V první hokejové lize není rozhodnuto o vítězi východní skupiny

Oba vedoucí týmy skupiny Východ první hokejové ligy zvítězily na ledě soupeřů a dál bojují o první místo. Před závěrečným kolem základní části má lepší výchozí pozici Olomouc, která si udržuje před Kometou Brno jednobodový náskok. Na západě už je již několik kol rozhodnuto o tom, že z prvního místa půjde do play-off Mladá Boleslav. Postup do předkola vyřazovací fáze si v sobotu výhrou nad Havířovem definitivně zajistili hokejisté Třebíče.

Ilustrační foto

Náladu si částečně spravili hokejisté Berouna, kteří porazili hosty z Havlíčkova Brodu 5:2, přestože ve čtvrté minutě prohrávali už 0:2. Těsně po polovině utkání ale Medvědi vyrovnali a ve třetí třetině proměnili stále výraznější převahu v dokonalý obrat. Beroun uhrál proti jistému účastníkovi play off poprvé v sezoně body, ale i tak jej čeká boj o udržení v soutěži.

Opačné starosti má lídr celé první ligy Mladá Boleslav. Na dva body z Mostu se ale favorit notně nadřel. Až v 54. minutě vyrovnal vedení domácích po tvrdé střele Kolafa. Závěrečné minuty třetí třetiny ani dramatické pětiminutové prodloužení rozhodnutí nepřineslo a tak na řadu přišly samostatné nájezdy. O druhém prémiovém bodu pro Středočechy rozhodl ve třetí sérii zkušený útočník Richard Král.

První hokejová liga - 43. kolo
Skupina Východ
Jihlava - Olomouc 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 28. Vyrůbalík, 46. Žajgla, 59. Ministr. Rozhodčí: Minář - Bryška, Chytil. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1805.
Sareza Ostrava - Kometa Brno 2:5 (1:0, 0:2, 1:3)
Branky: 6. Holuša, 48. Gelačák - 21. a 41. Barus, 24. Dlouhý, 46. Vondráček, 51. Morava. Rozhodčí: Kočí - Barteček, Koliba. Vyloučení: 9:6, navíc Štěpánek - Protivný oba 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 950.
Šumperk - Prostějov 5:4 po sam. nájezdech (2:2, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 8. a rozhodující sam. nájezd Antonovič, 16. Osina, 26. Ambruz, 58. Galvas - 5. a 39. Kotásek, 10. Pecha, 21. Pavelek. Rozhodčí: Trombík - Jureček, Pala. Vyloučení: 12:12, navíc Vymazal (Prostějov) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 1300.
Třebíč - Havířov 2:1 (0:0, 2:1, 0:0).
Branky: 25. Laš, 32. Sedláček - 31. Hulva. Rozhodčí: Würtherle - Guth, Rittich. Vyloučení 3:6. Využití: 2:1. Diváci: 1750.
Skupina Západ
Beroun - Havlíčkův Brod 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)
Branky: 12. Braniš, 32. Tvrzník, 44. Kupec, 56. Frolík, 57. Šinágl - 1. Dušátko, 4. Třetina. Rozhodčí: R. Svoboda - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 900.
Chomutov - Hradec Králové 7:1 (4:0, 2:1, 1:0)
Branky: 1. Polodna, 5. Bombic, 11. Gálik, 20. Boušek, 29. Mikšovic, 40. Jíra, 48. Tauš - 21. Volráb. Rozhodčí: Hodek - Mašek, Vitík. Vyloučení: 9:8, navíc Ťupa (Chomutov) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1620.
Most - Mladá Boleslav 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 29. Postl, 51. Poživil - 50. Handlovský , 54. Kolafa, rozhodující sam. nájezd Král. Rozhodčí: Kubeš - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 502.
Vrchlabí - Kadaň 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)
Branky: 10. Tvrdek, 22. Přeučil, 27. Pajič, 33. Gengel, 54. Horčička, 59. Volek - 46. Pražák. Rozhodčí: Jebavý - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 6:7, navíc Přeučil, Beck (oba Vrchlabí) oba 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 1594.