Hokejisté Komety opět prohráli a už vedou jen o dva body

Hokejisté Komety Brno prohráli v první lize podruhé za sebou a jejich kdysi luxusní náskok v čele tabulky skupiny Východ se po 40. kole ztenčil už jen na dva body. Kometa podlehla 3:4 v Havířově, její nejbližší pronásledovatel Olomouc získal tři body za vítězství 5:3 v Prostějově. Nejlepším týmem Západu i celkově zůstává suverénní Mladá Boleslav, jež si díky vítězství 2:1 nad Havlíčkovým Brodem připsala devátou výhru za sebou a před druhým Chomutovem má náskok 10 bodů.

Mladá Boleslav sice po střele Rumpela ve 3. minutě využila dvojnásobnou početní výhodu, ještě v téže třetině ale hostující tým po nenápadně vyhlížející ráně Čermáka také v přesilovce vyrovnal. Prostřední fáze utkání působila hodně podobně vyrovnaně a dravě. Boleslavští byli nicméně o něco rychlejší a aktivnější, a tak po čistém průstřelu Šebesty znovu o branku odskočili. Závěrečná třetina přinesla pravděpodobně vůbec nejvíc střeleckých příležitostí, ovšem žádnou branku, nic na tom nezměnila ani závěrečná hra hostů bez brankáře.

Hokejisté favorizované Komety Brno museli v Havířově neustále dotahovat náskok domácích. I když se jim v 56. minutě podařilo zlikvidovat dvoubrankové manko, vstřelil minutu nato rozhodující gól na 4:3 havířovský Škoda.

První hokejová liga - 40. kolo:
Šumperk - Sareza Ostrava 3:2 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 11. Ambruz, 17. Antonovič, 61. Meluzín - 38. Najdek, 59. Bartoš. Rozhodčí: Hradil - Machálek, Prchal. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 1020.
Prostějov - Olomouc 3:5 (1:0, 1:2, 1:3)
Branky: 4. a 32. Duba, 43. Kotásek - 37. a 59. Ministr, 25. Všetečka, 44. Žajgla z tr. střílení, 52. Bordowski. Rozhodčí: Mikula - Jureček, Pala. Vyloučení: 6:11, navíc Odrušek (Olomouc) 10 min. Bez využití. Diváci: 2300.
Třebíč - Jihlava 2:3 po samostatných nájezdech (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 18. B. Sláma, 26. Hrbáček - 19. a rozhodující sam. nájezd Bakus, 9. M. Krupka. Rozhodčí: Jílek - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 4:9, navíc Dolníček (Třebíč) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 2400.
Havířov - Kometa Brno 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
Branky: 18. Seman, 31. Daneček, 34. Velecký, 57. Škoda - 29. Mikel, 48. Vostřák, 56. Staněk. Rozhodčí: Šír - Barteček, Koliba. Vyloučení: 9:10. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1060.
Most - Vrchlabí 4:5 (0:2, 2:1, 2:2)
Branky: 28. Gergel, 31. Postl, 58. Antoš, 59. Kocek - 1. a 12. Přeučil, 22. Beck, 51. Brynecký, 52. Hořčička. Rozhodčí: Šindler - Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 5:5, navíc Antoš (Most) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 620.
Hradec Králové - Kadaň 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky: 15. Pražák, 22. Stehlík. Rozhodčí: Hribík - Kis, Padevět. Vyloučení: 4:8. Bez využití. Diváci: 1623.
Chomutov - Beroun 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)
Branky: 12. Charousek, 13. Kostourek, 18. Révay, 39. Mikšovic, 48. Chatrnúch - 57. Vlček. Rozhodčí: Lacina - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 12:9. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1280.
Mladá Boleslav - Havlíčkův Brod 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 3. Rumpel, 25. Šebesta - 14. Čermák. Rozhodčí: Hodek - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 8:8, navíc Jelínek (HB) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 2100.