Hradec Králové nastřílel deset gólů a vyrovnal stav série

Hokejisté Hradce Králové nastříleli v pátek Třebíči deset gólů a po čtvrteční překvapivé porážce srovnali stav série prvního kola play-off první hokejové ligy. I druhý domácí zápas naopak vyhráli hokejisté Sarezy Ostrava proti Kadani, tentokrát 4:2. Stoprocentní je také Vrchlabí, které rozhodlo o druhé výhře nad Jihlavou 15 sekund před koncem.

Už podruhé v prodloužení slavili vítězství na ledě Havířova hokejisté Havlíčkova Brodu a v v příštím zápase může slavit postup před domácími fanoušky. Oproti prvnímu duelu v Hradci Králové vyšel domácím skvěle úvod zápasu. Už po 62 sekundách vedli 2:0 a do kabin šli se čtyřbrankovým náskokem. Skóre neustále navyšovali a nakonec se jim podařila i vytoužená desítka. Dvacet vteřin před koncem se o ni postaral Haluza.

V Ostravě viděli diváci prakticky totožný průběh utkání jako ve čtvrtek. Na první gól domácího Urbana soupeř bleskurychle odpověděl gólem Maška, ve třetí části dokonce Kadaň otočila skóre spornou brankou Pospíšila. Sarezu ale inkasovaný gól nezlomil a Dušek po přihrávce Ovšáka střelou do prázdné branky vyrovnal. Ostrava ovládala dění na ledě a hosty ke střelbě příliš nepouštěla. Do vedení poslal domácí Michal Holuša sedm minut před koncem, v poslední minutě definitivně rozhodl čtvrtou brankou Ostravy Červenka.

Úvod utkání ve Vrchlabí patřil stejně jako v předchozím zápase domácím, když se v 6. minutě blýskl otočkou kolem branky Gengel. Hosté z Jihlavy stačili do přestávky srovnat zásluhou Krupkovy dorážky. Když už to vypadalo za stavu 3:3, že se bude prodlužovat, v čase 59:45 vsítil rozhodující branku vrchlabský Vála.

Nastavený čas opět potřebovali hokejisté Havířova a Havlíčkova Brodu. Závěrečný nápor domácích za stavu 1:1 hosté přežili a udeřili stejně jako v prvním utkání znovu v prodloužení, kdy jim domácí ulehčili situaci svou nedůsledností.

Výsledky - 1. kolo play-off, 2. zápasy:
Sareza Ostrava - Kadaň 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
Branky: 15. Urban, 44. Dušek, 53. Holuša, 60. Červenka - 17. Mašek, 43. Pospíšil. Rozhodčí: Vampola - Dřínovský, Čech. Vyloučení: 9:12. Využití: 2:2. Diváci: 1060. Stav série: 2:0.
Hradec Králové - Třebíč 10:0 (4:0, 2:0, 4:0)
Branky: 2. a 22. Karlíček, 41. a 46. Fořt, 1. Roubík, 11. Toužimský, 14. Šeda, 28. Sakrajda, 48. Koudelka, 60. Haluza. Rozhodčí: Kubeš - Kabourek, Lhotský. Vyloučení: 6:9, navíc Kaláb 5 min. a do konce utkání, Hrbáček (oba Třebíč) 10 min. Využití: 4:0. Diváci: 2089. Stav série: 1:1.
Vrchlabí - Jihlava 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Branky: 6. Gengel, 26. Horčička, 41. Pajič, 60. Vála - 13. a 33. R. Krupka, 25. Říha. Rozhodčí: Jebavý - Kis, Prchal. Vyloučení: 8:10, navíc L. Krupka (Jihlava) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1972. Stav série: 2:0.
Havířov - Havlíčkův Brod 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 45. Giesel - 30. Kubeš, 63. Ondráček. Rozhodčí: Hradil - Vengřín, Poruba. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 1162. Stav série 0:2.