Boleslavské hokejisty dělí jedna výhra od semifinále

Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli na ledě Havlíčkova Brodu 3:2 v prodloužení a dělí je jedno vítězství od postupu do semifinále první ligy. Hrdinou zápasu byl opět lídr Středočechů Richard Král, který se 47 vteřin před koncem základní hrací doby postaral o vyrovnání a v něm po pěkné samostatné akci rozhodl.

Brno v sérii s Hradcem Králové šlo na soupeřově ledě do vedení už po 20 sekundách. Rychlá branka poznamenala další vývoj zápasu, protože ve 12. minutě až příliš nervózní domácí inkasovali podruhé a chvíli na to nevyužili dvouminutovou přesilovku pět na tři. V polovině třetí třetiny sice dokázal Hradec snížit na rozdíl jediné branky, ale vyrovnání už nepřišlo. Naopak hosté pět minut před koncem pečetili své vítězství a dostali se tak do vedení v sérii 2:1.

Hokejisté Vrchlabí porazili v prvním utkání na domácím ledě favorizovaný Chomutov 5:0 a snížili stav série na 1:2. Stejně se po dvou vysokých prohrách v Olomouci vedlo v domácí premiéře i Sareze. Ostravané soupeře v desetibrankové přestřelce vyhráli 6:4.

První hokejová liga - čtvrtfinále, třetí zápasy:
Vrchlabí - Chomutov 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)
Branky: 11. Plodek, 15. Tvrdek, 49. Pajič, 52. Gengel, 52. Brynecký. Rozhodčí: Wurtherle, Hodek - Žídek, Podrazil. Vyloučení: 9:9, navíc Jech, Tvrdek - Polodna 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1972. Stav série: 1:2.
HC Sareza Ostrava - HC Olomouc 6:4 (1:2, 3:1, 2:1)
Branky: 3. Najdek, 23. Svačina, 26. Najdek, 29. Ovšák, 59. Svačina, 60. Najdek - 15. Bordowski, 15. Ministr, 40. Zbořil, 52. Chmelíř. Rozhodčí: Husička, Blecha - Bryška, Chytil. Vyloučení: 8:5. Využití: 3:1. Diváci: 2020. Stav série: 1:2.
Havlíčkův Brod - Mladá Boleslav 2:3 po prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 16. Ondráček, 38. Hodek - 7. Šebesta, 60. a 68. Král. Rozhodčí: Jebavý, Lacina - Kabourek, Lhotský. Vyloučení: 7:8, navíc Schnabel 10 min. (Boleslav). Využití: 1:0. Diváci: 2700. Stav série: 0:3.
Hradec Králové - Kometa Brno 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Branky: 48. Šeda - 1. Dlouhý, 12. Barus, 55. Sedlák. Rozhodčí: Šindler, Pešina - Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 7:11. Využití: 0:1. Diváci: 5102. Stav série: 1:2.