Chomutov i Havířov nadále procházejí první ligou bez zaváhání

Hokejisté Chomutova i Havířova nadále procházejí novým ročníkem první ligy bez zaváhání. Severočeši v pondělí nedali v 5. kole šanci Ústí, které zničili šesti góly, a dokonce donutili vystřídat bývalého reprezentačního brankáře Salfického. Havířov si pátou výhru veze z Benátek nad Jizerou po výsledku 2:1.

Duel s nováčkem otevřel brankou v 11. minutě havířovský Kotásek. Z vedení se ale hosté radovali jen necelé dvě minuty, neboť rychlou odpověď zařídil benátecký Kajínek. Jednogólový náskok vrátil Panterům po polovině zápasu Piecha, který využil dvojnásobnou přesilovku. Největší šanci na srovnání stavu promarnily Benátky v 37. minutě, když kapitán Skořepa neproměnil trestné střílení. V třetí třetině již havířovští hokejisté těsné vedení udrželi.

To Chomutov se svým soupeřem tolik práce neměl. Po pěti minutách byl stav v Ústí 2:0 pro favorizované hosty, a když do konce druhé části hry inkasoval bývalý reprezentační brankář Salfický další tři góly, nechal se raději vystřídat. Ústí zkorigovalo výsledek až za stavu 0:6, utkání pak ještě okořenila boxerská vložka Skleničky s Revayem.

"Věřím, že to byla facka v pravý čas. Soupeř hrál s větším nasazením, dnes jsme na ně vůbec neměli. Hráči si snad uvědomí, že nelze podávat tak nevyrovnané výkony, jaké předvádějí," dodal zklamaný domácí kouč Miloslav Hořava.

Obrat předvedla brněnská Kometa

Velký obrat předvedla brněnská Kometa, která dvakrát v utkání s Havlíčkovým Brodem prohrávala o tři branky. V závěrečné desetiminutovce třetí třetiny ale domácí prohospodařili vedení 4:1, do prodloužení dostal hosty vyrovnávací gól 71 vteřin před sirénou. V nastavení byla Kometa aktivnější a nakonec uspěla na samostatné nájezdy.

Ty musely rozhodnout i duel Olomouce s Hradcem Králové. Domácím se nedařily přesilovky, v té první dokonce inkasovali. V průběhu zápasu jich nevyužili devět, z toho dvě přesilovky pět na tři. Na nájezdy se však může Olomouc spolehnout, útočník Ministr letos už takto podruhé rozhodl o druhém bodu pro Hanáky.

První liga - 5. kolo
Benátky nad Jizerou - Havířov 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 13. Kajínek - 11. Kotásek, 33. Piecha. Rozhodčí: Smitka - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 325.
Poruba - Jihlava 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Branky: 2. Hubáček, 38. Kvapil - 23. a 41. Hodek, 20. Dolníček, 50. Hradecký. Rozhodčí: Skoupý - Novák, Klein. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:2. Diváci: 550.
Ústí nad Labem - Chomutov 2:6 (0:2, 0:3, 2:1)
Branky: 46. Šagát, 52. Mikulík - 4. a 46. Jíra, 5. Charousek, 27. Toivonen, 34. Tauš, 37. Hašek. Rozhodčí: Lacina - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 7:8, navíc Sklenička - Revay oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 3248.
Olomouc - Hradec Králové 3:2 SN. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 36. a rozhodující nájezd Ministr, 22. Davídek - 4. Volráb, 23. Roubík. Rozhodčí: Mikula - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 6:9, navíc Luňák (Hradec) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1200.
Kadaň - Vrchlabí 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 29. Galvas. Rozhodčí: Zubzanda - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. Diváci: 290.
Beroun - Třebíč 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 12. Balázs, 24. Kica - 35. Březina. Rozhodčí: Hribik - Arazimová, Špringl. Vyloučení: 10:6, navíc Šinágl (Beroun) 10 min. Bez využití. Diváci: 500.
Havlíčkův Brod - Kometa Brno 4:5 SN. (0:0, 3:1, 1:3 - 0:0)
Branky: 29. a 36. Svoboda, 31. Šulc, 43. Setina - 38. Vondráček, 52. Mikšan, 57. Kántor, 59. Černý, rozhodující nájezd Houdek. Rozhodčí: Pešina - Jílek, Jindra. Vyloučení: 11:11. Využití: 2:2. Diváci: 1800.
Most - Chrudim 1:2 PP.  (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 1. Vrtek - 17. Martinec, 64. Šafařík. Rozhodčí: Šindler - Brejcha, Šmíd. Vyloučení: 6:13, navíc Suchý (Chrudim) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 540.