Hokejisté Třebíče vyhráli na úvod play-off v Hradci Králové

Hokejisté Třebíče překvapivě zvítězili v Hradci Králové a v úvodním kole play-off první ligy vedou 1:0 na zápasy. Výhru 3:2 jim zajistil v předposlední minutě Vilém Burian. Doma neuspěl ani Havířov, který v prodloužení prohrál s Havlíčkovým Brodem. V daších zápasech porazila Sareza Ostrava Kadaň 3:1 a Vrchlabí Jihlavu také 3:1.

Hradecký Flamík (vpravo) si cosi vysvětluje s hráčem Chomutova. Ilustrační foto.

Třebíč šla sice v 19. minutě do vedení po brance Heřmana, ale domácí dokázali ještě v téže minutě vyrovnat po bombě obránce Táborského. V druhé třetině padl gól opět až v závěru. V 38. minutě využil obránce Malena dvojnásobnou přesilovku a Třebíč podruhé vedla.

Domácím poté náramně vyšel vstup do poslední části. Po necelé minutě vyrovnal Šeda. Když už to vypadalo, že utkání dospěje do prodloužení, radovali se hosté. Minutu a čtvrt před koncem vystřelil zpoza modré čáry hostující útočník Burian, puk před Koutským skočil a byla z toho branka, která rozhodla zápas.

Ani na havířovském ledě se papírové předpoklady nepotvrdily. Domácím hokejistům svazovala ruce nervozita a jejich výkon byl místy až křečovitý. Nepomohly jim ani vedoucí branky v úvodu první a druhé třetiny, hosté dokázali pokaždé záhy srovnat, podruhé dokonce v oslabení. Utkání tak rozhodlo až prodloužení, v jehož druhé minutě se po vhazování nejlépe zorientoval Borovanský a překonal domácího gólmana Valenta.

Sareza Ostrava zdolala Kadaň 3:1. Po neurovnané první části byl stav bezbrankový, až v 35. minutě poslal Červenka domácí celek do vedení. V úvodu třetí třetiny dokázala Kadaň srovnat, sedm minut před koncem však zajistil Ostravanům první výhru v sérii Mikula a v závěru ještě zpečetil výsledek střelou do prázdné branky Najdek.

Stejným výsledkem skončil i zápas Vrchlabí s Jihlavou. Domácí začali velmi aktivně a v 9. minutě jim zajistila vedení Vantuchova dorážka. V poslední minutě první části zvýšil na 2:0 Horčička, který v oslabení trefil levý roh Řehořovy branky. Třetí gól pak přidal v prostřední dvacetiminutovce Vála a zdálo se, že je rozhodnuto. Hosté se však ještě zvedli a ve 40. minutě snížil Kopecký, třetí třetina už ovšem další branky nepřinesla.

Hraje se na tři vítězství, druhé zápasy jsou na stejných stadionech na programu v pátek.

První hokejová liga - předkolo:
Hradec Králové - Třebíč 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 19. Táborský, 41. Šeda - 19. Heřman, 38. Malena, 59. V. Burian. Rozhodčí: Trombík - Čížek, Padevět. Vyloučení: 5:7, navíc Dolníček (Třebíč) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2089. Stav série: 0:1.
Sareza Ostrava - Kadaň 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky: 35. Červenka, 53. Mikula, 60. Najdek - 44. Buďa. Rozhodčí: A. Jeřábek - Machálek, Čech. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 920. Stav série: 1:0.
Vrchlabí - Jihlava 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky: 9. Vantuch, 20. Horčička, 26. Vála - 40. Kopecký. Rozhodčí: Lacina - Kapourek, Lhotský. Vyloučení: 9:8, navíc Rapáč (Vrchlabí) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1972. Stav série: 1:0
Havířov - Havlíčkův Brod 2:3 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 2. Klimeš, 21. Škoda - 12. a 62. Borovanský, 29. Malát. Rozhodčí: Šír - Novák, Škach. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1215. Stav série: 0:1