Hokejisté Mostu vystřídali Beroun v čele skupiny o udržení

Hokejisté Prostějova porazili ve 3. kole skupiny o udržení v první lize 2:1 Beroun a náskok svého sobotního soupeře, jemuž patří v tabulce druhá pozice, stáhli na čtyři body. V čele pořadí vystřídal poražené Středočechy Most, jenž vyhrál 5:2 nad posledním Šumperkem.

Skóre v Prostějově otevřel Roman Pšurný v přesilové hře a po dalších dvou minutách už vedli Hanáci zásluhou Michala Pšurného o dvě branky. Ve 12. minutě snížil obránce Malinský střelou od modré čáry v početní výhodě a stanovil konečný výsledek, na němž nic nezměnila ani závěrečná krátká power play hostů.

Most poslal do vedení ve 4. minutě Gergel ve dvojnásobné přesilovce. Draci vyrovnali o pět minut později také v početní výhodě, Sáblíka prostřelil Galvas. Odpověď domácích na sebe nenechala dlouho čekat, již v následující minutě vrátil Mostu vedení Antoš. I začátek druhého dějství patřil domácím a třetí brance v síti šumperského brankaře z hole Kudrny. Čtvrtou branku vstřelil v oslabení z přečíslení dva na jednoho Postl. Ukázková akce v podání Antoše ve 40. minutě znamenala již pátou branku domácích. V poslední třetině hosté již jen upravili skóre zápasu na závěrečných 5:2 brankou Meluzína.

Prostějov - Beroun 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Branky: 6. R. Pšurný, 8. M. Pšurný - 12. Malinský. Rozhodčí: Lacina, Vampola - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 10:11. Využití: 1:1. Diváci: 1200.
Most - Šumperk 5:2 (2:1, 3:0, 0:1)
Branky: 10. a 40. Antoš, 4. Gergel, 22. Kudrna, 30. Postl - 9. Galvas, 45. Meluzín. Rozhodčí: Blecha, Hribik - Čížek, Prchal. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 645.