějovice odehrály duel na ledě Poruby skvěle! Do sítě soupeře nasázely osm branek, zatímco inkasovaly jedinou. Motoru tak vyhrál desátý zápas v řadě a zároveň dal pěkný dárek svému kouči Václavu Prospalovi, který v pondělí slaví narozeniny.

Jihočeši díky dvěma využitým přesilovkám, které proměnili Zdeněk Doležal a Matouš Venkrbec, vedli už v polovině úvodní třetiny už 2:0. Ve druhé části se prosadil jen Conor Allen, ale závěrečné dějství Motor ovládl a Poruba snížila až za stavu 0:6.

Čtyřmi body za gól a tři asistence přispěl ke kanonádě Zdeněk Doležal. Poruba nenavázala na sobotní výhru v Havířově 6:2 a prohrála třetí ze čtyř zápasů pod trenérem Františkem Výborným, který nahradil Miloše Holaně.

Přerov bodoval podeváté za sebou a z toho posedmé vyhrál. Na Lapači vedl ve 13. minutě už 2:0. Nejdříve se prosadil Darek Hejcman a potom využil přesilovou hru pět proti třem Roman Pšurný.

Ve 32. minutě sice snížil Vlastimil Dostálek, ale za 36 sekund vrátil hostům dvoubrankové vedení Jakub Navrátil. Vsetín už jen v 55. minutě zkorigoval stav v přesilové hře díky Romanu Vlachovi a prohrál čtvrtý z posledních pěti zápasů.

Šanci posunout se před Vsetín promarnila Slavia, která podlehla doma Litoměřicím 3:4 a po sérii osmi výher si připsala druhou prohru z uplynulých třech utkání. Hostující Stadion po osmi porážkách v řadě slavil druhou výhru za sebou.

Slavia sice po 65 sekundách hry vedla po gólu Šimona Jelínka, ještě v úvodním dějství ale otočili stav Jan Strejček a Martin Kadlec. V polovině utkání vyrovnal Daniel Vrdlovec, ale ve 47. minutě vrátil Litoměřicím vedení v přesilové hře Daniel Voženílek. V čase 59:23 pojistil náskok při power play Matěj Beran a Slavia už jen pět sekund před koncem snížila.

Po sérii sedmi porážek zabral Chomutov, který vyhrál doma nad Havířovem 3:1 a posunul se na čtvrté místo před Slavii. Už po 20 sekundách dostal Piráty do vedení Petr Stloukal a ve 13. minutě zvýšil v přesilové hře Martin Šagát. Ve druhém dějství nejdříve upravil Nicolas Hlava na 3:0. Ještě před polovinou utkání snížil ve vlastním oslabení Jakub Kotala, ale Piráti už dvoubrankový náskok uhájili.

V boji o předkolo drží pevně deváté místo Jihlava, která vyhrála na ledě posledního Sokolova 6:2 a má osmibodový náskok před nově desátou Třebíčí. Horácká Slavia rozdrtila Kadaň 11:1 a dostala se o dva body před Frýdek-Místek, který se představí až v úterý v Benátkách nad Jizerou.

21. kolo nadstavby první hokejové Chance ligy:
O pořadí v play off:
Vsetín - Přerov 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Branky: 32. Dostálek, 55. R. Vlach - 8. Hejcman, 13. R. Pšurný, 33. Navrátil. Rozhodčí: Souček, Jaroš - Otáhal, Blažek. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 2920.
Poruba - Motor České Budějovice 1:8 (0:2, 0:1, 1:5)
Branky: 49. Kanko - 45. a 49. Raška, 3. Z. Doležal, 11. Venkrbec, 35. Allen, 42. Prokeš, 45. J. Kloz, 60. Michnáč. Rozhodčí: Fiala, Koziol - Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváci: 659.
Chomutov - Havířov 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky: 1. Stloukal, 13. Šagát, 25. Hlava - 28. Kotala. Rozhodčí: Grech, Barek - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 5:3, navíc Žovinec (Chomutov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1812.
Slavia Praha - Litoměřice 3:4 (1:2, 1:0, 1:2)
Branky: 2. Š. Jelínek, 30. Vrdlovec, 60. Kohút - 5. Strejček, 20. M. Kadlec, 47. Daniel Voženílek, 60. M. Beran. Rozhodčí: Čáp, Valenta - Beneš, Štofa. Vyloučení: 10:10, navíc Šteiner 5 min. a do konce utkání, P. Hořava 10 min. - Havelka 5 min. a do konce utkání, M. Kadlec 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 667.
Sokolov - Jihlava 2:6 (0:3, 1:1, 1:2)
Branky: 27. Grim, 46. Čejka - 4. a 57. Skořepa, 40. a 55. Fronk, 11. T. Harkabus, 17. Protasenja. Rozhodčí: Zubzanda, Micka - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 2:2. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 520.
Ústí nad Labem - Prostějov 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
Branky: 30. O. Bláha, 31. Mrňa, 32. Severa, 60. Vladimír Brož - 1. Chlán. Rozhodčí: Kostourek, Pavlovič - Axman, Hejl. Vyloučení: 3:5, navíc M. Machač (Prostějov) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 352.
Třebíč - Kadaň 11:1 (2:0, 4:1, 5:0)
Branky: 2. a 35. Bittner, 15. a 50. z tr. střílení Vodný, 23. Nedvídek, 36. Psota, 39. Laš, 42. Šťovíček, 43. O. Malec, 49. D. Michálek, 58. Tadeáš Král - 25. Rindoš. Rozhodčí: Jechoutek, Pilný - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:5, navíc O. Malec - Foltýn oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:0. Diváci: 1044.