Hokejisté Mladé Boleslavi překonali stobodovou hranici

Hokejisté Mladé Boleslavi jako první v sezóně druhé nejvyšší soutěže překonali magickou stobodovou hranici. Lídři skupiny Západ i celé první ligy v 39. kole vyhráli 3:1 v Berouně a po osmém vítězství za sebou zvýšili na deset bodů náskok před druhým Chomutovem, jenž podlehl 5:6 v přestřelce ve Vrchlabí. Ve skupině Východ oba vedoucí týmy prohrály, Kometa Brno proto stále vede před Olomoucí o pět bodů.

Mladou Boleslav v Berouně podržel skvěle chytající gólman Chábera, jenž kapituloval jen v polovině první třetiny po Šináglově vydařené akci, na jejímž konci stál zakončující Tvrzník. Favorizovaní hosté ale hned v téže minutě vyrovnali po Rumpelově střele. V prostřední části, zvlášť v její druhé polovině, měl Beroun drtivou převahu, ale narážel na připraveného Cháberu. Mladá Boleslav už v té době po gólu Gajovského vedla, na začátku třetí třetiny vstřelila třetí branku a rozhodla.

Kometa před téměř 6000 diváků začala v duelu s Prostějovem výborně a v 10. minutě se po krásné kombinaci v přesilovce trefil Barus. Hosté však hráli od začátku velice aktivně a v 17. minutě vyrovnal taktéž v přesilovce Duba. Až do konce se hrál rychlý a pohledný hokej, v němž nakonec byli úspěšnější Prostějovští. V 57. minutě dotlačil puk za gólmana Jarinu Roman Pšurný a v 60. minutě korunoval úspěch hostů střelou do růžku branky Opatovský. Brněnský Černý už půl minuty před koncem jen zkorigoval výsledek.

Skupina Východ:
Sareza Ostrava - Havířov Panthers 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)
Branky: 28. Řípa, 43. Dušek - 17. Velecký, 47. Hulva, 50. Sikora, 60. Škoda. Rozhodčí: Blecha - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 7:9, navíc Zdráhal (Havířov) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 950.
Kometa Brno - Prostějov 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
Branky: 10. Barus, 60. Černý - 17. Duba, 57. R. Pšurný, 60. Opatovský. Rozhodčí: Hribík - Hejduk, Klein. Vyloučení: 9:11. Využití: 1:2. Diváci: 5724.
Olomouc - Třebíč 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 53. Bouz - 20. a 50. Zahradník. Rozhodčí: Hradil - J. Novák, Škach. Vyloučení: 6:9, navíc Bordowski (Olomouc) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1000.
Jihlava - Šumperk 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 2. M. Krupka - 26. Bařica, 45. Galvas, 60. Ambruz. Rozhodčí: Kubeš - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 5:2. Bez využití. Diváci: 1770.
Kadaň - Most 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
Branky: 27. a 60. Buďa, 3. Bauer, 19. Spitzer - 6. Martínek z tr. střílení, 16. Zaťovič. Rozhodčí: Lacina - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 10:13, Kadlec 10 min. - Martínek 10 min. a do konce zápasu. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 570.
Havlíčkův Brod - Hradec Králové 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 2. P. Jelínek, 42. Hodek, rozhodující sam. nájezd Třetina - 5. Hruška, 56. Kočan. Rozhodčí: Kočí - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 6:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1300.
Beroun - Mladá Boleslav 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 10. Tvrzník - 10. Rumpel, 23. Gajovský, 45. Boháč. Rozhodčí: Vampola - Kis, Špringl. Vyloučení: 6:8, navíc Lukačovič (Beroun) 10 min. Bez využití. Diváci: 1150.
Vrchlabí - Chomutov 6:5 (1:2, 3:1, 2:2)
Branky: 23. a 26. Chaloupka, 20. Horčička, 27. Gengel, 52. Nevyhoštěný, 58. Plodek - 14. Polodna, 19. Bombic, 33. Chatrnúch, 57. Hašek, 60. Révay. Rozhodčí: Šír - Podrazil, Žídek. Vyloučení: 8:5, navíc Révay, Ťupa a Kostrourek (všichni Chomutov) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 1742.