Hokejisté Ostravy jako první postoupili z osmifinále

Hokejisté Sarezy Ostrava jsou prvním postupujícím z osmifinále první ligy. Ve třetím zápase prvního kola play-off v pondělí Moravané zvítězili 4:0 v Kadani i díky výkonu brankáře Jakuba Čecha, který udržel čisté konto. Vrchlabí a Havlíčkův Brod dnes šanci postoupit do čtvrtfinále promarnily. Čtvrtá utkání se hrají v úterý.

Ilustrační foto.

Hokejisté Kadaně ve snaze vyhrát a vynutit si čtvrtý zápas už ve druhé minutě propásli vyloženou šanci, když Jan Bauer netrefil zblízka prázdnou branku. Hosté, kteří lépe bruslili, otevřeli v 10. minutě skóre, když Svačina po Červenkově přihrávce mířil rovněž do prázdné klece. V 17. minutě Mikula z přesilové hry zvýšil na 2:0. V úvodu poslední třetiny pojistil vedení Sarezy střelou pod horní tyčku Klimek a krátce nato Červenka překonal Hanuljaka počtvrté.

Vrchlabí mohlo ukončit sérii na ledě Jihlavy, ale Dukla se razantně vzepřela a zvítězila 7:2. Na výhře měl lví podíl Vladimír Říha, který dal hattrick. Domácí měli utkání celou dobu pod kontrolou, v úvodu třetí části zvýšil Říha svým třetím gólem už na 5:0.

V Havlíčkově Brodě čekali diváci na gól až do 36. minuty, kdy se trefil z dálky Szakál a dal Havířovu naději na prodloužení série. Po půlhodinové druhé přestávce zaviněné opravou rolby přidali hosté pojistku a Malát v závěru z přesilovky utkání už jen zdramatizoval.

Třebíčští hokejisté se otřepali z prohry v Hradci Králové a zvítězili 3:1. Domácí se vrátili k důsledné hře v defenzivě a i díky skvělému brankáři Luňákovi se ujali vedení 2:1 na zápasy. Hosté ve třetí třetině mohutně finišovali, ale na víc než čestný úspěch tentokrát nedosáhli.

Výsledky - 1. kolo play-off, 3. zápasy:
Třebíč - Hradec Králové 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Branky: 1. Kreuzer, 29. Zahradník, 31. Látal - 56. Sakrajda. Rozhodčí: Vampola - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Diváci: 1950. Stav série: 2:1.
Jihlava - Vrchlabí 7:2 (2:0, 2:0, 3:2)
Branky: 3., 11. a 41. Říha, 21. Bakus, 28. Hanzal, 58. Hrbatý, 60. M. Krupka - 51. Špaček, 57. Rapáč. Rozhodčí: Würtherle - Kabourek, Lhotský. Vyloučení: 13:10, navíc Štrach, L. Krupka, Kuchyňa 5 min. a do konce utkání - Gengel, Matějíček, Pajič 5 min. a do konce utkání, Beck, Vantuch 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 3107. Stav série: 1:2.
Havlíčkův Brod - Havířov 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 57. Malát - 36. Szakal, 48. Sikora. Rozhodčí: Hodek - Matějíček, Dančišin. Vyloučení: 11:8, navíc Procházka - Szakál oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 2200. Stav série: 2:1.
Kadaň - Sareza Ostrava 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
Branky: 10. Svačina, 17. Mikula, 42. Klimek, 45. Červenka. Rozhodčí: R. Svoboda - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 12:9, navíc Klimek (Ostrava) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 530. Konečný stav série: 0:3.