Druhým sestupujícím z první hokejové ligy je Prostějov

Desáté kolo skupiny o udržení v první hokejové lize rozhodlo o druhém sestupujícím, kterým se stal Prostějov po středeční prohře 2:5 s Mostem. Do druhé ligy doprovodí v tabulce poslední Šumperk. V soutěži zbývají odehrát ještě dvě kola.

Severočeši rozhodli utkání na ledě Prostějova už v první třetině, kterou vyhráli 4:0. Domácí dokonce už v 9. minutě sáhli ke střídání brankářů, když hřiště za stavu 0:2 opustil Štůrala a nastoupil Daneček. Prostějovští už pouze korigovali výsledek brankami v závěrečné třetině.

Zápas mezi Šumperkem a Berounem nemohl nic změnit na postavení obou týmů v tabulce. K sestupu odsouzený Šumperk opět nasadil řadu juniorů, kteří dvě třetiny drželi s favoritem krok, především díky často neuvěřitelným zákrokům osmnáctiletého gólmana Peksy. V poslední části ale mladíkům došel dech, v pohodě hrající hosté toho využili a vyhráli 6:1.

Prostějov - Most 2:5 (0:4, 0:1, 2:0)
Branky: 44. Duba, 50. Vrba - 1. Metlička, 9. Zaťovič, 14. Charousek, 16. Míka, 23. Gergel. Rozhodčí: Homola, Minář - Hejduk, Guth. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:1. Diváci: 200.
Šumperk - Beroun 1:6 (0:0, 0:0, 1:6).
Branky: 49. Antonovič - 41. a 52. Tvrzník, 42. Besser, 47. Vlček, 54. Šinágl, 56. Pavel. Rozhodčí: Trombík, Šír - Vengřín, Poruba. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 420.