Hokejisté Mostu i Berouna jasně zvítězili na ledě soupeřů

Ve skupině o udržení v první hokejové lize si připsaly jasné výhry Most a Beroun. Oba týmy se bodově odpoutaly od svých středečních soupeřů a mají tak blíže k záchraně. Brankáři Sáblík z Mostu a berounský Štelmach si navíc vychytanými nulami pozvedli sebevědomí do dalších utkání.

V Prostějově se hrál vyrovnaný hokej čtyřicet minut, po kterých vedl Most o dvě branky především zásluhou výborného Sáblíka. Když na začátku závěrečné třetiny obdrželi Hanáci tři slepené branky, z nichž třetí byla z přesilovky, v dalších minutách se doslova sesypali.

Šumperk už boj o záchranu vzdal a nastoupil bez řady opor, které nahradili junioři či hráči, kteří sezonu strávili v druholigovém Uničově. "Bojovně naladěni jsme v týmu byli jen já a můj asistent," prohlásil kouč Jiří Otoupalík.

Prostějov - Most 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
Branky: 36. a 42. Míka, 20. Urban, 41. Zaťovič, 43. Nedrda. Rozhodčí: Mikula, Trombík - M. Čech, Dřínovský. Vyloučení: 9:12, navíc M. Pšurný (Prostějov) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1200.
Šumperk - Beroun 0:6 (0:3, 0:2, 0:1)
Branky: 11. Lukačovič, 12. Slížek, 15. Besser, 26. Tvrzník, 35. Vlček, 57. Šinágl. Rozhodčí: Šír, Hradil - Novák, Škach. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. Diváci: 850.