Hokejisté Komety i Mladé Boleslavi si udrželi velký náskok

Nejlepší týmy první hokejové ligy Kometa Brno a Mladá Boleslav v 38. kole nadělovaly svým soupeřům a po vysokých výhrách si udržely velký náskok v čele obou skupin. Kometa ve středu vstřelila šest branek v Třebíči, Mladoboleslavští ještě o dvě více třetímu Hradci Králové.

První liga - Ilustrační foto

V souboji lídra západní skupiny s týmem z třetí příčky se překvapivě ujali vedení hned po 109 vteřinách Královéhradečtí, když se v početní výhodě trefil Hruška, ale to bylo z jejich strany vše. Mladá Boleslav ještě do první přestávky třemi brankami otočila vývoj a gólové hody pokračovaly i v dalších třetinách.

Také Třebíč byla favorizované Kometě vyrovnaným soupeřem pouze v první třetině, kdy se domácí dokonce dostali do vedení. Jenomže Brňané od druhé části přidali, zcela ovládli hru a šesti brankami dovedli zápas k jednoznačnému vítězství.

S poklesem formy se potýkající Chomutov podruhé v novém roce vyhrál, ale sebevědomí si příliš nezvedl. Kadaň, bojující o play-off, mu byla vyrovnaným soupeřem a zápas skončil těsným výsledkem 2:1.

Poslední Beroun vydřel proti Vrchlabí dva body za výhru po nájezdech, když klíčovým mužem byl domácí gólman Altrichter. Ten držel Středočechy nad vodou zejména v první a v poslední třetině, navíc na začátku druhé části chytil Křížovi trestné střílení.

Skupina Východ:
Šumperk - Olomouc 4:7 (0:3, 2:2, 2:2)
Branky: 37. a 57. Kovář, 32. Ambruz, 52. Bařica - 15. a 34. Bouz, 13. Brančík, 19. Meidl, 34. Janečka, 44. Bordowski, 60. Ministr. Rozhodčí: Skoupý - Klein, Brabec. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 1200.
Havířov - Prostějov 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 30. Varga - 2. Duba, 8. Vrba, 33. Kotásek, 45. Pavelek. Rozhodčí: Hradil - Bryška, Chytil. Vyloučení: 7:7, navíc Strapáč (Havířov) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 825.
Sareza Ostrava - Jihlava 4:5 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 2:2 - 0:0)
Branky: 6. M. Bartoš, 29. Holuša, 54. Najdek, 56. Svačina - 28. a 59. Bakus, 38. Ficenc, 46. Kolafa, rozh. nájezd Míka. Rozhodčí: Trombík - Barteček, Koliba. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:3. Diváci: 565.
Třebíč - Kometa Brno 1:6 (1:1, 0:2, 0:3)
Branky: 9. Sedlák - 13. a 59. Zábranský, 29. a 33. Vondráček, 26. Klimt, 47. Lipina. Rozhodčí: Jeřábek - Machálek, T. Prchal. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:3. Diváci: 2650.
Skupina Západ:
Mladá Boleslav - Hradec Králové 8:1 (3:1, 3:0, 2:0)
Branky: 22. a 40. Mazanec, 11. Gajovský, 18. Boháč, 19. Handlovský, 36. Eiselt, 48. Nouza, 55. Mikulík - 2. Hruška. Rozhodčí: Šindler - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:9. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2320.
Beroun - Vrchlabí 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 32. Braniš, rozh. nájezd Tvrzník - 42. Matějíček. Rozhodčí: Pešina - D. Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 5:8 navíc Šinágl (Beroun) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1100.
Most - Havlíčkův Brod 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
Branky: 4. Zaťovič, 13. Kudrna, 23. Míka, 29. Gergel - 10. Čermák. Rozhodčí: R. Svoboda - Mašek, Vitík. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:0. Diváci: 550.
Chomutov - Kadaň 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 23. Tauš, 39. Kolda - 20. Fábry. Rozhodčí: Vampola - Bertlík, Šerý. Vyloučení: 6:4, navíc Kostourek (Chomutov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1425.