Chomutov, Most i Havířov jsou v první lize stále stoprocentní

Hokejisté Chomutova, Mostu i Havířova pokračují v nové sezóně první ligy stále bez zaváhání. Po třech kolech mají dosud plný bodový zisk, s nejlepším skóre vede tabulku Chomutov. Ten ve středu nedal šanci Benátkám nad Jizerou, které na jejich ledě rozstřílel osmi góly.

Radost hokejistů Chomutova.

V Berouně byl k vidění především souboj brankářů, ze kterého vyšel vítězně ten havířovský. Gólman Jakub Čech totiž podruhé za sebou udržel čisté konto a měl největší zásluhu na výhře Havířova 2:0.

Spoluhráče držel nad vodou v těžkých okamžicích a předvedl řadu skvělých zákroků. Po vedoucím gólu obránce Štefanky v přesilovce vychytal v několika vteřinách jak zkušeného Balázse, tak i do opuštěné klece mířící střelu Pavla. V závěrečných minutách Medvědi za nepříznivého stavu vsadili vše na útok, ale z rychlého brejku je potrestal Piecha, který si počkal na pohyb jinak též výborného Štelmacha a definitivně rozhodl zápas.

Naopak zápas s Chomutovem vůbec nevyšel benátskému brankářovi Nedvídkovi. V prvních šesti minutách ho postupně překonali hostující Toivonen, Mikšovic a Pulpán a do branky zamířil náhradník Hanousek. Ten udržel čistý štít do 17. minuty, kdy upravil skóre na 4:0 Jeslínek.

Ve druhé dvacetiminutovce hosté zvýšili trefami Haška a Tauše. Třetí třetina sice odstartovala snížením domácího Bárty, jenže v 54. minutě se v rozmezí 23 vteřin trefili hostující Jeslínek a Tauš.

Mostečtí hokejisté vstoupili do dnešního zápasu s Havlíčkovým Brodem aktivněji a odměnou jim bylo dvoubrankové vedení, které zařídili ve 12. minutě Zíma a v 16. minutě slovenský kanonýr Šinkovič. Za hosty snižoval na 2:1 v poslední minutě úvodní třetiny Němec. Zbytek utkání byl velmi vyrovnaný a na každé straně padly ještě dvě branky. Domácí už hosty v závěru k vážnější akci nepustili a potřetí za sebou si připsali tři body.

První liga - 3. kolo
Dukla Jihlava - Horácká Slavia Třebíč 4:2 (3:1, 0:0, 1:1)
Branky: 1. Staněk, 4. Hodek, 8. Bakus, 54. Hradecký - 7. Sojčík, 47. Zahradník. Rozhodčí: Minář - Brabec, Chocholouš. Vyloučení 7:8. Využití 1:0. Diváci: 2630.
Ústí nad Labem - Chrudim 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 48. a 56. Šagát, 6. Tůma - 34. Žák. Rozhodčí: Hrubý - Podrazil, Žídek. Vyloučení: 4:7, navíc Dragoun (Ústí) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 2108.
Poruba - Vrchlabí 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky: 2. Gelčák - 21. Beck, 37. Látal. Rozhodčí: Jeřábek A. - Rittich, Skopal. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1. Diváci: 820.
Benátky nad Jizerou - Chomutov 1:8 (0:4, 0:2, 1:2)
Branky: 45. Bárta - 17. a 54. Jeslínek, 38. a 54. Tauš, 1. Toivonen, 4. Mikšovic, 6. Pulpán, 33. Hašek. Rozhodčí: Pešina - T. Prchal, Špringl. Vyloučení: 9:11, navíc Jech (Ben.) a Hlinka (Chom.) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 610.
Beroun - Havířov 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 31. Štefanka, 59. Piecha. Rozhodčí: Fraňo - M. Svoboda, Štofa. Vyloučení: 6:7, navíc Novák (Hav.) 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 800.
Olomouc - Kometa Brno 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 3. a 19. Ministr, rozhodující nájezd Davídek - 27. a 29. Brabenec. Rozhodčí: Šír - Jureček, Pala. Vyloučení: 8:6, navíc Kostourek (Brno) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3100.
Kadaň - Hradec Králové 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 12. Kajer, 41. Višňák, 48. Šíp. Rozhodčí: Smitka - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:0. Diváci: 320.
Most - Havlíčkův Brod 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)
Branky: 12. Zíma, 17. Šinkovič, 35. Charousek, 44. Zaťovič - 20. Němec, 30. Svoboda, 48. Šulc. Rozhodčí: Jílek. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:0. Diváci: 520.