Mladá Boleslav stáhla náskok hokejistů Chomutova na dva body

Náskok hokejistů Chomutova v čele tabulky skupiny Západ první ligy se po sobotním 33. kole zmenšil na dva body. Lídři soutěže překvapivě v prvním utkání po vánoční pauze prohráli 2:3 v prodloužení na ledě nejslabšího celku soutěže Berouna. Druhá Mladá Boleslav zaváhání Severočechů využila a při debutu trenéra Petra Kaňkovského zvítězila 4:2 v Havlíčkově Brodu.

Ve skupině Východ nečekaně prohrála vedoucí Kometa Brno doma 3:6 s Havířovem, ale protože v hanáckém derby s Prostějovem nebodovala ani druhá Olomouc, zůstal náskok lídra 11 bodů.

V utkání v Berouně vydrželo zásluhou vynikajících zákroků obou gólmanů Štelmacha i Horčičky bezbrankové skóre až do poloviny zápasu. Pak ujel berounský obránce Kameš a střelou k tyči skóroval. Jenže hosté ještě do druhé přestávky vývoj zápasu dvěma góly otočili. Po úniku obránce Gudase pak Frolík šest minut před koncem vyrovnal a bod navíc zajistil v prodloužení po sólovém nájezdu, kterému předcházela hrubka Březiny, ranou nad Horčičkovu lapačku Tvrzník.

Kometa před 5672 diváků sice začala zostra a už ve 4. minutě vedla 2:0, jenže pak přišly zkraty v domácí obraně a Havířov ze dvou přečíslení bez potíží srovnal. V druhé třetině hosté dokonce zvýšili náskok a domácí už jen zkorigovali v přesilovce gólem Lipiny. Jenže Kometa nadále kupila chyby v obraně, které nedokázal napravit ani nejistý brankář Kubeš, a Havířov si v klidu dokráčel pro překvapivé vítězství.

Skupina Východ:
Kometa Brno - Havířov 3:6 (2:2, 1:2, 0:2)
Branky: 3. Dlouhý, 4. Sojčík, 35. Lipina - 41. a 46. Mikšan, 7. Rozum, 15. Hulva, 24. Varga, 30. Velecký. Rozhodčí: Souček - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 5672.
Olomouc - Prostějov 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky: 56. Ondrušek - 40. a 53. Kotásek, 39. Pavelek. Rozhodčí: Pešina - Matějíček, Dančišin. Vyloučení: 11:15, navíc Ministr 10 min., Janečka 5 min. a do konce - Balčík a Duba oba 5 min. a do konce. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1600.
Dukla Jihlava - Horácká Slavia Třebíč 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 33. Hradecký, 37. Bakus, 47. Ficenc - 32. Čech. Rozhodčí: Jebavý - Šmíd, Jelínek. Vyloučení 7:8. Využití 1:0. V oslabení 1:0. Diváci: 3070.
Sareza Ostrava - Šumperk 4:2 (1:0, 0:2, 3:0)
Branky: 19. Novák, 42. Vnenk, 56. Bartoš, 59. Najdek - 30. Bařica, 33. Paška. Rozhodčí: Hradil - Bryška, Chytil. Vyloučení: 5:4, navíc Kleina (Šumperk) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1200.
Vrchlabí - Most 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 34. a 51. Rapač, 45. Plodek - 27. Bednařík. Rozhodčí: Vampola - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:11, navíc Szakal (Most) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1601.
Havlíčkův Brod - Mladá Boleslav 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Branky: 10. Endál, 53. Kubeš - 5. a 40. Gajovský, 30. Mocek, 60. Král. Rozhodčí: Blecha - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 5:8, navíc Macháček (MB) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 900.
Kadaň - Hradec Králové 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky: 51. a 60. Buďa, 31. Mašek - 56. Kadlec. Rozhodčí: Lacina - Bertlík, Šerý. Vyloučení: 10:9. Využití: 2:0. Diváci: 490.
Beroun - Chomutov 3:2 po prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 29. Kameš, 54. Frolík, 61. Tvrzník - 31. Mikšovic, 38. Boušek. Rozhodčí: Würtherle - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 880.