Chomutovští a olomoučtí hokejisté jsou v semifinále první ligy

Chomutovští a olomoučtí hokejisté postoupili do semifinále první ligy. V pondělním pátém čtvrtfinálovém duelu potvrdil Chomutov na svém ledě roli favorita, Vrchlabí porazil přesvědčivě 7:3 a sérii vyhrál 4:1 na zápasy. Sedm branek nastřílela soupeři i Olomouc, která ukončila sérii vítězstvím 7:4 nad ostravskou Sarezou. Pátý duel mezi Kometou Brno a Hradcem Králové rozhodlo až prodloužení, Kometa po něm vede na zápasy 3:2.

První polovina chomutovského zápasu se zvrhla v nečekanou přestřelku, k čemuž na obou stranách přispělo především využívání přesilovek. Hosté v 10. minutě vyrovnali na 1:1, ale v dalším průběhu už jen marně dotahovali dvou- až tříbrankový chomutovský náskok.

Ve 28. minutě však ještě vrchlabské mužstvo snížilo na 3:5 a v následujících minutách domácím zle zatápělo. Definitivně tak rozhodl až šestý gól Chomutova v 38. minutě. Domácí pak už drželi otěže zápasu pevně ve svých rukou, ale velkou překážkou pro ně byl brankář Ševčík, který po pátém gólu ve vrchlabské síti vystřídal Hyláka.

Olomouc musela o postup bojovat

Také Olomouc proměnila hned první mečbol a vyřadila ostravskou Sarezu. V domácím utkání to však dnes neměla vůbec jednoduché, byť brzy vedla po brankách Brančíka a Chmelíře 2:0. Ostravané totiž předvedli málo vídaný obrat, když během 40 sekund vstřelili tři góly a převzali vedení.

Domácí se dlouho nemohli otřepat z těžkých direktů a srovnali až v 26. minutě, kdy se po buly šikovně trefil Smejkal. Do vedení dostal Hanáky nejproduktivnější hráč série Čuřík v přesilové hře. Definitivní zlom v zápase přinesla 47. minuta. Po faulu na Bordowského sudí odpískali trestné střílení, které Ministr s přehledem proměnil.

V zápase brněnské Komety s Hradcem Králové dostal v 7. minutě hosty do vedení obránce Pavlů, druhý hradecký gól přidal opět v přesilovce v 24. minutě Roubík. Hosté pak vedli ještě 3:1, čtyři minuty však stačily Brňanům na to, aby třemi góly otočili na 4:3.

Ještě v druhé třetině Haluza srovnal a po přestávce Východočeši znovu získali těsný náskok, který jim zajistil Šeda. Na Vondráčkův gól z přesilovky byl však brankář hostů Dušek krátký a série už podruhé dospěla do prodloužení. V tom nakonec potrestal chybu Východočechů po úniku dvou na jednoho Mikšan. Kometa může ve středu v Hradci rozhodnout a zkompletovat semifinálovou čtveřici.

Již nyní je jisté, že v boji o finále se utká Olomouc s Chomutovem, Mladá Boleslav narazí buď na Kometu Brno, nebo na Hradec Králové. Semifinále začne v pondělí 10. března.

První hokejová liga - čtvrtfinále, 5. zápasy
Chomutov - Vrchlabí 7:3 (3:2, 3:1, 1:0)
Branky: 5. a 12. Jeslínek, 14. Šíp, 21. Trefný, 24. Polanský, 38. Hašek, 51. Gálik - 10. a 19. Vantuch, 28. Beck. Rozhodčí: Šindler, Lacina - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:3. Diváci: 2040. Konečný stav série: 4:1.
Olomouc - Sareza Ostrava 7:4 (2:3, 2:0, 3:1)
Branky: 35. a 55. Čuřík, 1. Brančík, 11. Chmelíř, 26. Smejkal, 47. Ministr z tr. střílení, 51. Ondráček - 16. Hubáček, 16. Zdeněk, 17. Červenka, 52. Klimek. Rozhodčí: Turčan, Minář - Guth, Rittich. Vyloučení: 8:9, navíc Mrázek (Ostrava) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 4700. Konečný stav série: 4:1.
Kometa Brno - Hradec Králové 6:5 v prodl. (0:1, 4:3, 1:1 - 1:0)
Branky: 31. a 35. Klimt, 27. Houdek, 32. Zelenka, 53. Vondráček, 66. Mikšan - 24. a 28. Roubík, 7. Pavlů, 39. Haluza, 46. Šeda. Rozhodčí: Šír, Blecha - Novák, Škach. Vyloučení: 9:12. Využití: 2:4. V oslabení: 1:1. Diváci: 6800. Stav série: 3:2.