Hokejisté Mladé Boleslavi se dostali do čela první ligy

Hokejisté Mladé Boleslavi porazili ve středečním šlágru 34. kola první ligy jednoznačně 6:1 Chomutov a vystřídali ho na pozici nejlepšího týmu celé soutěže. Svěřenci trenéra Petra Kaňkovského se tak dostali v tabulce skupiny Západ jeden bod před Severočechy. Také ve skupině Východ spolu hráli oba lídři - druhá Olomouc zvítězila 6:3 na ledě Komety, Brňané však vedou o osm bodů.

Boleslavští vstoupili do utkání lépe, ale vedení se paradoxně ujali hosté. Při signalizovaném vyloučení domácího Mazance se trefil v 11. minutě do poloprázdné brány Stehlík. Obrat vývoje Středočeši zahájili hned po 34 sekundách druhé třetiny, když úspěšně dorážel do odkryté brány v početní výhodě Gombár. Také druhou a třetí branku v pořadí vstřelili domácí při přesilovce. Nejprve zakončil pohlednou kombinaci Rumpel a Horčička nestačil ani na ránu Mocka od modré.

Svěřenci bývalého reprezentanta Kaňkovského, jenž tým vedl teprve podruhé, se s průběžným stavem 3:1 neuspokojili. Ve 47. minutě pálil přesně Mazanec a za další minutu proměnil nájezd Král. Skóre uzavřel šestou brankou Handlovský.

Brno dostalo podruhé za sebou šest gólů

Hokejisté Komety dostali doma podruhé během čtyř dnů šest branek, když po Havířovu se povedlo halu Rondo dobýt Olomouci. Po bezbrankové první třetině se během druhé části hosté dostali do tříbrankového vedení, které těsně před přestávkou korigoval Černý. Vynikající představení však hrál hostující kapitán Brančík, bývalý kapitán Komety, který ihned v první minutě závěrečné části hry zvýšil na 4:1. V 54. minutě dovršil svůj hatrick a domácí dokázali jen snížit. Velkou kaňkou na výkonu Komety byly především tři branky inkasované ve vlastním oslabení.

V zápasu plném nejen přesilových her, ale i přesilovkových gólů mezi domácím Hradcem Králové a Vrchlabím šli sice hosté v první třetině dvakrát do vedení, na první branku Rapače však dokázal odpovědět bleskovým vyrovnání Fořt a na druhou reagoval vyrovnáním těsně před přestávkou Kadlec. Ve druhé třetině domácí brankami Seidla a Kadlece využili dvě přesilové hry. Krátce po polovině zápasu pak Hruška skvěle našel Šedu a domácí už vedli o tři branky. Hosté ve 39. minutě odpověděli brankou Horčičky na 5:3, ale další branka už v zápase nepadla.

Hosté z Berouna dvěma brankami otočili

Skóre utkání mezi Mostem a Berounem otevřel v 8. minutě utkání střelou z blízka domácí Zaťovič. Ještě do konce první dvacetiminutovky hosté dvěma brankami Šinágla vývoj utkání otočili. Po bezbrankové druhé třetině Medvědi v posledních dvaceti minutách dalšími dvěma góly svou dnešní střeleckou produktivitu potvrdili a získali tři body.

Ani v prvním domácím zápase nového roku se třebíčským hokejistům nepodařilo bodovat. Ve druhé třetině se sice dostali do vedení, ale Ostrava ještě do druhé přestávky srovnala a na začátku třetí třetiny rozhodla o svém vítězství 4:2.

Bezbrankovou a nudnou partii mezi H. Brodem a Kadaní rozhodl necelé dvě minuty před koncem prodloužení domácí obránce Aleš Jelínek a Rebelové po šestikolovém půstu bodovali.

Mezi Prostějovem a Jihlavou rozhodly přesilové hry

Utkání mezi Prostějovem a Jihlavou mělo rušný úvod - hosté šli brzy do vedení, za dvě minuty domácí srovnali z přesilovky, ale po dalších 12 sekundách prohrávali znovu. Jihlavští potom využili přesilové hry ke třetí brance. Když ve druhé třetině nezužitkoval hanácký tým delší dvojnásobnou přesilovku, trestali hosté a zvýšili na 4:1. Pátý gól přidali z přesilovky, stejně jako v závěru Prostějovští svůj druhý.

Domácí Havířov povzbuzen výhrou na ledě vedoucí Komety nezačal špatně, ale všechny jejich šance v úvodní třetině pochytal šumperský Lev. Hosté hrozili převážně z brejků, jeden z nich zakončil Rákos a poslal hosty do vedení. Za domácí srovnával v přesilovce Seman, a jelikož o vítězi nerozhodlo ani prodloužení, přišly na řadu nájezdy. Za domácí neuspěli Škoda ani Hulva, naopak oba hostující exekutoři byli úspěšní a hosté si tak odvezli překvapivě dva body.

Skupina Východ:
Třebíč - Sareza Ostrava 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Branky: 26. Dolníček, 35. Dibelka - 39. a 45. Svačina, 8. Stránský, 41. Červenka. Rozhodčí: Pešina - Guth, Matějček. Vyloučení: 8:9, navíc Novák (Ostrava) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 700.
Havířov - Šumperk 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 52. Seman - 27. Rákos, rozhodující nájezd Fadrný. Rozhodčí: Mikula - Barteček, Koliba. Vyloučení: 5:8, navíc Lev (Šumperk) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 944.
Kometa Brno - Olomouc 3:6 (0:0, 1:3, 2:3)
Branky: 40. Černý, 45. Lipina z tr. střílení, 49. Mikel - 34., 41. a 54. Brančík, 23. a 47. Zbořil, 27. Ondráček. Rozhodčí: Lacina - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 10:9, navíc Dlouhý 10 min. - Ministr 10 min. Využití: 1:2. V oslabení: 1:3. Diváci: 4334.
Prostějov - Jihlava 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)
Branky: 5. Kotásek, 60. Vrba - 3. Kolafa, 5. Rytnauer, 16. Bakus, 27. Štrach, 48. Míka. Rozhodčí: Šír - Machálek, T. Prchal. Vyloučení: 9:12. Využití: 2:2. Diváci: 1000.