Hokejisté Havířova vedou první ligu, Chomutov vyšel naprázdno

První ligu vedou hokejisté Havířova, přestože dnes v šestém kole prohráli doma s Kadaní 1:2 v prodloužení. Dosud rovněž stoprocentně úspěšný Chomutov totiž nezískal ani bod z utkání s Olomoucí, které po výpadku v závěrečné třetině podlehl 3:4. Třetí je Vrchlabí, poslední Třebíč na bodový zisk stále čeká.

Havířov doplatil na mizernou koncovku a vynikajícího Hanuljaka v kadaňské brance. Od druhé třetiny totiž domácí Panteři převzali otěže utkání pevně do svých rukou, ale vylámali si zuby právě na Hanuljakovi. V té době už však prohrávali, neboť v prvním dějství našel Stehlík v přesilovce zpoza branky úplně volného Indru, který se nemýlil.

Domácí pak bušili do bránícího se soupeře, ale jeho perfektní obranu dokázal překonat pouze Piecha v 48. minutě. Když dvě minuty před koncem třetí třetiny pohrdl slibnou šancí v přesilovce Rozum, dospělo utkání do prodloužení. V tom hráli hosté přesilovku a Bouškova šťastná trefa znamenala druhý bod pro Kadaň.

Chomutov potvrdil, že mu doma schází lehkost ze soupeřova ledu. Olomouc podala velmi soustředěný výkon a s podporou výborného brankáře Žigárdyho překvapivě vyhrála. Domácím se přitom konečně střelecky prosadil první útok, Míka i Skořepa skórovali poprvé v ročníku.

I díky nim vedl favorit v poslední třetině už 3:1, ale pak přišla skvostná osmiminutovka Olomouce. Brankáře Sáblíka nejprve překonal zcela volný Ministr, pak se z úhlu trefil do odkryté brány Davídek a vítězný gól vstřelil ranou bez přípravy Bordowski.

První hokejová liga - 6. kolo:
Beroun - Poruba 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 3. Balázs - 19. Palík, 34. Mocek. Rozhodčí: Smitka - Žídek, Podrazil. Vyloučení: 9:9, navíc Hubáček (Poruba) 10 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 500.
Havířov - Kadaň 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 48. Piecha - 13. Indra, 61. Boušek. Rozhodčí: Minář - Barteček, Koliba. Vyloučení: 6:10, navíc Chyba (Kadaň) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 1171.
Hradec Králové - Most 7:2 (0:0, 5:2, 2:0)
Branky: 22. a 48. Volráb, 24. Rákos, 31. Hendrich, 32. Suchý, 37. Kadlec, 48. Moskal - 32. Heinisch, 37. Šinkovič. Rozhodčí: Jeřábek - Rittich, Skopal. Vyloučení: 8:4, navíc Fořt - Šinkovič oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1678.
Vrchlabí - Ústí nad Labem 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 25. Gajovský, 34. Horčička, rozhodující nájezd Kříž - 6. Špirko, 50. Havlíček. Rozhodčí: Šindler - Špringl, Arazimová. Vyloučení: 6:2. Bez využití. Diváci: 1320.
Chrudim - Havlíčkův Brod 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 7. Semorád, 27. Bělohlávek, 35. Zohorna, 46. Pospíšil - 9. Borovanský. Rozhodčí: Přikryl - Trunečka, Kašík. Vyloučení: 11:7, navíc Třetina (H. Brod) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 835.
Jihlava - Benátky nad Jizerou 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 6. Staněk, 65. Bakus - 55. Procházka. Rozhodčí: Blecha - Brabec, Chocholouš. Vyloučení 8:6. Využití: 1:0. Diváci: 1638.
Chomutov - Olomouc 3:4 (1:1, 1:0, 1:3)
Branky: 7. Míka, 26. Jíra, 45. Skořepa - 20. Mrázek, 49. Ministr, 54. Davídek, 57. Bordowski. Rozhodčí: Fraňo - Beneš, Štofa. Vyloučení: 3:8. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1627.
Třebíč - Kometa Brno 2:3 (2:0, 0:3, 0:0)
Branky: 10. Hrbáček, 12. Zahradník - 21. a 40. Klimt, 33. Houdek. Rozhodčí: Kočí - Jureček, Pala. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:3. Diváci: 2650.