Hokejisté Vrchlabí jsou novým lídrem první ligy

Novými lídry první ligy jsou hokejisté Vrchlabí. Tým z Podkrkonoší dnes v 7. kole vyhrál 3:2 v Olomouci a vede o bod před Kometou Brno. Až na třetí a čtvrté místo klesly po dvou porážkách za sebou Havířov a Chomutov, které měly v pátém kole na kontě plný bodový zisk.

Vrchlabí hrálo v Olomouci jednoduše a díky brankám Wagenhoffera a Becka se v první třetině dostalo do dvoubrankového vedení. To hosté drželi až do 42. minuty, kdy Brančík dorážkou v přesilovce snížil. Možnost na vyrovnání dostali Hanáci v 52. minutě, neboť hráli minutu a pět sekund dvojnásobnou přesilovku. Skutečně ji také po ráně Kříže a dorážce Sakrajdy využili. Výhru pak mohl domácím zajistit kapitán Brančík, ale v samostatném nájezdu nepřekonal Šťůralu. O vítězství tak rozhodl dvě minuty před koncem při hře čtyři na čtyři důraz útočníka Roda, který dorážkou zajistil Vrchlabí tři body.

Kometa porazila nováčka z Chrudimi 5:3 v zápase, jenž byl plný vyloučení. Z přesilovky otevřel v přesilovce skóre střelou od modré domácí Vondráček, o 11 minut později však vyrovnal po chybě brněnské obrany Beránek. Kometě vrátil vedení ve druhé třetině David, ale o minutu později za Chrudim opět vyrovnal Pospíšil. Ve druhé polovině pak díky brankám Kostourka a Brabence Kometa odskočila o dvě branky, ale v přesilovce pět na tři Zadina snížil opět na rozdíl jediného gólu. Skóre utkání pečetil Haluza po pohledné spolupráci s Kostourkem a Polodnou.

Suverénní týmy úvodu sezóny už dva zápasy čekají na výhru. Dosud vedoucí Havířov prohrál 1:4 v Ústí nad Labem, Chomutov prohrál 3:5 derby v Mostu.

První body v sezóně si za vítězství 3:1 na ledě Poruby připsala Třebíč.

První hokejová liga - 7. kolo:
Kometa Brno - Chrudim 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Branky: 5. Vondráček, 26. David, 34. Brabenec, 44. Kostourek, 54. Haluza - 16. Beránek, 27. Pospíšil, 50. Zadina. Rozhodčí: Smeták - Jureček, Pala. Vyloučení: 10:11, navíc Lukačovič - Kunc, Šafařík všichni 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5066.
Ústí nad Labem - Havířov 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 13. Janků, 23. Mikulík, 47. Pazourek, 50. Špirko - 56. Kotásek. Rozhodčí: Jílek - Mašek, Hynčica. Vyloučení: 6:7, navíc Vala (Havířov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2011.
Poruba - Třebíč 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 34. Kolařík - 12. Sojčík, 40. Přibyl, 50. Obdržálek. Rozhodčí: Šír - Poruba, R. Vengřín. Vyloučení: 5:10, navíc Staněk (Třebíč) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:1. Diváci: 920.
Kadaň - Jihlava 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 52. Boušek - 40. Bakus, 50. Rytnauer. Rozhodčí: Turčan - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 250.
Havlíčkův Brod - Hradec Králové 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Branky: 55. Stromko - 16. Luštinec, 19. Kadlec, 35. Suchý, 51. Hendrych. Rozhodčí: Dvořák - Prchal, Jindra. Vyloučení: 6:12. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 1050.
Benátky nad Jizerou - Beroun 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
Branky: 8. Hruška, 50. Weiss, 57. Musil, 60. Blatný - 35. Tvrzník, 56. Vlček. Rozhodčí: Hrubý - Podrazil, Žídek. Vyloučení: 9:9. Využití: 1:1. Diváci: 340.
Olomouc - Vrchlabí 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)
Branky: 42. Brančík, 53. Sakrajda - 6. Wagenhoffer, 20. Beck, 58. Rod. Rozhodčí: Trombík - Škach, Machálek. Vyloučení: 5:10. Využití: 2:1. Diváci: 1500.
Most - Chomutov 5:3 (2:0, 0:1, 3:2)
Branky: 12. Vrtek, 13. Šinkovič z tr. střílení, 45. Heinisch, 60. Budínský, 60. Hlubuček - 31. Míka, 51. Toivonen, 57. Hašek. Rozhodčí: Hribík - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 8:7, navíc Charouzek - Mazanec oba do konce zápasu. Využití: 1:1. Diváci: 1860.