Prostějov porazil zachráněný Beroun a živí naději na udržení

Hokejisté Mostu si ve skupině o udržení v první lize připsali vysokou výhru, když před domácím publikem rozstříleli Šumperk 9:2. V druhém sobotním duelu prohrál již zachráněný Beroun v Prostějově 1:3 a pomohl tak domácím dál živit naději na záchranu.

Středočechy poslal do vedení už v 7. minutě Appel a domácím dlouho trvalo, než dokázali srovnat krok. V 35. minutě se o to postaral Vymazal. Stejný hráč v polovině závěrečné třetiny skóre otočil a konečnou podobu dal výsledku v poslední minutě Podešva.

Prostějov tak tři kola před koncem udržel naději na záchranu, když v tabulce ztrácí na druhý Most sedm bodů.

První liga play-out - 9. kolo
Most - Šumperk 9:2 (2:0, 5:1, 2:1)
Branky: 1. a 60. Gergel, 31. a 35. Zaťovič, 16. Urban, 23. Kubát, 24. Postl, 36. Plachý, 56. Koláček - 40. Antonovič, 44. Komínek. Rozhodčí: Fraňo, Jebavý - Podrazil, Žídek. Vyloučení 4:6, navíc Míka (Most) do konce utkání. Bez využití. Diváci: 705.
Prostějov - Beroun 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 35. a 47. Vymazal, 60. Podešva - 7. Appel. Rozhodčí: Hradil, Pešina - Novák, Škach. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 500.