Prostějov si kanonádou udržel šanci na záchranu

Hokejisté Prostějova deklasovali 9:4 Šumperk a uchovali si naději na udržení v první lize. Domácí tým rozhodl sobotní zápas už v úvodní třetině, kterou vyhrál 5:2. Do druhé části nastoupil v brance hostů Tihlář místo Peksy a inkasoval ještě čtyřikrát. V 27. minutě vystřídali gólmany také hosté.

Prostějov ztrácí už jen pět bodů na Most, který drží druhé místo zaručující záchranu v soutěži. Severočeši podlehli doma lídrovi tabulky Berounu 1:3.

Výsledky - skupina o udržení, 5. kolo:
Prostějov - Šumperk 9:4 (5:2, 1:1, 3:1)
Branky: 5. a 32. Pavelek, 7. Chovan, 13. Hampl, 14. Opatovský, 15. Rangl, 44. Vrba, 53. Hruška, 60. Piecha - 7. Pekr, 13. Špelda, 25. Antonovič, 56. Fischer. Rozhodčí: Kubeš, Wüchtrle - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:4, navíc Mikšovský 10 min. osobní trest (Prostějov). Využití: 2:1. Diváci: 700.
Most - Beroun 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Branky: 42. Nosek - 20. Frolík, 28. Slížek, 39. Besser. Rozhodčí: Jeřábek, Pešina - Kis, Padevět.