Vítěz základní části Mladá Boleslav rozdrtila Kadaň 8:1

Už jistý vítěz základní části první hokejové ligy Mladá Boleslav si zastřílela proti Kadani, kterou porazila vysoko 8:1. Rovněž další týmy z čela obou skupin nezaváhaly. Dvě kola před koncem dlouhodobé části je stále vyrovnaná situace na východě, kde má Olomouc jednobodový náskok před brněnskou Kometou.

Hokejisté Mladé Boleslavi v utkání s Havířovem - Ilustrační foto

Boleslavští využili v utkání pět přesilových her, závěr už ale tak líbivý nebyl. Rozhodčí museli řešit několik bitek a udělili řadu vysokých trestů.

Dramatické utkání viděli diváci v Třebíči, kde domácí zdolal 3:2 Šumperk a vyhráli na vlastním ledě poprvé po pěti porážkách. Na důležité tři body se ale favorit zápasu notně nadřel. Třebíč vedla o dvě branky, ale pak přenechala iniciativu soupeři, který do poloviny závěrečného dějství stačil vyrovnat. Rozhodnutí přinesla předposlední minuta zápasu, kdy se k odraženému puku dostal Zahradník. Šumperk zůstává poslední.

Duel dvou nejúspěšnějších klubů československého hokeje pro sebe v Brně rozhodla domácí Kometa. Po počátečním oťukávání se prosadil v 16. minutě Klimt a to byl rozhodující impulz pro Kometu, aby jihlavskou Duklu zatlačila do obranného pásma. Po dvou minutách druhé třetiny se trefil do odkryté branky Lipina, a když ve 27. minutě zužitkoval Vondráčkovu zadovku Barus, v hale Rondo se začalo slavit. Ve 36. minutě snížil z brejku Bakus, ale další dva góly ve třetí třetině zajistily Kometě pohodlné vítězství 5:1. Po předchozích třech porážkách se Brňané zvedli a nevzdali boj o první místo ve východní skupině.

Skupina Východ:
Třebíč - Šumperk 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 5. Dibelka, 34. V. Burian, 59. Zahradník - 36. Ondráček, 49. Osina. Rozhodčí: Fraňo - Hejduk, Kreuzer. Vyloučení: 9:4. Využití: 1:0. Diváci: 1650.
Kometa Brno - Jihlava 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Branky: 16. Klimt, 22. Lipina, 27. Barus, 52. Staněk, 59. Padělek - 36. Bakus. Rozhodčí: Šindler - Novák, Škach. Vyloučení: 10:14, navíc Říha (Jihlava) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 5217.
Prostějov - Sareza Ostrava 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 10. Polanský, 62. Duba - 23. Svačina. Rozhodčí: Skoupý - Dřínovský, Klein. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Diváci: 800.
Havířov - Olomouc 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 21. Nedbálek. Rozhodčí: Husička - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 7:12, navíc Zdráhal - Davídek oba 10 min. Bez využití. Diváci: 1098.
Most - Chomutov 3:4 (1:2,0:1, 2:1)
Branky: 14. Míka, 49. Antoš, 52. Staněk - 1. a 48. Boušek, 13. Domin, 25. Mikšovic. Rozhodčí: Würtherle - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 5:8, navíc Míka 5 min. a do konce utkání - Révay 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1320.
Mladá Boleslav - Kadaň 8:1 (1:0, 3:0, 4:1)
Branky: 5. Boháč, 26. Šebesta, 36. Gajovský, 39. Král, 48. Rumpel, 50. Gombár, 51. Mocek, 56. Výborný - 47. Kadlec. Rozhodčí: Pešina - Svoboda, Žídek. Vyloučení: 7:12, navíc Kuchejda, Drábek a Fiedler 5 min. a do konce utkání - Fábry a Derfler 10 min. Využití: 5:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1825.
Havlíčkův Brod - Vrchlabí 4:6 (2:3, 1:0, 1:3)
Branky: 15. a 29. Kubeš, 13. Stronko, 49. Soldán - 7. a 60. Dušek, 12. a 50. Přeučil, 18. Plodek, 44. Vantuch. Rozhodčí: Hribik - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. Diváci: 1350.
Hradec Králové - Beroun 4:3 v prodl. (0:1, 0:0, 3:2 - 1:0)
Branky: 51. a 63. Roubík, 51. Sakrajda, 56. Pavlů - 12. Slížek, 43. Appel, 45. Frolík. Rozhodčí: Šír - Padevět, Prchal. Vyloučení: 7:5, navíc Fořt - Braniš a Appel všichni 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:2. Diváci: 1465.