WSM liga

Mladá Boleslav i Chomutov jsou krok od postupu do finále

18. března 2008 20:53 - OLOMOUC/PRAHA

Hokejisty Chomutova i Mladé Boleslavi dělí po třetích vítězstvích v semifinále prvoligového play off poslední krok od postupu.

Boleslav nasměroval k důležité výhře nad Brnem hattrick kapitána Krále. Jeho tým překonal v sérii 126 minut neprůstřelného Jarinu hned dvakrát v rozpětí 20 sekund a dalšími trefami v druhé části zlomil odpor Komety, kterou nespasily ani tři góly z přesilovek. „Doma jsme v sezóně neprohráli, zásluhou důraznější koncovky to platí dál,“ těšilo asistenta Leo Gudase.

Olomouc sice před 5200 diváky využila první přesilovku, ale Chomutov po hrubých chybách domácí obrany během 73 vteřin druhé části skóre otočil a vítěznou branku dal dokonce v oslabení. Hanáci dřeli, pak už ale marně dobývali Horčičkovu braku. „Prvních deset minut kluci nestíhali, ale pak jsme byli lepší,“ tvrdil chomutovský kouč Martin Pešout.

Pátá semifinálová utkání play-off:
Olomouc – Chomutov 2:3 (1:0, 1:3, 0:0), 4. a 31. Ministr - 26. Havlůj, 27. Chatrnúch, 39. Hašek, stav série 2:3.
Mladá Boleslav – Kometa Brno 6:3 (2:1, 3:0, 1:2), 4., 21. a 46. R. Král, 4. a 34. Šindel, 37. Eiselt - 12. Houdek, 49. I. Padělek, 52. Staněk, stav série 3:2.
Série pokračují ve čtvrtek v Chomutově a Brně.