Chomutov, Olomouc i Mladá Boleslav vedou ve čtvrtfinále již 2:0

Také ve druhých zápasech čtvrtfinále play off první ligy nezaváhaly domácí týmy Chomutova, Olomouce ani Mladé Boleslavi. Posledně jmenovaný vítěz základní části ale zachraňoval utkání proti Havlíčkovu Brodu až v závěrečných sekundách. Výhodu domácího prostředí tentokrát nevyužila brněnská Kometa, která podlehla Hradci Králové 1:2. Stav této série je tak vyrovnaný.

Kometa přitom vstoupila do druhého zápasu lépe a už v osmé minutě využil nabídnutou přesilovku Mikel. Také do druhé třetiny vstoupili aktivně domácí, ale neproměnili šance a ve 30. minutě se k trestnému střílení rozjel Roubík. Počkal si na pohyb brankáře Hronka a nad jeho pravé rameno nakonec zavěsil. Od té chvíle převzali hosté taktovku utkání a v 50. minutě potvrdil jejich mírnou převahu Hruška. Domácím pak nepomohla ani závěrečná power play.

Boleslavští byli v utkání s havlíčkobrodskými Rebely podle předpokladů hokejovější. Domácí favorit si dlouho držel vedení o jeden či dva góly, ale hostům v poslední třetině stačily jen tři minuty, aby znovu vstřelili kontaktní gól. Po chybě Schnabela se prosadil Varga a za další dvě minuty vyrovnal Hodek.

Obrat dokonal Havlíčkův Brod v 55. minutě, kdy využil dvojnásobnou početní výhodu Borůvka. Svěřenci Petra Kaňkovského v závěru uzamkli soupeře v útočném pásmu, 26 vteřin před koncem základní hrací doby sudí nařídili trestné střílení, které zkušeně proměnil Král. Rozhodnout tedy muselo prodloužení, v němž nečekaně vypálil Mazanec a puk skončil za Suchanem.

Boušek si připsal dva góly

Skóre utkání v Chomutově otevřel nejlepší střelec základní části Kostourek, následný tlak potvrdil v 17. minutě druhou brankou do sítě Vrchlabí Boušek. Tentýž hráč dal důležitý gól na 3:0 na konci druhé třetiny, která jinak přinesla především urputný boj. V závěrečné dvacetiminutovce umocnil čtvrtým gólem ve 47. minutě Domin pohodu domácích, které z klidu nevyvedlo ani Horčičkovo snížení o čtyři minuty později.

Ještě po dvou třetinách mohla Sareza Ostrava směle myslet vyrovnání série na ledě Olomouce, ale závěrečné dějství jejich hokejistům vůbec nevyšlo. Během jedné minuty otočili nepříznivé skóre 2:3 Janečka a Kříž, Ostravu pak definitivně zlomil gól Bartoně v 55. minutě při dvojnásobné přesilovce.´

Chomutov - Vrchlabí 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky: 17. a 39. Boušek, 11. Kostourek, 47. Domin - 51. P. Holčička. Rozhodčí: Hribík, Šír - Kis, Padevět. Vyloučení: 11:10, navíc Plodek (Vrchlabí) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 2140. Stav série: 2:0.
Olomouc - Sareza Ostrava 7:3 (1:0, 1:3, 5:0)
Branky: 19. Bouz, 38. Čuřík, 43. Janečka, 43. Kříž, 55. Bartoň, 57. Smejkal, 60. Zbořil - 30. Ovšák, 34. Červenka, 40. Najdek. Rozhodčí: Vampola, Pešina - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 11:13, navíc Ministr - Ovšák 10 min. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 3500. Stav série: 2:0.
Mladá Boleslav - Havlíčkův Brod 6:5 po prodloužení (1:0, 3:2, 1:3 - 1:0)
Branky: 18. Sýkora, 23. Eiselt, 29. a 38. Fiedler, 60. Král, 66. Mazanec - 25. Kubeš, 32. Borovanský, 44. Varga, 46. Hodek, 55. Borůvka. Rozhodčí: Šindler, Souček - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 12:11, navíc Schnabel - Jelínek, Varga všichni 10 min. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 2300. Stav série: 2:0.
Kometa Brno - Hradec Králové 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 8. Mikel - 30. Roubík, 50. Hruška. Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Machálek, T. Prchal. Vyloučení: 8:13. Využití: 1:0. Diváci: 6600. Stav série: 1:1.