Hokejisté Ústí vyhráli v prodloužení na ledě Komety Brno

TŘEBÍČ

Ve šlágru druhého kola první hokejové ligy mezi dvěma adepty na celkové vítězství uspělo Ústí nad Labem na ledě Komety Brno. Před zraky 6701 diváků se týmu, jenž v uplynulé sezoně hrál extraligu, podařilo v hale Rondo vyhrát 3:2 v prodloužení.

Po vzájemném oťukávání v první třetině se první ke slovu dostali domácí. Nejprve ve 22. minutě zakončil v přesilovce do odkryté branky Švagrovský a krátce nato z trestného střílení oklamal krásným blafákem brankáře Salfického útočník Černý. Jenže pak Kometa přestala hrát, do závěrečného dějství vstoupila značně nekoncentrovaná a ve 44. minutě bylo díky Špirkovi a Pazourkovi vyrovnáno. V prodloužení navíc získali bonusový bod díky Němečkovi hosté.

Ústí je v tabulce na čtvrtém místě za triem týmů, které si udržely po druhém kole stoprocentně úspěšnou bilanci. Dvě výhry v normální hrací době mají na kontě Chomutov, Havířov a Most. V čele druhé nejvyšší české soutěže je díky nejlepšímu skóre Chomutov, jenž si po úvodní výhře 8:1 v Berouně připsal další vysoké vítězství 5:2 nad Porubou.

Třebíč - Most 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Branky: 10. Otčenáš, 38. Čech - 9. Heinisch, 38. Zaťovič, 48. Budínský, 56. Šinkovič. Rozhodčí: Pešina - Jílek, Jindra. Vyloučení: 7:6, navíc Zahradník (Třebíč) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1150.
Havlíčkův Brod - Olomouc 5:1 (4:0, 1:0, 0:1)
Branky: 5. a 35. Endál, 6. a 14. Třetina, 6. Svoboda - 54. Ostrčil. Rozhodčí: Hribík - Křivohlavý, Klouda. Vyloučení: 9:10. Využití: 3:1. Diváci: 800.
Chomutov - Poruba 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Branky: 16. a 48. Jíra, 23. a 30. Hašek, 46. Půlpán - 21. Ovšák, 30. Hubáček. Rozhodčí: Šindler - Rozlílek, Bertlík. Vyloučení: 9:9. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2100.
Havířov - Dukla Jihlava 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 8. Haas. Rozhodčí: Kočí - Jureček, Barteček. Vyloučení: 4:11, navíc Řehoř, Malena (oba Jihlava) oba 10 min. Využití: 1:0. Diváků: 800.
Kometa Brno - Ústí nad Labem 2:3 v prodl. (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)
Branky: 22. Švagrovský, 23. Černý z tr. střílení - 41. Špirko, 44. Pazourek, 62. Němeček. Rozhodčí: Minář - Novák, Škach. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 6701.
HC Chrudim - Kadaň 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 7. Stavenský, 22. Pospíšil, 44. Semorád, 53. Vyskočil - 46. Fink. Vyloučení: 6:6, navíc Kolarz (Kadaň) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 570.
Hradec Králové - Benátky nad Jizerou 6:2 (0:0, 4:2, 2:0)
Branky: 32. a 56. Hruška, 24. Luštinec, 27. Volráb, 28. Koudelka, 50. Zukal - 26. Vantuch, 34. Špaček. Rozhodčí: Skoupý - Brabec, Klein. Vyloučení: 9:11. Využití: 3:2. Diváci: 1549.
Vrchlabí - Beroun 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
Branky: 48. Pajič, 54. Gajovský - 34. a 51. Křesťan, 24. Novotný. Rozhodčí: Lacina - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 7:13, navíc Gengel - Mazanec oba do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1228.