Domácí týmy vyhrály v semifinále první ligy i podruhé

MLADÁ BOLESLAV

Mladá Boleslav a Olomouc vyhrály v semifinále play-off I. hokejové ligy doma i podruhé a jsou tak v polovině cesty do finále. Středočeši porazili brněnskou Kometu gólem Handlovského při přesilovce v 59. minutě. Olomouc uspěla proti Chomutovu až v samostatných nájezdech, o jejím divokém vítězství 7:6 rozhodl úspěšnou penaltou Ministr.

Mladé Boleslavi, které znovu fandily téměř čtyři tisícovky diváků v nabitém hledišti, se ve druhé třetině rozplynul třígólový náskok a to ještě brankář Chábera chytil řadu brněnských šancí. Oba týmy se pak snažily strhnout vítězství na svou stranu, povedlo se to až 122 vteřin před koncem třetí části Handlovskému střelou zápěstím.

„Po skvělém začátku jsme se nevyhnuli zaváháním, ale závěr naštěstí patřil nám. Na ledě Komety nás čekají těžká utkání, ale základ pro úspěšné zvládnutí série je položen,“ tvrdil asistent domácího kouče Leo Gudas.

Olomouc měla od začátku navrch, jenže za stavu 3:1 připustila bleskový obrat třemi chomutovskými góly za 80 sekund. Domácí to nesložilo a v přesilovce rychle srovnali, ve třetím dějství pak zase dvakrát vedli, ale soupeř vždy dokázal kontrovat. Prodloužení si vynutil 45 sekund před koncem Tauš při power play, k níž hosté sáhli ve vlastním oslabení.

Přes čtyři tisíce diváků se nakonec dočkaly nájezdů, které musely určit vítěze. Uspěl při nich jen domácí Ministr, domácí brankář obstál proti všem třem chomutovským střelcům.

Semifinále play-off:
Mladá Boleslav - Kometa Brno 4:3 (3:0, 0:3, 1:0)
Branky: 9. Macháček, 15. Král z trestného střílení, 18. Mikulík, 59. Handlovský - 25. Padělek, 28. Morava, 39. Mikšan. Rozhodčí: Hribik, Blecha - Rittich, Hejduk. Vyloučení: 9:10, navíc Sýkora (M. Boleslav) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 3800. Stav série: 2:0.
Olomouc – Chomutov 7:6 po náj. (1:0, 3:4, 2:2 - 0:0, náj. 1:0)
Branky: 15. Janečka, 22. Zbořil, 24. Čuřík, 32. Davídek, 43. Smejkal, 53. Bordowski, rozh. nájezd Ministr - 28. a 45. Jeslínek, 21. Revay, 27. Mikšovic, 27. Šíp, 60. Tauš. Stav série: 2:0.